Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Bużycka ze srebrem. Kwieciński powalczył w Gdyni


Mława może się pochwalić kolejnym medalistą imprezy o randze mistrzowskiej. Podczas krajowego czempionatu  w aquathlonie, Maja Bużycka sięgnęła po srebrny medal w kategorii junior (18-19 lat). Na co dzień trenuje pod okiem Wojciecha Łachuta, ale w wypracowaniu odpowiedniej formy pomagali także Michał Chlastosz i Konrad Nosarzewski.

W Olsztynie była mocno dopingowana nie tylko przez swojego trenera. Mogła liczyć na wsparcie rodziców oraz młodszego brata Marcela. Reprezentantka Twister Team i Orki Iława nie kalkulowała,  od początku plasowała się w ścisłej czołówce.

Wszystko zaczęło się od 2,5 kilometrowego odcinka biegowego. Na trasę wraz z Mają wyruszyło siedem zawodniczek. Jako pierwsza do wody wskoczyła mławianka, ale 800 metrów w wodach jeziora Ukiel pokonały szybciej Marta Sikora z Triahlonu Kraków oraz Aleksandra Reks z G-8 Bielany Warszawa.

W ten sposób podopieczna Łachuta do drugiej, a zarazem ostatniej rundy biegowej (kolejne 2,5 kilometra) przystępowała na trzeciej pozycji. Szybko dogoniła Reks, po czym ruszyła w pościg za rywalką z Małopolski. Po pływaniu traciła do liderki szesnaście sekund.

Przewaga zawodniczki z krakowskiego klubu zaczęła topnieć w oczach. Ostatecznie wyszło cało z opresji, ale na mecie zjawiła się zaledwie dwie sekund wcześnie niż Maja.

To nie był jedyny występ naszego zawodnika w konkurencji wytrzymałościowej. W tegorocznej edycji triathlonowych zawodów Enea IronMan 70,3 Gdynia wziął udział Sebastian Kwieciński.

Na trasę wyruszyło blisko dwa tysiące śmiałków – mławianin uplasował się na 291. pozycji. Ukończył zawody z czasem cztery godziny, pięćdziesiąt cztery minuty i dwadzieścia trzy sekundy.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Ktos

Super, gratulacje, samo trenowanie tego sportu jest ciężkie więc sukcesy a kazde miejsce cieszy

kibic

309 w open

kibic

Gratulacje!