Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

1000 zł nagrody za wskazanie złodzieja wody


Do niezwykłej kradzieży doszło w gminie Ojrzeń (pow. ciechanowski). Z gminnego wodociągu w nocy zginęło 600 m sześć. wody (600 000 litrów).  Wójt zgłosił sprawę policji i nie czekając na efekt śledztwa wyznaczył 1000 zł nagrody za wskazanie sprawcy.


Na stronie urzędu gminy pojawił się następujący komunikat:

Urząd Gminy w Ojrzeniu informuje, że w dniach 8 i 14 lipca 2018 roku pobrano po 300 m3 wody, ponad średnią normę zużycia na dobę ze Stacji Uzdatniania Wody – Dąbrowa. Pobrana ilość wody wskazuje na pobranie jej tylko przez hydrant przeciwpożarowy lub bezpośrednio z sieci wodociągowej przez dodatkowe nielegalne przyłącze. Według wskazania wodomierza woda została pobrana w godzinach nocnych, co wskazuje na kradzież.

Dodatkowy pobór wody, w takich ilościach może uszkodzić urządzenia wodociągowe i spowodować dłuższe przerwy w dostawie wody. Kradzież wody została zgłoszona policji.

W związku z powyższym Wójt Gminy Ojrzeń wyznacza nagrodę w wysokości 1 000 zł za wskazanie sprawcy kradzieży wody.

Do dziś nie wiadomo też do czego ukradziona woda została użyta, trudno więc powiedzieć jaka szkoda stąd powstała. Według bowiem zatwierdzonych zgodnie z nową ustawą Prawo wodne taryf za tę wodę należałoby zapłacić 1290 zł w przypadku korzystania domowego, a gdy w celu podlania upraw stawka wynosi tylko 30 zł. Jednak przy wykorzystaniu jej w innym celu rolniczym cena wyniosłaby 408 zł. Tak czy inaczej, do pobrania takiej ilości wody konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie. Jeśli winny się nie znajdzie, za pobraną wodę zapłaci gmina.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x