Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
lotos subway mlawa
Logo
meblolux

15. sierpnia zapraszamy do wspólnego świętowania


Burmistrz Miasta Mława oraz Przewodniczący Rady Miasta Mława serdecznie zapraszają na uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia 2018 r. (środa).

Słoneczne ogrody Mława

W programie uroczystości:

  • godz. 10.00 – msza święta w intencji Ojczyzny – Kościół Świętej Trójcy,
  • po mszy św., uroczysty przemarsz ulicami Mławy na cmentarz parafialny,
  • przemówienie okolicznościowe, złożenie wiązanek i wieńców na grobie ofiar wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku,
  • godz. 15.00 – koncert „Wiele pieśni na świecie ze stulecia w stulecie” – Estrada w Parku Miejskim.

Podczas koncertu zaprezentują się – Mławska Orkiestra Dęta i Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści –  Anna Ronkiewicz, Julia Kuszkowska, Marcin Cywiński, Michał Gogolewski. Wykonają wiązankę pieśni patriotycznych. Usłyszymy m.in. takie utwory, jak: „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Kiedy żołnierze wracają”, „Kolęda warszawska”, „Nie żałujcie serca dziewczyny”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Na stokach Mandżurii” i wiele innych.

Święto Wojska Polskiego – to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992 r.
Inicjatorem ustanowienia Święta Wojska Polskiego był ówczesny Senator RP,  prof. Ryszard Juszkiewicz, mławski historyk.
Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

źródło:UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

Z ciekawości przyjdę aby zobaczyć, ilu sympatyków, przy takim święcie przyjdzie pożegnać obu Panów, OŚLIZOKA I KOWALEWSKIEGO.