Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Personalne roszady w miejskich spółkach. Czy nowy prezes MPDM przejmie MKM?


Miasto Mława pozostaje właścicielem trzech spółek, realizujących zadania komunalne: Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i  Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W tych dwóch pierwszych zaszły poważne zmiany personalne, a MPDM ma nowego prezesa.


MPDM powstało na skutek przekształcenia uchwałą rady miasta z grudnia 2007 roku Miejskiej Służby Drogowej (jednostki organizacyjnej miasta) w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. 100 procent udziałów w spółce posiada Miasto Mława. Spółka przejęła wszystkich pracowników, cały majątek zakładu, wszelkie jego zobowiązania. Od początku jej prezesem był Jan Wysocki. Spółka prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie budowy, modernizacji i remontów dróg i innej infrastruktury technicznej. Ważną częścią portfela zamówień spółki są zlecenia urzędu miasta.

W tym roku nastąpiły w niej zmiany personalne. Z funkcji prezesa rezygnuje jej wieloletni szef Jan Wysocki. Rada nadzorcza spółki  funkcjonująca w składzie Marek Janusz Kowalski, Wojciech Zbigniew Cienkus  i Zdzisław Budner, przyjmuje rezygnację i powołuje nowego prezesa, jak się okazuje, tylko na chwilę.

 – W Mławskim Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym, w związku z rezygnacją p. Jana Edwarda Wysockiego z funkcji prezesa  (z powodów osobistych), Rada Nadzorcza odwołała go z tej funkcji z dniem 31 stycznia br. Na pełnienie funkcji prezesa Rada Nadzorcza z dniem 1 lutego br. powołała dotychczasową dyrektor MPDM – Panią Krystynę Pszczółkowską. Następnie 20 lipca br. na funkcje prezesa MPDM powołano Krzysztofa Dubojskiego, który zacznie sprawować tę funkcję od 1 sierpnia 2018 r. – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Na marginesie można dodać, że nowo powołany prezes spółki był w ostatnim czasie pracownikiem urzędu miasta. Pracował w wydziale inwestycji oraz Jednostce Realizującej Projekt. Ponadto z racji posiadanych uprawnień sprawuje fukncje inspektora nadzoru przy inwestycjach, głównie drogowych.

Tyle mówią informacje oficjalne. Za to według tych nieoficjalnych, dotyczących innych zmian w zakresie funkcjonowania spółki, podobno ma ona rozważać możliwość przejęcia Mławskiej Komunikacji Miejskiej, być może nawet od stycznia 2019 r. W tym czasie bowiem kończy się przedłużona w nadzwyczajnym trybie umowa ze spółką Mobilis.

W sposobie funkcjonowania spółki WOD-KAN nastąpiła tylko jedna zmiana personalna. Odwołany przez radę nadzorczą w składzie: Ewa Ząbecka, Jerzy Olczak i Anna Kucińska fotel stracił dotychczasowy wiceprezes spółki, pozostał jednak zatrudniony na niższym stanowisku kierowniczym.

W 2018 roku nastąpiła zmiana organizacyjna w Zakładzie Wodociągów, Kanalizacji i  Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN Sp. z o. o.  Zmianie uległ skład zarządu – z dwuosobowego na jednoosobowy. Przekształcenie podyktowane było potrzebą ujednolicenia sposobu organizacji spółek. We wszystkich pozostałych bowiem zarządy są jednoosobowe. W tym celu dokonano zmiany w umowie spółki, a następnie Rada Nadzorcza z dniem 30 kwietnia br. odwołała Wiceprezesa odpowiadającego za sprawy techniczne Lucjana Wądołowskiego. Prezes spółki z dniem 1 maja br. zatrudnił go na stanowisku dyrektora technicznego – podaje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
3 lata temu

W Mławie po dwunastu latach potrzebna jest zmiana. Nie tylko na stanowisku burmistrza, ale całej rady miasta w której zasiadają ludzie zależni od swego złotoustego pryncypała. Ja zagłosuję na Burchackiego. Mam nadzieje że jego doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych zaprocentuje w naszym mieście.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu

Ciekawe jednak czy nadal te „peksy” będą zostawiać za sobą ściany czarnego syfu a kierowcy jeździć jak królewicze, albo bez kierunkowskazów albo z telefonem przy uchu

Hmm
Hmm
3 lata temu

W tym szaleństwie jest metoda. MKM będzie generowała coraz większe koszty. Kowalewskiemu niezręcznie jest zmieniać jej bezpłatną (dla posiadaczy karty mławiaka) formułę. W związku z tym wymyślił sobie, że MKM przejmie spółka miejska (jak wynika z art. MPDM). W wyniku całego zamieszania związanego z przejęciem zostaną podwyższone (i to znacznie) opłaty za korzystanie z MKM. Oczywiście opłata za bilet dla osób legitymujących się kartą mławiaka będzie niewielka np.1 zł. I co najważniejsze, nie burmistrz będzie odpowiedzialny za wprowadzenie opłat tylko spółka.

Zdziwko
Zdziwko
3 lata temu

Na fotografii będącej ilustracją do powyższego tekstu są szachy a powinien być peleton kolarski na czele z liderem S. Kowalewskim w żółtej koszulce. W peletonie (jak wiadomo) rządzi lider i jego drużyna a jeśli ktoś „podskakuje”, to pompką po plecach dostaje.

Z RADY NADZORCZEJ
Z RADY NADZORCZEJ
3 lata temu

WSZYSTKO ODDA W PPP. WIEŚĆ GMINNA NIESIE ŻE JEST ZAMIAR KOWALEWSKIEGO SKONSOLIDOWANIA SPÓŁEK.

zaszokowany
zaszokowany
3 lata temu

Najpierw stanowisko Naczelnika Oświaty likwiduje potem powołuje. Decyzje na kolanie!!!!

MPDM
MPDM
3 lata temu

Dubojski miał nadzór nad budową wielu ulic w których studnie obsadzone są poniżej poziomu nawierzchni. Super nadzór. Burmistrz już nie ma ludzi kompetentnych wokół siebie dlatego obsadza stanowiska takimi jak nowy Prezes MPDM – wielki fachowiec z problemem al…..

Róża
Róża
3 lata temu

A TBS zlikwidował?

Goliat
Goliat
3 lata temu

No proszę, Dubojski prezesem! Najpierw pracownik urzędu z pensją do tego nadzór nad tą samą robotą i rachunki z własnej działalności dla urzędu – przecież to jest nieetyczne!
Teraz Prezesem MPDM – ciekawy jestem czy działalność zawiesił??
burmistrz go posadził na to stanowisko bo ma drogi oddać w PPP!!!! Wysocki się nie słuchał to odpadł z gry tak jak Wądołski, który głośno mówił żeby to miasto budowała oczyszczalnię ścieków. Panie Wądołowski zawsze zostaniesz Prezesem szacunek dla Ciebie chciałeś dobrze, ale niestety jest nad tobą zły zarządca, który dba lecz TYLKO o swój interes!!
Ludzie proszę was popatrzcie na swoje rachunki za wodę i ścieki i je porównajcie z rachunkami z poprzednich miesięcy. Czy macie taniej????

Karol
Karol
3 lata temu
Reply to  Goliat

Ten pean ku tzw. czci osoby pana Wądołowskiego bardziej niż z lekka przesadzony. Mały człowieczek, i nie tylko o wzroście mówię.

Judyta
Judyta
3 lata temu

Dlaczego prezesem wodociągów nadal jest ta sama osoba…?
Dlaczego prezesem PEC-u jest emeryt z Przasnysza…?
Tylko w jednej spółce zmiany…???
DLACZEGO?????

Emerytka
Emerytka
3 lata temu
Reply to  Judyta

Ja tam sie ciesze. Odkąd jest emeryt z Przasnysza już kilka razu obtanili ciepło. Emeryci górą!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Emerytka

Nie zauważyłam tych obniżek – czyżby o 1 grosz?

Pozytywna
Pozytywna
3 lata temu
Reply to  Emerytka

Gdzie była obniżka chyba w spółdzielni i tam się bogacą

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Judyta

Co do zmian na stanowiskach: nie zawsze bywają korzystne, a więc bez sarkazmu.
Czasem są zmiany spowodowane wcale nie koniecznością poprawy kondycji firmy, a zupełnie innymi względami…

kaktus
kaktus
3 lata temu

W mławskim magistracie nadal trwa karuzela stanowisk, która nie wiadomo kiedy się zatrzyma. Burmistrz ciągle dobiera sobie nowych współpracowników. Dotychczasowe powołania, w większości zakończyły się kompromitacją, a to dlatego, że dominuje zasada (w Starostwie zresztą też) „Bierny, Mierny, ale Wierny”.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  kaktus

Dziwne że przez 12 lat nie potrafił sobie znaleźć współpracowników, a teraz corazblizej wyborów ich szuka, i robi te roszady, za późno Panie Burmistrzu, musi się Pan liczyć ztym że za chwilę sam Pan straci pracę, bo my mieszkańcy mamy dość Pańskich działań. CZAS. NA ODPOCZYNEK !!!

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

W.Działdowie budują. Za środki zewnetrzne ,a w mławie chłopcy i dziewczynki robią roszady na stołkach i emitują obligacje

mławianka
mławianka
3 lata temu

Lubią szachy… 😀

anonimowa
anonimowa
3 lata temu
Reply to  mławianka

a ja głosuję na Pana Kowalewskiego

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  anonimowa

to se głosuj może Ci w jakimś problemie pomoże bo dla ludzi to dzicz.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x