Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Grand Prix zakończone. Triumf Domżalskiego i Wardy


Paweł Domżalski i jego imiennik Warda okazali się najlepsi w trzeciej edycji Grand Prix Szreńska w siatkówce plażowej. W całym cyklu, składającym się z trzech imprez, nie ponieśli ani jednej porażki.

Ostatni turniej rozegrany w sobotę 5 sierpnia nie zmienił nic w tej kwestii. Choć toczony w niezwykle trudnych warunkach pogodowych (wyjątkowo wysoko temperatura) przyniósł rywalizację na wysokim poziomie. Szczególnie ta uwaga dotyczy rywalizacji o pierwsze miejsce. Tomasz Szwęch i Robert Rybka nie zamierzali odpuścić liderom.

Doświadczeni gracze, reprezentujący na co dzień Zawkrze, rozpoczęli pojedynek w imponującym stylu. Szybko objęli w premierowej partii przewagę, której nie oddali już do samego końca. Wydawało się, że mogą po raz pierwszy w sezonie pokonać groźnych konkurentów.

Jednak szreńsko-mławski duet chciał zakończyć Grand Prix z kompletem wygranych. Dlatego w drugim secie kontrolował już sytuację. Doprowadził do wyrównania, po czym w tie-breaku, mimo heroicznych obron Szwęcha, przeważył szalę na swoją stronę.

Szwęch i Rybka finiszowali na drugiej pozycji. Po porażce z mistrzami wygrali dwa kolejne pojedynki. W obu nie było łatwo o sukces. Piotr Kuźniarski i Adam Rzeczkowski ulegli w drugiej partii dopiero po zaciętej walce na przewagi. Dzielnie walczyli także Mariusz i Mateusz Jurkiewiczowie – ten ostatni to najmłodszy uczestnik rywalizacji.

Uczestnicy turnieju otrzymali od organizatora (kierownik Hali Sportowej w Szreńsku Jan Kanowski) pamiątkowe koszulki, dyplomy, medale, puchary i statuetki oraz bony o wartości 250, 200 i 150 zł. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Paweł Domżalski, który otrzymał bon o wartości 100 zł.

III edycja  Grand Prix Szreńska: 1.Paweł Domżalski / Paweł Warda 300 pkt, 2. Tomasz Szwęch / Robert Rybka 270 pkt, 3. Piotr Kuźniarski / Adam Rzeczkowski 240 pkt, 4. Mariusz Jurkiewicz / Mateusz Jurkiewicz 140 pkt, 5. Mateusz Kucman / Paweł Fijałkowski 70 pkt,
6. Damian Lewandowski / Kamil Lewandowski 60 pkt.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500