Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

HNS. Na wypadek wojny, w sytuacjach kryzysowych i w czasie pokoju


Urząd miasta utworzył punkt kontaktowy wsparcia państwa-gospodarza (Host NationSupport – HNS). To wytyczne Wojewody Mazowieckiego, wynikające z przepisów ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Podobny punkt kontaktowy utworzył starosta mławski. Taki obowiązek mają też wszyscy wójtowie, organy rządowej administracji zespolonej oraz przedsiębiorcy, dla których wojewoda jest organem założycielskim, realizujący zadania obronne na terenie województwa mazowieckiego.


Punkt Kontaktowy HNS współpracuje w celu zapewnienia wsparcia Sojuszniczym Siłom Zbrojnym (SSZ) w czasie pokoju, w sytuacjach kryzysowych i w czasie wojny, wykonującym zadania lub przemieszczającym się na terenie odpowiednio, powiatu, miasta Mława i gmin.

Samorządy ustanawiają również pełnomocników do spraw HNS. W Mławie będzie to Inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych i OC Urzędu Miasta Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x