Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powstanie Warszawskie. Pamiętamy!


W Warszawie obchody 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczęły się już 27 lipca koncertem pieśni Mieczysława Fogga. W programie obchodów pojawi się też m.in. fotograficzna gra miejska, przejazd rowerzystów, spotkanie edukacyjne dla dzieci, wspólne śpiewanie powstańczych piosenek.


1 sierpnia już od godzin porannych przewidziane są uroczystości przy tablicy upamiętniającej podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela „Montera” rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, a potem kolejno: przy pomniku Mokotów Walczący – 1944, Marsz Mokotowa – przemarsz ul. Puławską do ul. Dworkowej, złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota”, uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej oraz złożenie kwiatów przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Kulminacyjnym wydarzeniem  o godz. 17.00,  Godzinie W – będzie oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim przy pomniku Gloria Victis na Powązkach.

1 sierpnia o godzinie 17.00, zawyją syreny w całym kraju. Również na terenie naszego miasta na mocy zarządzenia nr 717 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2018 r.zostaną włączone syreny alarmowe. Dźwięk ciągły będzie emitowany przez 1 minutę. Mława upamiętni w ten sposób bohaterów zrywu wolnościowego 1944 roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Artur T.
Artur T.
4 lata temu

Spotkajmy sie pod ratuszem…….pamietajmy!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x