Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe zdjęcia! Księżycowa galeria. Niezwykłe zdjęcia naszych Czytelników [Aktualizacja 31.07]


fot. Patrycja Rykowska

W miniony piątek mogliśmy na niebie obserwować najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca w całym XXI stuleciu, podczas którego Srebrny Glob zabarwił się na czerwono.

W czasie  fazy całkowitego zaćmienia cała tarcza Księżyca pogrążyła się w ciemnościach, a słabe światło rozproszone w ziemskiej atmosferze, podobnie jak podczas zachodu Słońca, nadało mu czerwony blask. Tzw. „Krwawy Księżyc” pojawił się na niebie o godz. 21.30 i mogliśmy go podziwiać aż przez 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za nadesłane zdjęcia  i zapraszamy do obejrzenia zjawiskowych fotorelacji. Dziś (31.07) księżycowa galeria wzbogaciła się o fotografie pana Piotra z Mławy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze podzielić się swoimi zdjęciami, prosimy wysłać je na adres [email protected]//codziennikmlawski.pl 🙂

red.

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Mirka
Gość
Mirka

Co oko, to inne spojrzenie 🙂

Gość
Gość
Gość

Ciekawe zdjęcia

misja
Gość
misja

Gdy się dobrze przyjrzeć, to chyba widać nawet butelki po piwie. Nasi tu byli 😉

Fotek
Gość
Fotek

księżyc jak lizaczek, a i gwiazdy się nieźle prezentowały. To była piękna noc …

fotka
Gość
fotka

Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam fotografujących Czytelników.