Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie możemy się truć my i nasze dzieci


Kilkanaście dni upałów już daje nam się we znaki. Chętnie szukamy cienia, a ubytek płynu w organizmie uzupełniamy wedle upodobań wodą, sokiem lub napojami, na które to w tym czasie placówki handlowe mają ogromne zapotrzebowanie.


Co do tego, że ubytek płynów należy uzupełniać nie ma najmniejszej wątpliwości. Rodzą się one przy pytaniu czym uzupełniać. Nie tak dawno inspektor sanitarny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wody źródlanej, w której znalazły się bakterie coli. Na inny problem dotyczący przechowywania produktów spożywczych zwraca uwagę nasz czytelnik.

– Mamy w cieniu ponad 30 st., a w słońcu ponad 40, może nawet 50. A w Carrefour na Targowej napoje i soki stoją na palącym słońcu w temperaturze nie do wytrzymania. Te napoje i soki na pewno są po takiej dawce słońca wspaniałe i nadające się  do picia.  Potem są wystawiane na sprzedaż  piją te soki i napoje dzieci i my również.  Napisałem do państwa aby coś z tym zrobić.  Nie możemy się truć my i nasze dzieci – pisze pan Mateusz.

W powszechnym, handlowym użyciu są dziś plastikowe butelki pet. Coraz częściej jednak podnoszona jest kwestia, że przy ich ponownym wykorzystaniu lub nagrzewaniu słonecznym  mogą uwalniać się szkodliwe substancje.

Słuszne więc wydają się uwagi czytelnika kierowane do sieci handlowej, aby te opakowania nie były narażone na działanie słońca. Lepiej też kupować napoje pakowane w szklane butelki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Zapachy jakie wydobywają się przy stoisku mięsnym, przyprawiają kupujących do mdłości, Mławski Sanepid–a w ogóle jest coś takiego w Mławie

ANONIMOWO
ANONIMOWO
4 lata temu

NIE TYLKO W CARREFOUR TAK JEST. PRZED WCZORAJ PALETY NAPOJÓW STAŁY KILKA GODZIN W PEŁNYM SŁOŃCU PRZED BIEDRONKĄ NA OSIEDLU MŁODYCH

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

Biedronki to następne sklepy, w których jest syf. Właściciel chyba stawia na jak największe zyski, kosztem pracowników. Redukcje etatów powiększenie asortymentu spowodowały w Biedronkach chaos, tam jest po prostu burdel, którego pracownicy nie potrafią ogarnąć.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

W tym sklepie to normalne… ale my mamy wybór

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

W Carrefour w Mławie to w ogóle lepiej nie robić zakupów artykułów spożywczych. Tam by się przydały systematyczne kontrole sanepidu.

Z Narutowicza
Z Narutowicza
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Racja. Mrożonki czuć że były rozmrożone, serki niby data przydatności do spożycia OK, a napuchnięte. Stały pewnie w ciepłym miejscu. O smrodzie na mięsnym nie wspomnę. Ludzie uważajcie, bo można nieźle zatruć się i w najlepszym wypadku będzie sra..e jak malowanie. Ogólnie w tym sklepie jest jeden wielki syf.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x