Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oferowali pościel 89-letniemu seniorowi, ukradli mu ponad 25 tys. zł


Mławska policja poszukuje kobiety i mężczyzny, którzy pod pozorem sprzedaży odzieży oraz pościeli okradli 89-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze.

Wczoraj mławscy policjanci otrzymali informację o kradzieży, do jakiej doszło 4 sierpnia br., na terenie powiatu mławskiego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że tego dnia stracił on ponad 25 tys. złotych.

89-latek powiedział, że na teren jego posesji przyjechali kobieta i mężczyzna. Zaoferowali mu kupno odzieży lub pościeli. Po chwili negocjacji mężczyzna nie zgodził się dokonać zakupu. Sprzedający oddalili się z jego posesji. Niestety po krótkim czasie pokrzywdzony zauważył brak portfela. Jak się okazało, złodzieje-sprzedawcy w niezauważony sposób wyjęli go z szuflady w mieszkaniu 89-latka. W ten sposób pokrzywdzony stracił ponad 25 tys. złotych.

Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działaniem sprawców. Apelują o informację o podobnych zajściach i niezwłoczny kontakt z KPP w Mławie.

Jeżeli ktoś prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, znajomego i skonsultujmy swoją decyzję z kimś innym. Pamiętajmy, że oszuści, złodzieje pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka, sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
ja cek

CYGANIE ?

wsss

jak powiadomiłem dzielnicowego o karteczkach z numerem telefonu i napisem PILNE i akwizytorem co oferował mi drzwi najpierw za 1.700PLN z nieprawdziwymi informacjami iż będzie zamek Gerda a jakiem chopa wpuściłem do domu i zaprosiłem do kompjutra i on-line zobaczył stronę producenta na którego się powoływał i chop z jakimś katalogiem jakieś kawałki okładziny i inne bzdety składał mi ofertę – to dzielnicowy Mława mnie wyśmiał twierdząc iż przedsiębiorca ma prawo… oszukiwać mnie nawet ?! Panie dzielnicowy dokładnie przecież Panu przekazałem informacje iż osobnik w trakcie składania mi oferty mówił mi nieprawdę… podam inny przypadek: mam obowiązek poruszać się z… Czytaj więcej »

mławianka

Kto nosi dziś w portfelu 25 tys.zł? – to jest chore.
Czy ten starszy Pan nie ma rodziny? Nie ma mu kto wytłumaczyć, że takie pieniądze to się trzyma w banku?
Współczuję, ale starsi samotni ludzie powinni bardziej mieć się na baczności niż młodzi, bo na nich polują wszyscy oszuści i złodzieje.

ania

mam teścia który ma w d… rodzinę i banki jest gburem liczy każdą zł 5 razy może ten pan jest jak mój teść i nikomu nie ufa woli pieniądze woli być sam choć nikt nic nigdy od niego nie chciał

Dawido

Co to się dzieje żeby takie ścierwa [wymoderowano] naszych polakow okradli, mam nadzieję że kiedyś trafię na nich.