Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekonstrukcja w Chojnowie. „W obronie wolności – rok 1920”


Gmina Czernice Borowe wraz z partnerami zorganizowała w dniach 28-29 lipca 2018 r. piknik historyczny w otoczeniu zabytkowego dworu w Chojnowie. Główną atrakcją były pokazy rekonstruktorów, którzy przygotowali dla widzów dwa widowiska: „Front Wschodni I Wojny Światowej – drogi do wolności” oraz kulminacyjne widowisko zatytułowane „W obronie wolności – rok 1920”. Tym atrakcjom towarzyszyły zwiedzanie dworku w Chojnowie i otwarcie okolicznościowej wystawy. Dla chętnych przygotowane były przejazdy kolejką wąskotorową lub drezyną.


W rekonstrukcjach udział wzięły następujące grupy rekonstrukcyjne: Garnizon Twierdzy Modlin Sławomir Jodełka, GRH Marienburg, 79. Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy,14 Pułk Strzelców Syberyjskich, GRH Łódź 1914, GRH Kampinos, SRH 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych,  SRH 1 Pułk Legionów, SRH Gloria-Viktoria, GRH Kreuz 1914., Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej, Ludność cywilna ze Stowarzyszenia „Radzanowia”, Stajnia Księstwo,Stajnia Tarpan. Efekty specjalne przygotowała Thunder Pirotechnika.

fot. infoprzasnysz.com

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aro
Aro
3 lata temu

Jak widać w dużo mniejszej miejscowości można zrobić to samemu, w Mławie trzeba wynająć firmę z zewnątrz żeby zrobiła cokolwiek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x