Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radny Prusinowski zmienia pracę


Wieloletni radny miejski Ryszard Prusinowski zmienił pracę. Od początku sierpnia przechodzi do działu eksploatacyjno – budowlanego w Towarzystwie Budownictwa Społecznego. TBS to jednoosobowa spółka w której 100% udziałów ma Miasto Mława. Spółka zajmuje się budową domów mieszkalnych i ich eksploatacją na zasadach najmu.


Jak wyjaśnia prezes TBS Andrzej Więckowski, spółka nie zwiększa stanu zatrudnienia. Radny obejmie stanowisko majstra budowlanego w miejsce pracownika, który odszedł na emeryturę.

– Szukałem pracownika za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy. Żadna z osób, która w ten sposób zgłosiła się do nas, nie spełniała kryteriów. Trudno jest znaleźć dziś na rynku pracownika po technikum, z chęcią do pracy i uprawnieniami budowlanymi. Wszyscy pracują u prywaciarzy – mówi prezes Więckowski.

Jak dodaje, nie było innego ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika na to stanowisko, radny sam się do spółki zgłosił.

Radny Prusinowski przez wiele lat pozostawał pracownikiem miejskich jednostek, specjalistą ds. bhp najpierw w Miejskim Zakładzie Obsługi Szkół, potem Centrum Usług Wspólnych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
taka sytuacja
taka sytuacja
5 lata temu

Te wszystkie komentarze o rozdawaniu przez pana Rysia obrazków i nie robieniu nic dla miasta to prawda, ale niestety smutniejsza jest prawda, że przy niskiej frekwencji i niskiej świadomości mieszkańców wystarczy zainwestować z 300 zł złoty na kilkadziesiąy piw dla panów z ławeczki i kilkadzisiąt mydełek dla pań, i można odcinań kupony jako Pan radny. Po co angażować sie w jakieś przedsięwzięcia, jeździć po różnych instytucjach państwowych aby coś załątwić, jak wystarczy tylko jedna wizyta w markiecie po fanty dla wyborców. Po co walczyć o dobro mieszkańców i narażać się Burmistrzowi, jak można tylko wylecieć z komisii i stracić kilka stówek z diety, a jak pokazał Pan Burmistrz można mieć też problemy w pracy jak ktoś ośmieli mówić głośno machloikach Kowala.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  taka sytuacja

Niestety, masz rację – tak się załatwia sobie porządne dietki (nieopodatkowane do tego) na 4 lata, a teraz już nawet na 5 i jaśnie państwo radni przechodzą z kadencji na kadencję z ilością głosów w swoim okręgu koło 100.
Tak się dzieje wszędzie, we wszystkich okręgach wyborczych i to nie tylko Mławy, no ale dla radnych gra warta świeczki.
Czyja wina? radnych? czy wyborców? – moim zdaniem wyborców, którzy dla byle fanta robią z siebie…
Przekupny naród.

Heniek z Wólki
Heniek z Wólki
5 lata temu

Rysiek Prusinowski to najlepszy nasz radny z Wólki od lat. Wy co tak krytykujecie z zawiści , po prostu możeci na Pana Ryśka nie głosować. A nie Go opluwacie , szkoda słów. Ja głosuję na Pana Prusinowskiego, Wy głosujcie na kogo chcecie , ale nie opluwajcie chłopa dla zasady, to nie ładnie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Heniek chyba liczysz na to ze w niedziele, na Biesiadzie Wólczańskiej, dostaniesz nową wizytówkę, majstra budowlanego z TBS, bo taką obecnie funkcję zajmuję Prusinowski, dodatkowo dostaniesz obrazek świętego, i cukierka, niezłym sponsorem dla ciebie musi być Prusinowski, skoro tak piejesz zachwytu.

Nero
Nero
5 lata temu

Toć on jedynie chwali burmistrza. Tylko do tego jest radny?

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu

Panie. Majsterradny nie rób pan jaj wszyscy wiedzą kto to napisał

Czytelnik
Czytelnik
5 lata temu

Ciekawe czy ten pan będzie startował na radnego w nadchodzących wyborach. A jeśli tak to skąd?
Jak to mówią do utworu wszystkie ręce w górze potrzebny jest zespół. Zespół minimum 12 radnych, którzy na to hasło Pana burmistrza podniosą łapki. Żenada mławska.
Brać diety to jest kto, tylko swoje zdanie wyrazić to już nie.
Ci Państwo chyba zapomnieli ze to burmistrz jest „pracownikiem” rady a nie na odwrót.
Mam nadzieję że październik to zweryfikuje

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Czytelnik

OBY Twe PRZEPOWIEDNIE SIĘ SPEŁNIŁY!!! A Radny Prusinowski, no cóż się nie robi dla kasy, ta chorągiewka dla kasy wszak 2,200 CO M-C piechota nie chodzi, ustawi się tak jak wiatr wieje, to my mieszkańcy możemy spowodować że tacy artysci nie wejdą do NOWEJ RADY MIASTA.

wyborca
wyborca
5 lata temu

Pamiętam, któreś wybory gdy na odpuście na Wólce radny Prusinowski rozdawał obrazki z Matką Boską do których zszywką przypięta była jego wizytówka jako radnego. Na wybory tylko Matka Boska Prusinowska 🙂

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  wyborca

Pewnie od księdza dostał obrazki, ale obrazki świętej przekłuwać szpilką, żeby dołączyć swoją wizytówkę… niegodne.
Ciekawe co teraz na odpuście i na biesiadzie wólczańskiej będzie rozdawał.
Były jakieś czekolady, były obrazki, a teraz co? może różańce?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Obrazek z byrmistrzem

Janek
Janek
5 lata temu

Prusinowski to setny chłop!
Każdy Wólczanin powie to w lot.
I ochoczo w wyborach na Ryśka głosuje,
bo bardzo go szanuje.

Kokon
Kokon
5 lata temu
Reply to  Janek

I tak to już Pan Ryszard nie zostanie radnym. Czy na koniec kadencji będzie zachwalal burmistrza. Jak myślicie ile razy to zrobi?

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Janek

To mówiłem ja prusinowski rysiek
Majster 2 klasy

górna
górna
5 lata temu

no Antczaka to nikt nie przebije w rozdawaniu stołków !

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  górna

Burmistrz go przegonił i to wielokrotnie

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Na przykładzie tego Pana Prusinowskiego, niech dokładnie przyjrzą się mieszkańcy Wólki, kogo wybierają. W dzielnicy Wólka jest tylu wspaniałych mieszkańców, czas przestać płakać nad rozlanym mlekiem, i sobie powiedzieć że nas WÓLCZAN jest stać na lepszych przedstawicieli, mamy dość karierowiczów. WÓLKO OBUDZ SIĘ, PRZESTAŃCIE WYBIERAĆ LUDZI KTÓRZY PRZYNOSZĄ WAM TYLKO WSTYD—czas aby skończyć z tymi nieudacznikami. Apeluje do przewodniczących rad osiedlowych: siądzcie do wspólnego stołu i wybierzcie ludzi którzy w nowej kadencji będą godnie Was reprezentować, i społeczność WÓLKI.

Pani
Pani
5 lata temu

„Mój mąż, mój mąż jest z zawodu dyrektorem”

radna
radna
5 lata temu

ogloszenie bylo czy nie?

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  radna

To Radna nas pyta czy było ogłoszenie, a ja pytam Radną co Pani robi na sesjach Rady, kiedy nie zna Pani takich ogłoszeń, chociaż nie dziwię się bo to nie było ogłoszenie tylko zgłoszenie telefoniczne Burmistrza, a chyba Pani wie że szefowi się nie odmawia, i tak kółko się kręci, wśród jednych i tych samych osób. DOŚĆ PRZESTAŃMY JUŻ NARZEKAĆ CZAS NA ZMIANY.!!!!!

Prezydent
Prezydent
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

A ja pytam jako prezydent. Czy było ogloszenie?

gall
gall
5 lata temu

chetni byli i to z uprawnieniami, ale Wieckowski wzial pupila Kowalewskiego. Stare „wygi” na cieple posadki.

mławianka
mławianka
5 lata temu

” Kiedy już do dyskusji włączy się ktoś z koalicji, najczęściej jest to obrona działań burmistrza przed krytyką opozycyjnych radnych. W tym charakterze w minionej kadencji często wypowiadało się dwóch koalicjantów: Ryszard Prusinowski (KWW Mława 2014)…)” – no za takie działania należy się nagroda

niezalezny
niezalezny
5 lata temu

Człowiek którego żywi burmistrz jest radnym? patologia

Zatorze
Zatorze
5 lata temu

Za przyklepywanie bubli Kowalewskiego nagroda musi być. Widać jakie dobra interesuja pana radnego, na pewno nie te mieszkańcow tylko wlasny interes. Sluznie burmistrzowi bardzien poplaca niz mieszjańcom.

Wólka
Wólka
5 lata temu

człowiek z Wólki !

cudowny
cudowny
5 lata temu

Żal!!! Ten człowiek jak się wita pomimo że go się zna to on się przedstawia z imienia i nazwiska

uzdolniony
uzdolniony
5 lata temu

On się nie umie obsługiwać programów a już programu norma to będzie dla niego abstrakcja. No tu jest potwierdzenie kogo zatrudnia Burmistrz albo kogo każe zatrudnić. Rozdawanie stanowisk z tego kowalewski słynie. Liczy się tylko żeby był podporządkowany a nie liczą się umiejętności – jest tylu mądrych ludzi pracujących przy taśmie w LG, którzy są wykształceni a nie mają poparcia. Szkoda 🙁

Ciekawe
Ciekawe
5 lata temu
Reply to  uzdolniony

Przy taśmie w LG nie zrobią też uprawnień budowlanych. Skoro p Prusinowski sam się zgłosił, to takowe posiada. Czy redakcja to sprawdziła?

olek
olek
5 lata temu

cy pan Prusinowski ,oże być radnym miejskim pracując jednocześnie w podległych miastu placówkach ? Z tego co wiem to nie.

ciekawy
ciekawy
5 lata temu

No ciekawy jestem czy na zasadzie przeniesienia? Jeśli tak to z pensją dotychczasową a pracownicy w tbs za grosze pracują nawet ci co mają trochę do emerytury

Gladiator
Gladiator
5 lata temu

Prusinowski dostała stanowisko za podnoszenie rączki do góry w sprawie budżetu i jego realizacji a przede wszystkim za odwołaniem Antczaka. To się nazywa „zdrada”. Kandydował z listy Antczaka a teraz z listy Kowalewskiego. I znów będzie rozdawał swoje tanie (obrzydliwe) czekolady. Prostackie i słabe.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Gladiator

Proste: brać (i ewentualnie wyrzucać) ale nie głosować.
Czyż to naprawdę takie trudne?
Ludzie nie dajcie się przekupywać cukierkiem, piwem czy grilowaną kiełbaską.
Możecie zjeść, wypić, ale robić swoje.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Panie Prezesie TBS te bajki o braku budowlańców, niechPan opowiada dzieciom w przedszkolu, czy nie lepiej powiedziec wprost, kazano to zatrudnilem Pana Radnrgo. Aktywność tego Pana na sesjach rady, to taka ze na jego miejscu mozna bylo posadzić niemowe, efekt taki sam .

Anonim
Anonim
5 lata temu

Mistrzu. He he a co to za stacja

Passenger
Passenger
5 lata temu
Reply to  Anonim

Stacja Mława ! i to Mława-Wólka 😉

Kris
Kris
5 lata temu

Oddany wólce! Szacun

Z R ..
Z R ..
5 lata temu

Tylko stołki im w głowie a długu ponad 40 baniek

Murphy
Murphy
5 lata temu

Godny reprezentant północnej Wólki

parada
parada
5 lata temu
Reply to  Murphy

A co on takiego zrobił dla Wólki, poza paradowaniem na każdej imprezie ?

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x