meblolux

Triahloniści w Brodnicy. Podium Wrotnego i Rybickiego

Po kapitalnym występie w Szczytnie, gdzie stawał trzykrotnie na podium, Mariusz Wrotny nie zwalnia tempa. Tym razem stanął na starcie zawodów rozegranych w Brodnicy. Rywalizacja w ramach cyklu Triathlon Series potoczyła się na trzech dystansach.

Mławianin zdecydował się na najdłuższy odcinek – 1/2 IronMan oznaczał pokonanie trasy o długości ponad 100 kilometrów. Tradycyjnie wszystko zaczęło się od pływania. Potem przyszedł czas na jazdę na rowerze, a wszystko zakończył biegowy półmaraton.

Już po pierwszej konkurencji na prowadzenie wysunął się Mikołaj Luft. Nie oddał prowadzenia już do końca. Linię mety minął jako pierwszy. Ukończył zawody z dużą przewagą nad drugim w zestawieniu Michałem Migalą i trzecim Adamem Ziebą.

Wrotny nie liczył się w walce o podium w końcowym zestawieniu, skupił się za to na jak najwyższym miejscu w swojej kategorii wiekowej M18. Ustąpił pola jedynie dwóm konkurentom (obaj z Torunia), z czasem 5.53.49 uplasował się na trzeciej pozycji. W „generalce” był trzydziesty czwarty.

Na 1/4 IronMan walczył z powodzeniem Artur Rybicki. Podopieczny Wojciecha Łachuta z Twister Team uplasował się na siódmym miejscu w generalnym podsumowaniu – w grupie wiekowej M18 stanął na najniższym stopniu podium.