Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Ćwiczyli ratownictwo wodne na Zalewie Ruda


Na Zalewie Ruda odbyły się ćwiczenia oraz piknik w ramach akcji zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W dniach 25 – 27.07.2018 roku odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mławie. Natomiast 27 lipca mławscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną w Mławie i ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Celem ćwiczeń Państwowej Staży Pożarnej w Mławie, było sprawdzenie organizacji i przygotowania sprzętu ratowniczego, poznanie i doskonalenie technik ratownictwa wodnego, w tym wszelkie techniki ratowania osób z powierzchni akwenów śródlądowych, zagadnienia dotyczące łodzi i jachtów poznanie zagrożeń występujących na terenie zalewu, organizacja działań przez PSP na akwenach wodnych oraz doskonalenie umiejętności w praktyce przez strażaków.

W dniu 27 lipca dodatkowo włączono do ćwiczeń strażaków ochotników z jednostek OSP wyznaczonych z terenu powiatu mławskiego do prowadzenie ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Był to jednostki OSP Lipowiec Kościelny, OSP Strzegowo, OSP Stupsk, OSP Szreńsk. Ćwiczenia na wodzie prowadzone były pod nadzorem i przy wsparciu ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.

Piknik realizowano przy współpracy ratowników WOPR oraz funkcjonariuszy z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Źródło i fot.: st. kpt. Adam Gralewski/ mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500