Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Derby dla GKS-u. Kalinowski trenerem RadzanowaW sierpniu ruszą nie tylko piłkarskie rozgrywki czwartoligowców. Na boisku wybiegną przedstawiciele okręgówki (12 sierpnia), A-klasy (19 sierpnia), a w ostatni weekend miesiąca także B-klasy. Powiat mławski będzie reprezentować aż siedem zespołów.

W lidze okręgowej będziemy trzymać kciuki za Koronę Szydłowo i GKS Strzegowo. Ósme miejsce w poprzednim sezonie z pewnością nie zadowoliło pierwszej z wymienionych ekip. Owszem, Bartosz Głowacki odchodzi do Mławianki, ale nie odgrywał najważniejszej roli w drużynie Włodzimierza Gorczycy. Ta przypadła w  udziale Pawłowi Podlewskiemu i Piotrowi Karpińskiemu. Pierwszy strzelił aż dwadzieścia dwa gole, drugi dołożył jedenaście.

Strzegowo było przedostatnie w tabeli, co na szczęście nie oznaczało spadku do A-klasy. O poprawę wyniku mają zadbać m.in. doświadczeni Marcin Dziubiński i Wojciech Zadrożny. Obaj w przeszłości występowali już w barwach GKS-u, więc trafią do środowiska, które znają bardzo dobrze. W premierowym sparingu przeciwko lokalnym rywalom z Konopek wpisali się już na listę strzelców.

Z Okręgówki wypadła Wieczfnianka – latem zespół zdążyli już opuścić wspomniany Dziubiński, Maciej Komorowski i Adrian Sodoma. Czy uda się zebrać odpowiednią kadrę? W każdym razie ekipa z Wieczfni Kościelnej nie rozegrała jeszcze ani jednego spotkania kontrolnego. Konopianka, oprócz meczu ze Strzegowem, w planach miała jeszcze potyczki m.in. z Tęczą Ojrzeń i MKS-em Ciechanów.

Najważniejsza zmiana w przypadku B-klasy zaszła w Radzanowie. Nowym trenerem tamtejszej Wkry został Zbigniew Kalinowski. Nowe obowiązki będzie łączył z występami na murawie – zastąpił na stanowisku szkoleniowca Adama Wąsowskiego.

W Szreńsku pozostał Marek Dobrowolski, a w Dzierzgowie Jacek Szypulski. Prowadzone przez nich zespoły rozpoczęły od spotkań kontrolnych z juniorami Mławianki z rocznika 2002. Za każdym razem górą była młodzież – Żaka ograła 5:2, a Tamkę 1:0.

Wyniki sparingów

Korona Szydłowo – Mazowsze Jednorożec 3:3 (Piotr Karpiński, Paweł Podlewski, Kacper Małecki)

Korona Szydłowo – Wkra II Żuromin 5:4 (Piotr Karpiński 2, Mateusz Kowalski, Jarosław Bartnikowski, Arkadiusz Sowiński).

GKS Strzegowo – Konopianka Konopki 5:1 (Maciej Warecki, Patryk Wierzbicki, Wojciech Zadrożny, Marcin Dziubiński, Dawid Naguszewski – )

Wkra Radzanów – Wkra Bieżuń 1:3 (Paweł Brdak)

Wkra Radzanów – Huragan Bodzanów 4:4 (Daniel Ziółkowski 3, testowany)

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x