Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z przodu liceum z tyłu muzeum


Tak można by napisać – parafrazując nieco znane powiedzenie o wyglądzie –  o stanie ogrodzenia mławskiego parku. W końcu to wizytówka naszego miasta, powinien więc zarówno na gościach jak i samych mieszkańcach sprawiać dobre wrażenie. A w dodatku to niemal jedyny zadrzewiony obszar rekreacyjny miasta.


Jego frontowa część nie wygląda tak źle, pierwsze wrażenie więc się obroni. Znacznie gorsze wrażenia estetyczne czekają na przechodnia odbywającego spacer ulicą Reymonta. Tam ogrodzenie jest zielone, brudne i omszone, a z metalowych elementów odpada farba. Całość widoku dopełniają połamane i  zniszczone tablice informacyjne, wiszące na przęsłach. Od strony ulicy Wyspiańskiego nadal nie uzupełnione pozostaje zniszczone podczas niedawnej wichury przęsło ogrodzenia, załatane doraźnie drucianą siatką. Z tej strony również ogrodzeniu nie zaszkodziłaby nowa powłoka malarska. W samym zaś parku stylizowane na zabytkowe latarnie naprawdę wyglądają jak zabytkowe, bo pokryte są patyną kurzu i brudu, tak że trudno określić pierwotny kolor ich kloszy.  O ile usunięcie połamanych tablic, czy umycie kloszy nie wydaje się być czynnością nazbyt kosztowną, o tyle wyczyszczenie i malowanie ogrodzenia to już pewien wydatek. Chyba jednak warto byłoby go ponieść, zwłaszcza, że już wkrótce powstanie w nim dodatkowa atrakcja – nowy plac zabaw.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kryśka
Kryśka
3 lata temu

Pani rzecznik ratuszowa pisze dzieła naukowe, ogrodnik prowadzi galerię, informatyk został pilotem, to kto cholery tam wykonuje ustawowe obowiązki na rzecz mieszkańców.

Krysiek
Krysiek
3 lata temu
Reply to  Kryśka

Na pewno nie ty, Kryska, za leniwa jesteś.
Ludzie nie tylko pracują zawodowo ale tez mają inne zainteresowania.

obserwójący
obserwójący
3 lata temu

Żądamy właściwego rozstrzygnięcia przetargu na malowanie ogrodzenia parku i zagwarantowania w budżecie małego miliona na ten cel. I nie ważcie się szukać unijnych dolarów bo w naszym skarbcu dukatów jest dość. Damy radę ogrodzić się i obsmarować za swoje.A w ramach walki z bezrobociem jeszcze parę latarni dokupimy

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  obserwójący

Przecież AGROSAN dba o park to i o „płot” chyba też powinien, a nie jeszcze jakieś inne firmy dorabiać.
Ciekawe co się stało z ławkami wokół ratusza, bo je wymiotło i to wszystkie, nie ma gdzie nawet odpocząć.
Czyżby zima się zbliżała i trzeba je zabezpieczyć?
Pani rzecznik oroszę o informację, bo na waszej stronie też nie ma żadnego info.
Środek lata, wakacje, a ławek w rynku brak.

Staroś
Staroś
3 lata temu

Przecież oczywiste że to wina burmistrza. Na tym portalu wszystkiemu jest winny burmistrz. Przecież tematy są wymyślane tylko po o to żeby dokuczyć Kowalewskiemu.

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  Staroś

A Ty teraz działasz tylko po to żeby bronić burmistrza, a raczej swojego stołka w ratuszu. Bo przecież tylko po to bronisz burmistrza

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Staroś

Portal nie wymyśla tematów, wręcz przeciwnie, wymyśla je Burmistrz, przypomocy takich klakierów jak STAROS. Zatrudnienie Prusinowskiego w TBS to też wymyślił portal, nie śpij obudź się i zejdź na ziemię naszą mławska, A tuż przed wyborami za wczasu zgłoś się do Urzędu Pracy, może jakas fucha i dla Ciebie się znajdzie.

Olaf
Olaf
3 lata temu

Ogrodzenie z przodu też się nie broni, bo farba i tu odłazi. Chociaż im dalej od niego, tym mniej się w oczy rzuca

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Olaf

No właśnie, z ratusza tego nie widać, czyli jest ok.

info
info
3 lata temu

Pani Rzecznik UM też powinna reklamować swoją książkę, która została wydana przez Stację Naukową

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  info

Ooo, proszę, pani rzecznik wydała książkę , czyli książka tej pani została wydana przez Stację naukową…? – a to naukowa książka?

info
info
3 lata temu
Reply to  Anonim

„odkrycie głębszego wymiaru kultury i tożsamości narodu oraz cech charakterystycznych dla mieszkańców Mławy i całej Polski. Ich uczestnicy oglądali wspólnie filmy nawiązujące do II wojny światowej, po czym – dzień później – dzielili się snami stymulowanymi przez obejrzany obraz.”
Tak podały lokalne media. Ciekawy jestem ile zarobiła p. Grzywacz. Czy to nie jest konflikt interesu?????

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  info

Och, to już stało się 2 lata temu, a pani Grzywacz ma widać głębokie związki z Włochami (tu Włoch, tam Włoch – chyba zauroczenie).
Książka pod patronatem Pana SK, patronat patronatem, jaki to patronat? a kto sponsorował? My?

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
3 lata temu
Reply to  info

Pani Grzywacz nic nie zarobiła.Książka jest naukowa. Oprócz mojego artykułu są w niej artykuły prof. Leszka Zygnera i dott. Domenica Agresty. Polecam lekturę i dziękuję za promocję nieco przebrzmiałej już pozycji.

Anonim
Anonim
3 lata temu

Hmm… – książka science fiction

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Jeśli w Mławie mamy takich naukowców jak Pani Grzywacz—-to Mława daleko nie zajdzie, chyba że w jeszcze większe zadłużenie.

Monty
Monty
3 lata temu
Reply to  info

Nie jestem fanem Kowalewskiego ale o Pani rzecznik złego słowa nie powiem. To bardzo inteligentna i kulturalna osoba, obdarzona naturalnym (a nie wyuczonym) wdziękiem, właściwym damom. Gdyby nie ona to Kowalewski nie „zasiedziałby się” tak długo w ratuszu. I nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, że to przecież naturszczyk. Można zaryzykować stwierdzenie, że to po części Pani Rzecznik go stworzyła. Zaczynając swoją karierę, jako były kolarz to zbyt wiele nie potrafił a teraz na pierwszy rzut oka „Europejczyk”, choć przy dłuższej znajomości ten korzystny image znacznie się rozmywa i w konsekwencji pryska jak mydlana bańka.

Piotr
Piotr
3 lata temu
Reply to  Monty

To powiada Pan, że umiejętności, jakie posiadł Puszek-Kłamczuszek to zasługa Pani Magdaleny? Tylko, że to nie są cechy menedżera, ale zdolnego przedstawiciela handlowego, przydatne do sprzedaży bezpośredniej garnków albo cudownej pościeli. Trzeba jednak przyznać, że dla wielu wyborców w Mławie wystarczające.

gregory
gregory
3 lata temu
Reply to  Piotr

No i trafiłeś w sedno Piotrze. Należy tylko doprecyzować ostatnie zdanie z twojej wypowiedzi i powiedzieć, że (niestety) dla w i ę k s z o ś c i wyborców w Mławie wystarczające. Obawiam się, że w październiku wynik będzie podobny. W każdym razie sam Kowalewski jest pewny wygranej i otwarcie o tym mówi.

nawiedzony
nawiedzony
3 lata temu

Megiztę niech zawieszą na tych banerach. Ile Jej zapłacono za reklamę?

harry
harry
3 lata temu

Już niedługo nie będzie połamanych tablic informacyjnych. Zostaną ona zastąpione banerami z których będzie się uśmiechał radośnie do przechodniów, burmistrz Kowalewski. I nie ma co się dziwić, wszak dobrze mu jest w tym ratuszu, dlatego kolejne 5 lat mile widziane.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  harry

Oj, tak, dobrze mu jest, nawet bardzo dobrze. Porównać tylko wygląd zewnętrzny… to już widać różnicę, a jak się dobrze dopasował do fotela… tylko niech się lepiej nie uśmiecha tak fałszywie na tych banerach, ale może jeszcze przetrenuje przed lustrem jakiś lepszy uśmiech, taki bardziej szczery, ale czy mu się to uda?

h13
h13
3 lata temu

Te plansze to jest straszna, straszna żenada.
Wyglądają jak tanie reklamy, których wszędzie pełno.
Ogrodzenie parku powinno być pozbawione tego typu elementów.
Są brzydkie i tandetne i oczywiście przyczepione na trytytki…
Urzędzie miasta (MDK-u) zdejmijcie to.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  h13

Już dawno o tym pisałem jak tylko UM się tym chwalił, ale wtedy obrzucono mnie błotem, ale w dalszym ciągu myślę tak jak Ty, to wygląda strasznie, a teraz jeszcze jak są pouszkadzane to już w ogóle brak słów.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

No…, redaktorze… i następny milion złotych? – a tego i tak nie będzie widać. Z daleka tego syfu nie widać i niech tak zostanie… Po co w to ładować kasę, lepiej w drogi i chodniki, a to?… to po jeszcze paru latach i tak się rozleci, jak pomost na Rudzie 😀

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x