Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ćwiczyli ratownictwo wodne na Zalewie Ruda


Na Zalewie Ruda odbyły się ćwiczenia oraz piknik w ramach akcji zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W dniach 25 – 27.07.2018 roku odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mławie. Natomiast 27 lipca mławscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną w Mławie i ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.


Celem ćwiczeń Państwowej Staży Pożarnej w Mławie, było sprawdzenie organizacji i przygotowania sprzętu ratowniczego, poznanie i doskonalenie technik ratownictwa wodnego, w tym wszelkie techniki ratowania osób z powierzchni akwenów śródlądowych, zagadnienia dotyczące łodzi i jachtów poznanie zagrożeń występujących na terenie zalewu, organizacja działań przez PSP na akwenach wodnych oraz doskonalenie umiejętności w praktyce przez strażaków.

W dniu 27 lipca dodatkowo włączono do ćwiczeń strażaków ochotników z jednostek OSP wyznaczonych z terenu powiatu mławskiego do prowadzenie ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Był to jednostki OSP Lipowiec Kościelny, OSP Strzegowo, OSP Stupsk, OSP Szreńsk. Ćwiczenia na wodzie prowadzone były pod nadzorem i przy wsparciu ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.

Piknik realizowano przy współpracy ratowników WOPR oraz funkcjonariuszy z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Źródło i fot.: st. kpt. Adam Gralewski/ mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x