Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bużycka ze srebrem. Kwieciński powalczył w Gdyni


Mława może się pochwalić kolejnym medalistą imprezy o randze mistrzowskiej. Podczas krajowego czempionatu  w aquathlonie, Maja Bużycka sięgnęła po srebrny medal w kategorii junior (18-19 lat). Na co dzień trenuje pod okiem Wojciecha Łachuta, ale w wypracowaniu odpowiedniej formy pomagali także Michał Chlastosz i Konrad Nosarzewski.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W Olsztynie była mocno dopingowana nie tylko przez swojego trenera. Mogła liczyć na wsparcie rodziców oraz młodszego brata Marcela. Reprezentantka Twister Team i Orki Iława nie kalkulowała,  od początku plasowała się w ścisłej czołówce.

Wszystko zaczęło się od 2,5 kilometrowego odcinka biegowego. Na trasę wraz z Mają wyruszyło siedem zawodniczek. Jako pierwsza do wody wskoczyła mławianka, ale 800 metrów w wodach jeziora Ukiel pokonały szybciej Marta Sikora z Triahlonu Kraków oraz Aleksandra Reks z G-8 Bielany Warszawa.

W ten sposób podopieczna Łachuta do drugiej, a zarazem ostatniej rundy biegowej (kolejne 2,5 kilometra) przystępowała na trzeciej pozycji. Szybko dogoniła Reks, po czym ruszyła w pościg za rywalką z Małopolski. Po pływaniu traciła do liderki szesnaście sekund.

Przewaga zawodniczki z krakowskiego klubu zaczęła topnieć w oczach. Ostatecznie wyszło cało z opresji, ale na mecie zjawiła się zaledwie dwie sekund wcześnie niż Maja.

To nie był jedyny występ naszego zawodnika w konkurencji wytrzymałościowej. W tegorocznej edycji triathlonowych zawodów Enea IronMan 70,3 Gdynia wziął udział Sebastian Kwieciński.

Na trasę wyruszyło blisko dwa tysiące śmiałków – mławianin uplasował się na 291. pozycji. Ukończył zawody z czasem cztery godziny, pięćdziesiąt cztery minuty i dwadzieścia trzy sekundy.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Ktos

Super, gratulacje, samo trenowanie tego sportu jest ciężkie więc sukcesy a kazde miejsce cieszy

kibic

309 w open

kibic

Gratulacje!