Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Grupa Miedziana już na trasie pielgrzymki


Około czterdziestu pielgrzymów wyruszyło dzisiaj, po porannej mszy św.  spod kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski na szlak 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Do grupy dołączać będą jeszcze pielgrzymi z okolicznych parafii leżących na trasie do Płocka. Przewodnikiem grupy Miedzianej jest ks. Michał Guzek. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „Stworzeni do wielkości” co nawiązuje do postaci Św. Stanisława Kostki, w czterysta pięćdziesiątą rocznicę jego śmierci. Pielgrzymi dekanatu mławskiego od lat maszerują w grupie Miedzianej. W tym roku jest ona nieco mniej liczna niż w latach ubiegłych. 


Nasi pielgrzymi w ciągu  pierwszych dwóch dni dotrą do Płocka, skąd 6 sierpnia spod płockiej katedry wyruszy już cała pielgrzymka diecezjalna. Na trasę do Częstochowy, liczącą 270 km, wyruszy 11 grup pielgrzymkowych, oznaczonych tradycyjnie kolorami. Oprócz mławskiej grupy Miedzianej pielgrzymować będą Grupa Biała (Ciechanów, Strzegowo), Biało – czerwona,  Błękitna, Brązowa (Żuromin), Granatowa, Pomarańczowa, Srebrna, Zielona, Złota (Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo) i Żółta. Pielgrzymi pokonają tę drogę w ciągu dziewięciu dni.

Od 6 do 14 sierpnia w mławskich kościołach na wieczornym Apelu Jasnogórskim spotykać się będą pielgrzymi duchowi, wspierający modlitewnie tych, którzy wyruszyli na trasę pielgrzymki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Takie niedomówienie nastąpiło zacheca do zamieszkania w Mławie a sama,, W 2001 roku Megitza wyemigrowała do Chicago[1], gdzie kontynuowała kultywację swego polskiego dziedzictwa w muzyce”zrodlo wikipedia

Oj burmistrzu jak nie idzie to nie idzi

emi
emi
4 lata temu

po co ten głupi komentarz

aaaa
aaaa
4 lata temu

Bardzo niewłaściwy komentarz .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x