Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Budżet Obywatelski. W głosowaniu zwyciężył park solankowy „Komora”


Osiedle Wólka znów zwyciężyło! 1155 głosów i największe poparcie mieszkańców uzyskał w tym roku projekt Park solankowy „Komora”, który ma powstać przy ulicy Dworcowej.

Zwycięski projekt przewiduje zagospodarowanie miejskiej działki nr 1576/95, która z jednej strony sąsiaduje z wybudowanym niedawno skwerem rekreacyjnym (także ze środków miejskich w ramach MBO), z drugiej dochodzi prawie do ul. Moniuszki. Realizację tego projektu wnioskodawca oszacował na pełną kwotę Mławskiego Budżetu Obywatelskiego – 300 000 zł.

Drugie miejsce wśród pięciu zgłoszonych projektów zdobyło „Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe ma terenie MOSiR w Mławie”. Na ten pomysł oddało głos 977 mieszkańców Mławy.

Poparcie 86 mieszkańców i trzecie miejsce w rankingu zdobył projekt „Mława miasto z twarzą”. Kolejne – z 60 głosami – „Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie”. Piąty projekt – „Psie zakątki” – poparło 31 mieszkańców Mławy.

Ostatecznie w edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 roku oddano 2309 ważne głosy Ponadto do urny trafiło 127 głosów nieważnych. Wśród błędów, które popełniano na kartach do głosowania (powodujących nieważność głosu) można wymienić:  nieprawidłowy PESEL, brak wyboru projektu, brak podpisu, brak podpisu opiekuna, wybór więcej niż jednego projektu, głosy podwójne (1 osoba oddała więcej niż 1 głos) czy głos oddany przez osobę nieuprawnioną.

Podsumowując swą pracę członkowie Zespołu Weryfikacyjnego zarekomendowali zwycięskie zadanie inwestycyjne pod nazwą Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa (działka 1576/95), do zaplanowania przez Burmistrza Miasta Mława w projekcie Budżetu Miasta Mława do realizacji na 2019 rok.

Autorom zwycięskiego wniosku serdecznie gratulujemy!

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

40
KOMENTARZE

avatar
1500
zdegustowany
Gość
zdegustowany

A ja się zapytowywuję – gdzie są tężnie na Zielonym Rynku, które wygrały głosowanie w ubiegłym roku???

Realista
Gość
Realista

Za taką kasę jaka została przewidziana we wniosku to może powstać tylko jedna tężnia (na wólce ma być, bo wnioskodawca jest stamtąd), chyba, że pobudują dwie kabiny prysznicowe ze słoną wodą.

Piotr
Gość
Piotr

Park solankowy Komora, mocne! Jak powiedział klasyk „może nie będzie lepiej, ale za to będzie piękniej”. I jeszcze marzenia o letnim kinie i muszli koncertowej. I to wszystko koło dworca kolejowego i ulicy z najbardziej intensywnym ruchem samochodowym w Mławie. Pełen relaks. Zaiste, Wólka to stan umysłu, chociaż oczywiste, że tylko niektórzy jej mieszkańcy. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby się załapać do rady.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A Ty Piotrze gdzie chcesz się załapać takimi postami? chyba tylko jeszcze bliżej koryta,

Piotr
Gość
Piotr

Mimo, że anonim, to odpowiem. Ja już jestem wystarczająco blisko koryta, a właściwie kilku różnych. Między innymi jedno pełne logiki, drugie dedukcji a inne zdrowego rozsądku…

Milo
Gość
Milo

Logika,dedukcja i zdrowy rozsądek -jakoś trudno w to uwierzyć

Sportowiec
Gość
Sportowiec

Witam wszystkich serdecznie, jestem z powiatu mławskiego i jeśli chodzi o ” te projekty obywatelskie” to gratuluję wyobraźni. Czy nikt nie myśli np. o poprawieniu infrastruktury aby wszystkim żyło się lepiej, tylko jakieś cudowne pomysły od czapy aby coś się działo. Konkretny przykład nie mamy nawet jednej ukończonej ścieżki rowerowej: ta z Marszałkowskiej do LG nie jest do dziś połączona. Kolejny przykład Padlewskiego z Marszałkowska też nie. A ostatnim hitem jest ścieżka z Wólki że ścieżka na Żuromińskiej jedziesz sobie jedziesz i koniec trasy. Tak jakby nie można było dołączyć się do projektu gminy Lipowiec i zrobić to jak należy.… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Masz rację, ale wodzisz, nie wszyscy mają talent do zrobienia projektu, a jak widzisz, ci co mają talent prześcigają się w wymyślaniu cudów, a właśnie powinny być projekty takich rzeczy, żeby ja mówisz:
NAM WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Piotr
Gość
Piotr

Warto poczytać poważne analizy mądrych ludzi, i dowiedzieć się, co może w przyszłości spotkać małe miasta, które postawiły na fontanny i deweloperkę, zaniedbując inwestycje w infrastrukturę, sprzyjającą rzeczywistemu rozwojowi. Ale o czym tu mówić, gdy np. Rakowski, a z nim Kowalewski, zlikwidowali przejazd na Kościuszki, rzekomo „dla rozwoju miasta”. Zbudowany w XIX wieku, dla przyszłości i z myślą o rozwoju właśnie. Ot zdolniachy, ktoś ich rozumie? Rozwój przez likwidację ciągów komunikacyjnych? Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że wybierają ignorantów, którzy potem, siłą bezwładu, otaczają się podobnymi do siebie, byle wiernymi i oddanymi. Czy w Mławie brakuje młodych, zdolnych ludzi, chętnych zasiadać… Czytaj więcej »

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Super. Gratuluję pomyslodawcom. Bdb.

LADY z wólki
Gość
LADY z wólki

Niektórym to dupa parafina śmierdzi a się pchają do polityki.

Widziałam, podpisywałam
Gość
Widziałam, podpisywałam

Pszczółkowska i Wilamowski byli pod Kościołem oraz u mnie w domu.
Zbierali podpisy i są na to świadkowie.
Sasiak niech nie odbiera zasług tym osobom z góry mojego postu.
Wilamowski zbierał i kropka.

Anonim
Gość
Anonim

Jak można zbierać podpisy do projektu obywatelskiego? coś pokręciłeś, bo żeby zagłosować na jakiś projekt trzeba osobiście wypełnić ankietę ze swoimi danymi i dopiero ją podpisać, a więc po co te łgarstwa?

Młody
Gość
Młody

Nic nie zrobią dla tych młodych, niech starsi ludzie mają gdzie siedzieć. Obecnie w Mławie my młodzi ludzie nie mamy gdzie spędzać czasu …

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ooo, biedactwa, takie życiowe nie wiadomo co, „jakiegoś mnie Panie stworzył, takiego mnie masz”
„Zróbta” dla nich to, „zróbta” za nich tamto, a oni się na was wypną.
Chciało się lodowiska, to trzeba było się zebrać i pochodzić z ankietami po takich samych jak Wy, konsumentach, a nie siedzieć z założonymi rękoma i czekać na gotowe.
„Pieczone gołąbki nie wpadają same do gąbki”
Aż wymagający jesteś „Młody”, ale kreatywności , a nawet aktywności to żadnej, tylko się skarżyć.
Wstyd!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wydaję mi się, że ten głos to był każdego wolny wybór, jak chodziło się po domach to logiczne że już ktoś podpisał co dali, po co młodzi mają chodzić po ludziach ja Jehowi i namawiać na swój wybór? Prawda jest taka że, na przykład, placy zabaw dla maluchów jest sporo, w każdej części Mławy, a młodzież co ma robić? Tylko i wyłącznie siedzieć na tyłku? W zimę jak sądzę to też ma się sprawdzić, szkoda że Starsi nie pomyślą o tym w ten sposób

Anonim
Gość
Anonim

Ja nie podpisuję wszystkiego co mi próbują wcisnąć, najpierw czytam, bo jeszcze mogłabym podpisać wyrok śmierci na siebie. Już tyle było reportaży o pokrzywdzonych, co to podpisują co im podetkną pod nos, a jak widać niektórzy jeszcze się nie nauczyli. Odnośnie młodych to już padły zdania i podpisuję się pod tym obiema rękami: Zadbajcie sami o siebie, nie liczcie, że wszystko wam samo spadnie z nieba. Nie ma tak dobrze!!! Zmieńcie to miasto, startujcie w wyborach, kandydujcie na burmistrza, albo go wymieńcie przynajmniej na kogoś świeżego, bo ten Wam nie pomoże, kandydujcie do rady miejskiej, powiatowej – miejcie wpływ na… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

To będziecie mogli Wy młodzi ludzie posiedzieć i na Wólce w parku. Pełno Was w centrum na ławkach, to i tam też sobie posiedzicie. Lawki nie są tylko dla starszych ludzi, chyba już to zauważyliście?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mlody, przestan pisac takie, posty, za chwilę, bedziesz się mógł wykazać, nie dlugo wybory , zbierz wokół siebie grupę zapaleńców, ktora potrafi swój wolny czas poświęcić dla ogółu, mlodych mlawian, i zróbcie razem nie oglądając się na nikogo, przed wyborczą zadymę w sensie pozytywnym i ruszcie gremialnie do urn aby przewietrzyć to zasiedziałem przez lata towarzystwo, wprowadzajac swych mlodych przedstawicieli do RADY MIASTA, i wtedy będziesz mógł realizować, projekty dla młodych. To naprawdę nie jest takie trudne, i zamiast dalej pisac , jak źle jest mlodym w Mławie, pokaż nam wszystkim że młodzi mlawianie wiele potrafią. A WIĘC DO DZIEŁA… Czytaj więcej »

oburzona wólczanka
Gość
oburzona wólczanka

Jaka Pani Pszczółkowska, jaki Pan Wilamowski? Żadnego z nich nie było widać! Jedyną osobą jest Pani Urszula Sasiak, która była najbardziej zaangażowana w cały projekt , jak i we wszystkich 3 edycjach. Oczywiście, możemy dziękować każdej osobie, która oddała swój głos bo to dzięki nim. Gdyby nie Pani Urszula, w puli byłoby mniej głosów na owy projekt. Nasuwa się pytanie: gdzie w czasie zbierania głosów była Pani Pszczółkowska i Pan Wilamowski?

Inka
Gość
Inka

Projekt wygrał dzięki Pszczòłkowskiej Halinie i Marianowi Wilanowskiemu, wspaniałemu człowiekowi.
To ich zasługą, nikogo innego.
Marian z wielką siłą zbierał podpisy.
Dobrze, że radny Wilamowski od Pana Kowalewskiego jest tak pomocny.

mławianka
Gość
mławianka

Tiaaa, baja baju, baju baj.

Anonim
Gość
Anonim

Jakie podpisy? – pewnie podpisy na to, żeby mogli kandydować do rady miejskiej. Tu trzeba było wypełnić ankietę, a nie składać jakieś podpisy. Następnym razem, to nie podpisujcie żadnych list, jeśli nie ma nagłówka.

mławianka
Gość
mławianka

Ciekawe czy był już przetarg na wykonanie tężni solankowych, bo jakaś głęboka cisza, a zaczęło się już II półrocze tego roku.
Na Wólce ludzie walczą o swoje i słusznie.

Tylko to...
Gość
Tylko to...

Na ten moment, z tego, co wiadomo, to jaśnie panujący nie kwapi się do budowytężni. Dlaczego?

Iga
Gość
Iga

Bardziej niż park solankowy na Wólce przydałaby się altanka z łóżkami by Panowie przy wyjściu podziemnym nie spali pod gołym niebem.

Anonim
Gość
Anonim

Trzeba było złożyć projekt – może by wygrał.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zamiast pisać Iga możesz się wykazać, zbuduj taką altanke, przynajmniej z dwoma łóżkami, a ci zmęczeni panowie, będą Cię wychwalac ppd niebiosa.

Tylko to...
Gość
Tylko to...

Ratusz próbuje połączyć ubiegłoroczny projekt tężni z obecnym projektem.
Mimo, że są to dwa oddzielne projekty, to chca zrobić wszystko w jednym czasie.
Znowu ratusz próbuje ograć mieszkańców.

milo
Gość
milo

Patrząc na wyniki dwóch pierwszych projektów można by zaryzykować stwierdzenie, że dobre pomysły rodzą się na Wólce. Inne, te powstające bliżej ratusza jakoś nie bardzo przypadają do gustu Mławianom. Może przyszły burmistrz lepiej wykorzysta ten potencjał. Obecny chyba się na Wólkę pogniewał obserwując jak traktuje przedstawicieli rad, mieszkańców i inwestycje z tej części Mławy. Po wynikach widać też, że pomysły, zwłaszcza ten zwycięski poparli mieszkańcy całego miasta. Niewątpliwie pomocna była lokalizacja skweru/placu rekreacyjnego przy Komorze, mimo, że realizacja daje do myślenia.

wólczanin
Gość
wólczanin

a co z zeszlorocznym projektem Tężni?
ktory wygram MBO w 2017 roku! czyżby miasto zapomniało o tym projekcie? czy może znowu coś zamysłu i zrobi 2 projekty kosztem jednego!

milo
Gość
milo

To są dwa oddzielne projekty zapisane w dwóch oddzielnych budżetach, a tężnie nie zostały wykreślone z budżetu.

Stała czytelniczka
Gość
Stała czytelniczka

Jeszcze poprzedni projekt nie zrealizowany, ciekawe kiedy to nastąpi…przed wyborami ???

milo
Gość
milo

przed wyborami to ratusz nie zdąży założeń do specyfikacji przetargowej przygotować

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Park na Wólce – brawo! Znów Wólka dopięła swego. Jest się czego bać na jesieni, Wólka znów może się zmobilizować, wykazała się 2 razy, może wykazać się po raz trzeci. Bardzo mi się to podoba, bo jest szansa na zmiany.

milo
Gość
milo

dobry wynik.gratulacje.

xyx
Gość
xyx

To nie wólka a Pan który chodził od domu do domu i prosił o podpisy bądź stał pod kościołem i zaczepiał ludzi przed lub po mszy. To na jesieni też będzie biegać po wszystkich i prosić o głosy bądź przynosić urnę każdemu?

Tylko to...
Gość
Tylko to...

Jaki pan? Podaj inicjały

Animowy
Gość
Animowy

Do xyx, ten pan pod kościołem nie wygrał swoim projektem.wygrał projekt studenta z Zatorza

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tyle lat bylem na Wólce, ale nigdy nie widziałem, aby chodzili z urno i zbierali glosy, Panie Kamilu najwyzszy czas, aby przestać rywalizować z Panią Sasiak, Zatorze, to też Wólka, powinniscie działać razem przy takich incjatywach, NIE DZIELCIE WÓLKI BO WÓLKA POWINNA BYC JEDNOŚCIĄ, tylko wtedy osiągać będziecie sukcesy, czego Wam serdecznie życzę.