Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kurs profesjonalny opiekun
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

15. sierpnia zapraszamy do wspólnego świętowania


Burmistrz Miasta Mława oraz Przewodniczący Rady Miasta Mława serdecznie zapraszają na uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia 2018 r. (środa).

W programie uroczystości:

  • godz. 10.00 – msza święta w intencji Ojczyzny – Kościół Świętej Trójcy,
  • po mszy św., uroczysty przemarsz ulicami Mławy na cmentarz parafialny,
  • przemówienie okolicznościowe, złożenie wiązanek i wieńców na grobie ofiar wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku,
  • godz. 15.00 – koncert „Wiele pieśni na świecie ze stulecia w stulecie” – Estrada w Parku Miejskim.

Podczas koncertu zaprezentują się – Mławska Orkiestra Dęta i Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści –  Anna Ronkiewicz, Julia Kuszkowska, Marcin Cywiński, Michał Gogolewski. Wykonają wiązankę pieśni patriotycznych. Usłyszymy m.in. takie utwory, jak: „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Kiedy żołnierze wracają”, „Kolęda warszawska”, „Nie żałujcie serca dziewczyny”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Na stokach Mandżurii” i wiele innych.

Święto Wojska Polskiego – to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992 r.
Inicjatorem ustanowienia Święta Wojska Polskiego był ówczesny Senator RP,  prof. Ryszard Juszkiewicz, mławski historyk.
Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

źródło:UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

Z ciekawości przyjdę aby zobaczyć, ilu sympatyków, przy takim święcie przyjdzie pożegnać obu Panów, OŚLIZOKA I KOWALEWSKIEGO.