Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działdowo buduje lodowisko. Mława poczeka


Prawie 1000 mieszkańców naszego miasta opowiedziało się za budową lodowiska w ramach budżetu obywatelskiego. Większe poparcie zdobył jednak pomysł budowy parku solankowego „Komora”, na lodowisko trzeba więc jeszcze poczekać. Miłośnicy jazdy na łyżwach mają do wyboru Strzegowo, Ciechanów lub Działdowo. Właśnie w Działdowie powstaje obecnie zadaszone, nowe lodowisko.


Działdowo troszczy się o miłośników sportów zimowych. Zewnętrzne, odkryte lodowisko funkcjonowało w tym mieście przez prawie dekadę. Teraz budowana jest zadaszona hala, która w okresie zimowym służyć będzie jako lodowisko, a poza tym sezonem może być wykorzystywana do organizacji różnych imprez. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln zł i oddana do użytku będzie jeszcze w tym roku. Tak więc ci, którzy myślą o zimie nawet w środku upalnego lata będą mieli do przetestowania niedaleko położony, nowy obiekt.

JK

  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
finaly
finaly
3 lata temu

Może jeszcze nie za rok ale nasza kochana Wólka będzie uzdrowiskiem. Ciechocinek może się bać, takiej konkurencji. W konsekwencji na terenie miasta będzie ustanowiona opłata klimatyczna. Miasto będzie kwitło.

jaaa
jaaa
3 lata temu

Do mata niedorozwoja.Zauważ, że inhalace solankowe to też coś dla młodych- często chorujących na alergię, i inne schorzenia dróg oddechowych.Radzę doedukować się i nie obrażać innych!

Kasia
Kasia
3 lata temu

To lodowisko w Działdowie zapewne ze środków unijnych za 2 miliony nie jakiś projekt obywatelski za 300000. Trochę robi różnicę. Nasze miasto to nie ma pojęcia o pozyskiwaniu środków. I zero pomysłu wystarczy popatrzeć na roboty przy handlowca .Płyty za grube pieniądze pomieszane ze zwykła kostka szarą w innym miejscu czerwoną. Tak by było z lodowiskiem za 300000 wylalo by wodę na stadionie i chwała. Tak jak kurtyna chłodząca dla wychodzących z basenu.

staton
staton
3 lata temu

„To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!”. I po co nam lodowisko skoro ani drużyny hokejowej ani sekcji tańca na lodzie nie mamy. A skarbówka, urząd miasta, sąd rejonowy, urząd pracy i tak wolą kręgle…..więc ja się zapytowywuję…..komu niby to lodowisko potrzebne?

HauTamEkki
HauTamEkki
3 lata temu

No to jak w Działdowie mają lodowisko, to może my w 2019 roku pomyślmy po skoczni narciarskiej i być może w przyszłości wraz z Działdowem uda nam się zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Sporty zimowe to przyszłość regionu 😉

Katarzyna
Katarzyna
3 lata temu

No i dobrze! czy musimy mieć to samo co oni? Możemy wyróżniać się solankami ,oni lodowiskiem. To tylko 20 km, możemy się odwiedzać

mat
mat
3 lata temu
Reply to  Katarzyna

Chyba lepiej jest zadbać o zdrowie młodych niż leczyć stare pruchno.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  mat

Brak słów na takiego niedorozwoja.
Ty też będziesz starym próchnem, tylko wtedy stare próchno będą Twoje wnuki pakowały w worek foliowy i wyrzucały do śmietnika.

Julka
Julka
3 lata temu

Burmistrz Działdowa pozyskuje dużo środków zewnętrznych, brawo!

45, 31
45, 31
3 lata temu

Wielka szkoda, że u nas dzieci nie mają, gdzie uprawiać sportów zimowych.
Ciechanów, Strzegowo, Działdowo może- Mława nie może.

Krysia bysia
Krysia bysia
3 lata temu

Działdowianie będą mieli lodowisko za około 2 mln. zł., a My bujaczki i koniki na sprężynach za około 1 mln. zł. Nic dodać, nic ująć. Mławianie, następnym razem ruszcie cztery litery, bo może ratusz nam przeniosą na „Komorę”…

Think more.
Think more.
3 lata temu
Reply to  Krysia bysia

Chodzi Ci o to że nie wygrał w budżecie obywatelskim projekt tego sztucznego lodowiska? – takie lodowisko to imitacja lodowiska, o które trzeba naprawdę bardzo dbać, żeby łyżwiarze nie zmarnowali sobie łyżew, takie lodowisko nie nadaje się na mławskie warunki, co innego lodowisko(prawdziwe lodowisko w Działdowie.

milo
milo
3 lata temu
Reply to  Krysia bysia

A może warto jednak ten ratusz przenieść na Wólkę. Jeśli tam mieszkańcy potrafią się zorganizować i zintegrować wokół konkretnego celu i logicznego pomysłu to może i z poprowadzeniem spraw całego miasta łatwiej by poszło.
„Komora” była już kiedyś urzędem, może być nim też teraz, parking już jest i do tego bezpłatny, kolejką z Sienkiewicza z dworca zintegrowanego tylko jeden przystanek, łatwy dojazd rowerem i samochodem z centrum przez tunel na Kościuszki. Wszystko jest, a czego nie ma to w przyszłej kadencji na pewno nam obieca obecny burmistrz ze swoimi planistami od inwestycji, oczywiście przy wykorzystaniu powszechnych w naszym mieście wsparciowych funduszy uniowych

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x