Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto to jest Megitza?


Przed ratuszem pojawił się nowy baner. Taki wakacyjny. Przedstawia siedzącą na walizce ładną (o gustach się nie dyskutuje) i sfotoszopowaną autostopowiczkę, poniżej kartka z napisem „Mława”. Żeby nie było wątpliwości jest też drugi napis „Kierunek Mława”. Twarz tej samej autostopowiczki w innym ujęciu, z kontrabasem , serduszkiem i podpisem Megitza pojawia się w Mławie jeszcze w jednym miejscu. Żegna wyjeżdżających z miasta również na obdartym i starym billboardzie ustawionym przy wylocie z Mławy na ulicy Żuromińskiej.


Ten billboard przy ulicy Żuromińskiej to wyblakłe wspomnienie o realizowanej za duże pieniądze i z dużym natężeniem w ubiegłym roku kampanii burmistrza Sławomira Kowalewskiego pod hasłem „Zamieszkaj w Mławie”.  Tak dokładnie to nie wiadomo czyim pomysłem była forma tej kampanii, bo nikt się tym nie pochwalił.  I skąd się tu wzięła właśnie Megitza, a nie np. znani lokalni artyści, którzy pojawili się jedynie epizodycznie. Być może był to pomysł poprzedniej dyrektor MDK Katarzyny Kaszuby w spółce z rzecznik prasową Magdaleną Grzywacz.

Tak czy inaczej burmistrz wynalazł zupełnie nieznaną na naszym terenie Małgorzatę Babiarz o pseudonimie artystycznym „Megitza”. Ta wokalistka to góralka, kompozytorka i kontrabasistka, koncertująca z grupą pod nazwą „Megitza Trio”. Miała być gwiazdą ubiegłorocznych Dni Mławy, ale jej koncert pozostał w zupełnym cieniu Antka Smykiewicza i grupy Bracia. Miała być też twarzą adresowanej do całej Polski i była.  Kampania polegała na rozwieszeniu w wybranych miejscach w całej Polsce 10 czy 12 dużych banerów. Niektórzy mówią, że była to bardziej promocja Megitzy, niż Mławy.

Artystka i kompozytorka napisała również specjalną piosenkę o Mławie i dla Mławy utrzymaną w rytmach reggae. Teledysk umieszczony na You Tubie w październiku 2017 roku zebrał do tej pory tylko ponad 122 tys. odsłon, co dla tej platformy jest bardzo słabym wynikiem. Ale cóż się dziwić. Mława nie słynie z miłości do klimatów reggae (już chyba lepsze byłoby disco polo), a głównym obrazem Mławy zawartym w tym teledysku jest opuszczona szklarnia z potłuczonymi szybami, w której ze skrzyżowanymi nogami siedzi Megitza. No niektórym spodobała się jedynie wyginająca się w parku akordeonistka. Ratusz twierdzi oficjalnie, że na tę akcję wydał 43 tys. zł. Póki co jedynym jej efektem był przyjazd do Mławy dużej grupy mieszkańców Ukrainy, choć nic nam nie wiadomo, żeby gdzieś tam stał taki baner. Czy jednak zamieszkają w Mławie na stałe, zobaczymy.

Nic więc dziwnego, że po takich efektach akcji z nowego baneru znika już Megitza, jako Megitza. Pozostaje sympatycznie wyglądająca autostopowiczka i może to i lepiej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mwa
Mwa
4 lata temu

Jakie reggae ? ktoś kto to pisał ten tekst chyba faktycznie jest fanem disco polo skoro nie odróżnia folku od reggae i ten przytyk z Ukrainą że niby to ma być zabawne ?

Podziwiam was
Podziwiam was
4 lata temu

Autor bardzo rzeczowo pisze.
Nie ważne kim jest.
Doceniam jego fachowośc i rzetelność.

Olaf
Olaf
4 lata temu

Ale słaby tekst kto to jest JK ?? Mławski beton mentalny

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Olaf

A „Olaf” to kto? – mławski beton mentalny.

Olaf
Olaf
4 lata temu
Reply to  Anonim

Były (już od dawna) mieszkaniec Mławsi „anonimowy” kmiocie

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Olaf

Ufff, mławski kmiot zmienił miejsce zamieszkania i uważa, że teraz z niego panisko (po pierwszym poście widać żeś zakompleksiony po same uszy), ale się w metropolii nabijają ze słoika. Niestety mentalnie pozostajesz mławskim betonem nadal.

Kryśka
Kryśka
4 lata temu

Miasto wydaje krocie na promocję, a na zwiększenie miejsc w żłobku i przedszkolach nie ma pieniędzy. Odsetek dzieci w wieku do lat 3 objętych opieką w żłobku to nawet nie 10 % , w przedszkolach nie przebywa nawet połowa dzieci. Ale na Megitzę 43 tys lekką rączką.

kot
kot
4 lata temu

Z drugiej strony pan Burmistrz ma rację, że zwraca uwagę na demografię.Powiatowe miasta wyludniają się, spada liczba uczniów, spada zapotrzebowanie na naukę, kulturę, usługi, spada handel i komunikacja itp
.Może warto zrobić hasło „Mława miastem życzliwych ludzi,”, i zacząć być życzliwym dla każdego, także nieznajomego, od teraz, a czas pokaże, gdzie jest miejsce Mławy na przyszłej mapie Polski

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  kot

Burmistrz zwraca uwagę na demografie, może i zwraca, chyba umie czytać wykresy i tabelki,
ale żadnymi banerami nie przyciągnie ludzi do Mławy. Może ktoś zwróci uwagę na ładną buzię, ale czy zapamięta z tych banerów chociaż jedno słowo „Mława” to śmiem wątpić (chyba, że ktoś z Mławy lub okolic)

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Takie niedomówienie nastąpiło zacheca do zamieszkania w Mławie a sama,, W 2001 roku Megitza wyemigrowała do Chicago[1], gdzie kontynuowała kultywację swego polskiego dziedzictwa w muzyce”zrodlo wikipedia

Oj burmistrzu jak nie idzie to nie idzi

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

Mława – wymarłe, betonowe, już prawie bezdrzewne miasteczko. Do tego ten obdarty, postapokaliptyczny plakat, co straszy na ulicy Żuromińskiej…

Wkur..ony
Wkur..ony
4 lata temu

W tym Ratuszu to chyba im się w d.pach poprzewracało z tego nieróbstwa. Kasę wydają na jakąś pseudopromocję, a za plecami pomost im się rozsypał z braku odpowiedniej konserwacji. Tak, zakochajcie się w Mławie. Kierunek Mława, nad Zalew…

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Wkur..ony

Nie ma się co dziwic ze jesteś wkur…..y, ale jak nie być, skoro przy takich temperaturach, , z kąpielą, kaze się mlawianom czekać do soboty, , a dziś jak chcesz pluskac się nad zalewem. A można ale tylko na własną odpowiedzialność. Już dość tego nieudacznika Jankowskiego, tylko za taki stan powinien pożegnać się ze stanowiskiem, ale jak skoro to kumpel Burmistrza. Jeszcze trochę cierpliwosci, i trzeba mieć nadzieje że nowe władze, szybko się z tym Panem z Mosir pozegnaja, moze wreszcie cos się ruszy.Ale pamietajmy, aby tak się stalo potrzebna jest koniecznie także zmiana BURMISTRZA, no i oczywiscie tych Radnych ktorzy przed wyborami rozdają swiete obrazki , no itych tak jak pisano na portalu tyłki cuchna parafino.

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC
4 lata temu

na ostatniej sesji Rady Miasta Mława burmistrz odczytał listy od pośredników dotyczących potwierdzenia, że do Mławy przeprowadzają się osoby z innych miast. Pani Grzywacz to przygotowała a pośrednicy to podpisali. Szanowni Państwo wiecie kto kupuje mieszkania – rolnicy, którzy otrzymują dopłaty a nie uprawiają ziemi tylko ją wydzierżawiają. Najlepiej jest sprawdzenie w Wydziale Spraw Obywatelskich ilu ludzi się zameldowało a ilu wymeldowało to jest potwierdzenie. Ponadto, do końca 2018 roku jeszcze jest dofinansowanie programu dla młodych, który zachęca kupowanie mieszkań deweloperskich, więc kupują ludzie do 35 roku życia. Od roku 2019 ten program jest zlikwidowany. Niskie oprocentowanie lokat zniechęca ludzi do trzymania pieniędzy na koncie, więc dobierają kredyt i inwestują w mieszkania, które wynajmują – ponieważ jest korzystniejsze.
Proszę mieszkańców nie dajcie się oszukiwać burmistrzowi, że banery z dziwną piosenkarką zachęcają do zamieszkania w Mławie.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  MIESZKANIEC

Nie tylko rolnicy kupują mieszkania do wynajęcia, dużo ludzi tak kupuje tak z Mławy jak i spoza Mławy i wynajmują Ukraińcom

Green
Green
4 lata temu
Reply to  MIESZKANIEC

Wiadomo od dawna że powiat się sprowadza

kot
kot
4 lata temu

No to niech Megitza zamieszka w Mławie.Ciekawe, czy sobie poradzi , nie mając tu przyjaciół , znajomych, rodziny, czy mławskie środowisko ją tak miło przyjmie, zaakceptuje, wesprze, poszanuje.Czy nie mając koneksji itp poradzi sobie z codziennymi problemami, czy Mławiacy są tacy otwarci na obcych i życzliwi…..
I setki innych pytań.Zaznaczam, że nie jest to wypowiedź polityczna , oceniająca zasadność ambasadora itp.

kot
kot
4 lata temu
Reply to  kot

I cóż Państwo oceniacie negatywnie? Uprzejme pytania o poziom uprzejmości Mławian?…bez komentarza.
A plakat z p.Prusinowskim jest po prawej stronie trasy nr 7 , za ul.Warszawską w kierunku Olsztyna…

Mario
Mario
4 lata temu

No dobrze, ale czy akcja „Zamieszkaj w Mławie” ściągnęła do Mławy choćby jednego mieszkańca Trzcińca? Mogłaby Redakcja o to zapytać w ratuszu 🙂

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Tak, o gustach się nie dyskutuje,
ale zamiast jakiejś tam nieznanej nam Megitzy na tych banerach mógłby być np.
Janusz Prusinowski propagator tradycyjnej muzyki polskiej wsi
albo np.
Wojciech Łachut pochodzący z Mławy (a obecnie też góral) znany w Polsce triathlonista.
To tylko przykłady, my też mamy się czym, a właściwie kim pochwalić.
Myślę, że przy okazji promocji Mławy powinno się promować nasze lokalne talenty, a nie jakieś tam góralki nie mające z Mławą nic wspólnego. Jesteśmy przecież ceprami, a nie góralami.

mmh
mmh
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

To żeś wymienił osobistości… Znane tak samo jak i ta cała Megitza

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  mmh

Te „osobistości” są przynajmniej u nas znane, a nie jak z d.py wytrzaśnięta Megitza.
Tak w ogóle to takie promowanie Mławy i tak nikogo nie zachęci do sprowadzenia się do Mławy.
Potrzebne są inne zachęty, bardziej zmaterializowane, jakieś ulgi itp, a nie banery.
Minęła moda na banery.
W innych miastach pozbywają się na siłę banerów reklamowych, a u nas ratusz coraz więcej ich wystawia i wiesza, nawet ogrodzeniu parku nie darował, tylko nawieszał ich ode diabła.
Ciekawe ile się wydaje pieniędzy na te wszystkie różnorakie banery, które do niczego się nie nadają.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek, złość urodzie szkodzi, dla mnie, Mławe, mogli by z powodzenie, reklamować, znani od lat muzycy, grajacy, w zespole KOMBII, Grzesiek Skawinski, Waldek Tkaczyk, obenie, do zespolu ,dołączył syn Waldka i gra na perkusji. Zbyt szybko zapominami o tych muzykach, ktorzy swe pierwsze kroki stawiali wlasnie w MŁAWIE, i przez lata rozslawiaja nasze miasto, i do tego nie wstydzą się miasta swego pochodzenia ktore nazywa sie Mława.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Myślałem o Grześku, bo jak by nie było – mój kolega, ale czy młodzi go znają i wiedzą o tym, że to ludzie z Mławy?
Nie złoszczę się, bo to bez sensu. Jak ktoś tu napisał, te pieniądze co wydaje ratusz na banery lepiej by spożytkować na pomost na Zalewie. Odnośnie drogi to też pewnie nie jest wyremontowana, a dwóch panów: jeden z ratusza, a drugi ze starostwa, też mogli by się dogadać i zrobić porządny dojazd z chodnikiem i ze ścieżką rowerową ratusza

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  mmh

A Megitza, to co to za osobistość? jakaś celebrytka? – nie znam

kot
kot
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie rozumiem, jak ktoś, kto się wyprowadził stąd , może być zachętą do zamieszkania tutaj.Przecież skoro się wyprowadził,miał jakieś powody, albo mu tu czegoś brakowało.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  kot

… ale przynajmniej pochodzi stąd, a nie jak nikomu nieznana u nas Megitza

rockmen
rockmen
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Panie Jarząbek , to złe ma Pan relacje ze Skawą ? Jeśli nie wie Pan że Sakwiński mówi od lat że jest z Gdańska , a tak konkretnie z Trójmiasta. Błazenada z Pana strony , aż nie chce się tego czytać , poważka .

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  rockmen

Dlatego między innymi go nie wymieniłem w swoich przykładach 😀 czy to trzeba tłumaczyć? – nie rozumiem.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  rockmen

Zanim coś napiszesz i puscisz na antene, to przeczytaj to kilka razy, co to za Sakwinski, powazka, przy tym swoim pisaniu sam zostałeś BLAZNEM

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x