Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zablokowany wjazd, ekipa widmo, a Straż Miejska powolna


Utrudnienia przy budowie kanalizacji w ulicy Kubusia Puchatka miały potrwać kilka dni. Mija miesiąc, a wjazd do garażu jest zablokowany, ekipa budowlana pojawia się i znika, a Straż Miejska nie potrafi przez tydzień zrobić porządku z porzuconym sprzętem.


Prace kanalizacyjne przy ul . Misia Puchatka rozpoczęły się w czerwcu. Na wjeździe do garażu bloku ul. Wójtostwo 59-59a pojawił się napis z herbem miasta Mława, że będą utrudnienie od 6 do 9 lipca a także prośba o niekorzystanie z wjazdu do garażu podziemnego.  Poza sprzętem budowlanym i koparką, które blokowały cały czas ulicę Misia Puchatka żadnych robót w tym terminie nie było. Zaczęto roboty w ostatnim tygodniu lipca. Korzystając z letniej pogody pracownicy nie za bardzo się przemęczali. Niektórzy telefonowali komórkami, inni (młodzi) w szoferce samochodu odpoczywali. W każdym razie po kilku dniach ekipa zniknęła. Ulica Misia Puchatka jest już z jednej strony przejezdna, ale żeby mieszkańcom nie było za dobrze, wjazd jest zablokowany, choć już bez żadnych informacji. Od piątku 27 lipca żadne prace nie są prowadzone, a robotnicy postawili sprzęt we wjeździe do garażu podziemnego i zniknęli. W poniedziałek (30.07) o porzuconym sprzęcie i zablokowanej drodze publicznej poinformowano Straż Miejską. Straż owszem przyjechała i zrobiła zdjęcia. Dziś już jest 6 sierpnia, a sprzęt dalej blokuje wjazd do garażu. I nikt żadnych prac nie wykonuje.

 – Czy Urząd Miasta, który na tablicy informacyjnej prosił o wyrozumiałość w dniach 6 – 9 lipca uważa, że mieszkańcy po miesiącu czasu nadal mają być wyrozumiali ? W jakim celu ? Dla „polskiego partactwa”, braku planowania, marnotrawienia sprzętu i utrudniania życia mieszkańców ? Miejsce w garażu podziemnym kosztuje 15-18 tys. złotych. To po to ludzie brali kredyty z banku, żeby teraz przez bliżej nieokreślone grupy „pracowników” nie móc korzystać ze swojej własności. Przez miesiąc czasu !!! Czy z tym też trzeba – wzorem polskich sędziów – na skargę do Unii, bo to ponoć środki unijne?

Ulica Misia Puchatka to nie jedyny przykład „mławskiej gospodarności”. Jak wygląda ulica Zabrody od kilku już miesięcy ? Zniszczona do połowy nawierzchnia i żadne prace nie trwają. Na tym ma polegać ulepszanie życia mieszkańców ? Czy ktoś jeszcze panuje nad tym mławskim chaosem? – denerwują się okoliczni mieszkańcy w piśmie do redakcji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
4 lata temu

Chyba jakieś fatum wisi nad tymi nowymi blokami. Co chwilę mamy jakąś niespodziankę. Od początku wiedziałam że kupno tutaj mieszkania to poraniony pomysł. Mamy dyskomfort z jednej i drugiej strony. Nie ma odrobiny prywatności bo możemy sobie porozmawiać z sasiadem zza miedzy. Jak Kargule i Pawlaki. Szkoda tylko że jest to realne życie, a nie film…

mławianka
mławianka
4 lata temu

Sprzęt dziś będzie zabrany przez właściciela a wjazd będzie odblokowany Igłofiltry zostały wypożyczony przez firmę która wykonywała roboty dot. budowy kanalizacji sanitarnej.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  mławianka

Wreszcie jakaś miła wiadomość. Jednak problem częściowo pozostał nierozwiązany. Firma po usunięciu ciężkiej pompy igłofiltrowej, która stała 10 dni, pozostawiła po sobie głębokie dziury i spowodowała usunięcie się części niezabezpieczonej nawierzchni drogi. Wjazd do garażu jest wciąż niebezpieczny, bo grozi oberwaniem nadwozia samochodowego. A był dzisiaj spychacz, który podnosił pompę igłofiltrową. Mógł nawierzchnię wyrównać. Jakby zabrakło wyobraźni czy znowu dobrej woli. A przecież byłoby już po problemie

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  mławianka

przywrócenie terenu do stanu pierwotnego należy do wykonawcy robót.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  mławianka

Ciekawe kiedy to zrobi, czy mieszkańcy znów będą musieli czekać bez końca, aż się wkurzą i poinformują massmedia? – bo dziś tylko publikatory potrafią załatwiać takie sprawy tylko straszenie prasą w takich sytuacjach działa, bo dziś to jest czwarta władza, która ma jeszcze wpływ na rządzących.

mieszkanka
mieszkanka
4 lata temu

Na Piaskowej było podobnie.
Panowie zastawiali wyjazdy tłumacząc że będzie to dzień lub dwa a prace trwały i trwały.
Jeszcze długo po skończonej pracy sprzęt był pozostawiony.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  mieszkanka

To może jednak tym porzuconym sprzętem ktoś się wreszcie zainteresuje ? Na złomowisku trochę jest on pewnie wart

Anonimowo.
Anonimowo.
4 lata temu

I to jest przykład, to właśnie nasza mławska rzeczywistość, a gdzie są pracownicy Urzędu Miasta, gdzie jest Burmistrz, dlaczego toleruje takie postępowanie podległych mu służb, dobre pytania zadajesz Ktoś wymieniając funkcyjnych ludzi, którzy powinni się takim stanem rzeczy zainteresować, i spowodować aby ten stan rzeczy zmienić, tylko to groch o ścianę. Admin nie wystarczy dobrze napisany artykuł, interwencyjny / chwalebne to!! / ale trzeba także tym śladem dotrzeć do ludzi tych urzędasów, odpowiedzialnych za te pracę, i zadać im jedno proste pytanie. DLACZEGO– co jest przyczyną takiego bałaganu??? Ja wiem że do nich nic nie dociera, ale trzeba iśc za ciosem, i odpowiedzialnych naczelników wydziałów i firmę która tym się zajmuje wymienić z nazwiska. Kiedyś Pan Wesołowski, który pracował na tym stanowisku co Burmistrz, przynajmniej raz w tygodniu robił na piechotkę spacerek obchód miasta, aby być na bieżąco w realizacji jego potrzeb.

Ktoś
Ktoś
4 lata temu

A ciekawe co na to radni z tego okregu i przedstawiciel osiedla? Może jeszcze za wcześnie do wyborów??

ktoś2
ktoś2
4 lata temu
Reply to  Ktoś

Nie chcę Cię straszyć. Radni dziś na odpuście – CI pobożniejsi, a inni korzystają z zasłużonych wakacji. No i niestety, znając życie nowi kandydaci zaczną krążyć po domach dopiero we wrześniu. Tak więc spodziewać się „cudu” w sierpniu raczej nie ma co. Wjazd zablokowany jeszcze będzie długo. Chyba, że w czasie „nalotu na miasto” 24 sierpnia jakiś Niemiec na chwilę się urwie i trochę porządku w mieście zrobi :))

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

To jeszcze ciekawostka z dziś. O godz. 6.55 przyjechał samochód firmy Novago, żeby opróżnić wiatę z kontenerami na śmieci dla mieszkańców bloków 59-59a. Ponieważ wjazd, który nie służy tylko mieszkańcom, ale i służbom komunalnym jest już ponad tydzień zablokowany, więc kontenery pozostawiono wypełnione. Jeden z pracowników firmy Novago podsumował krótko – i słusznie pewno – że go kręgosłup boli i opróżniać kontenerów na plecach nie będzie. A wjazd jak zamknięty, tak zamknięty. I wjechać „śmieciarką” nie można

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

A kontenery pełne i śmierdzi już któryś dzień. Może Sanepid się tym zainteresuje??

ktoś2
ktoś2
4 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

dziwić się ludziom :)) jak jedni drugim bezmyślnie życie utrudniają

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

No ale dziś po godz 8 śmieci, wam wywieźli to jskis czas bedziecie mieli spokój.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Mieszkaniec

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

A to Polska właśnie…
Nie będę pisać, że Mława, ale ratusz prawdę mówiąc ratusz już nie panuje nad niczym.
Czyżby przeludnienie w ratuszu sprawiło, że ostatnie upały dały się tam wyjątkowo we znaki?

zadziwiony
zadziwiony
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

i kto tu rządzi ? kto jest władny cokolwiek zmienić ?
samorządowcy mają wybory za pasem, sędziowie troszczą się o swoje emerytury, a robotnicy rządzą….w mieście. w końcu fachowcy, nie !!!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  zadziwiony

Nie dziw się tak bardzo 🙂 – nie ma dobrego gospodarza w mieście, to myszy harcują.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

jarzabek i pozostali weźcie sie za porządną prace a nie tylko krytykujwcie i korzystacie z wszystkich programów ppmocowych.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x