Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Biesiada Wólczańska 2018


We wcześniejszych latach festyn na Wólce związany był z parafialnym odpustem, który odbywał się w dniu 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, a pod takim właśnie wezwaniem jest wólczański  kościół. Tegoroczna Biesiada Wólczańska odbyła się w niedzielę 5 sierpnia na boisku Szkoły Podstawowej nr 4. Co prawda sposobności do pobiesiadowania,  poza watą cukrową i popcornem, mieszkańcy specjalnie nie mieli. Uroczystości religijne związane z odpustem, odbędą się zgodnie z kalendarzem liturgicznym 6 sierpnia.

Główną atrakcją wieczoru były dwa koncerty zespołów Tutto Bene i Słowiany, ale przed nimi dzieci mogły skorzystać z gier i zabaw, malowania twarzy, strzelnicy czy zjeżdżalni. Koncert zespołu Tutto Bene, z mławianinem Daro Marcinkiewiczem grającego znane i popularne przeboje nie przyciągnął tłumów. Tylko nieliczne osoby stanęły przy barierkach. Trochę więcej osób dotarło późniejszym wieczorem na występ zespołu Słowiany. Tej grupie udało się zachęcić kilkanaście osób do tańca przed sceną.

red.

« 1 z 2 »

Zobacz także video:

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

Główną atrakcją, Biesiady, był Pan Burmistrz Kowalewski, ze swoim , zastępca tylko fotoreporter nie zrobil im fotki, oj nie ładnie, a Panstwo Wladza, przybyli aby się pożegnać, z mieszkancami WOLKI, wszak nie dlugo moga odejsc ze stanowisk , myślę ze mieszkańcy Wolki, swymi glosami, pozwolą aby tak się stalo.

Olo

WTF?!

Anonimowo

Panie konferansjer he he ales pan zadał szyku no no
Szkoda ze z teologii sie żeś Pan nie przygotował z tym rozgrzeszeniem zupełnym to sie Panu pokićkało absolucja to absolucja a odpust to inna bajka lista dni jest jasno określona kiedy odpustu sie otrzymuje i 6 08 2018 Mława nie ma oj trzeba czytac zeby poszerzać horyzonty do spotkań w tym ze sceny trzeba sie przygotować

Krystyna

Chyba nie o Bregovic’a tutaj chodzi.Kiedyś imprezy odbywały się na otwartym terenie i były huczne. Teraz w szkole są bardzo kameralne. Z zewnątrz mało kto o nich wie.Pamiętam ,przed laty , odbywające się na wólczańskim ryneczku biesiady, eeh…

Anonimowo

Z Pania dyrektor zastanawialiśmy się kogo wam tu ściągnąć moze Gorana Bregovic a
Wiecie kto to jest?
Wypowiedz jak zgadnijcie do kogo ?
No i należy dopowiedziec ,ale Bregovic wiedział ze to rok wyborczy i zadrogo chciał a nikt nie bedzie mnie szantażować

Anonimowo.

BREGOVICA —-mogła za sponsorować słynna 3-ka RADNYCH, majster budowlan, katechetka i parkingowy–wtedy było by wesoło. Ale Wólka potrafi się bawić, nawet bez ich incjatywy i wsparcia. Chodzą słuchy że ta 3-ca się zjednoczy i mają zrobić festyn sponsorowany przed wyborami.

Wolczanin

Popieram Pana/Pani wypowiedź w całej rozciągłości. Parkingowy, majster i katecheta powinni sypnąć

Anonimowo

Nie wiem napisałem, ale sam nie wiem czy nie mają węża w kieszeni??? bo zarobić za fryko 25 tysiakow, przez rok , a przez kadencję to uzbierało się nie zła sumka. Pozyjemy zobaczymy, z czy beda biegac przed wyborami, czy tylko ze swietymi obrazkami?