Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy place zabaw w naszym powiecie są bezpieczne?


W powiecie mławskim mamy ponad 130 większych, bądź mniejszych, nowych i starszych placów zabaw dla dzieci. Troska o ich odpowiedni stan techniczny to obowiązek ich właścicieli i administratorów. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego sprawdza jednak, czy właściciele wywiązują się ze swoich obowiązków, a coroczne przeglądy wykonują osoby posiadające do tego uprawnienia. Stan techniczny placów zabaw jest dobry – ocenia PINB.  


Według danych PINB najwięcej placów zabaw na terenie naszego powiatu oczywiście znajduje się w samej Mławie. Zlokalizowane są praktycznie przy każdej szkole, przedszkolu, osiedlach mieszkaniowych i innych miejscach.  Na drugim miejscu pod względem ich liczby znajduje się gmina Strzegowo, ma ich ponad 30, w gminie Lipowiec Kościelny jest ich 15, w gminie Radzanów 11.

– Od ośmiu lat Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego sprawdza, czy ich właściciele dbają o właściwy stan techniczny. Są drobne zalecenia, ale stan techniczny tych obiektów uważam za dobry. Wśród tych zaleceń najczęściej są te dotyczące oznakowania czy wymiany piasku. Osoby odpowiedzialne za te place reagują bardzo szybko i uzupełniają braki. Ważne jest też, żeby osoby korzystające z urządzeń na placu na bieżąco zgłaszały usterki, najlepiej administratorowi obiektu – informuje Justyna Pydyn – Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bezimienna
Bezimienna
3 lata temu

Przy siódemce jest niebezpieczny plac zabaw. Z pajęczyny wystają druty. Cały plac jest praktycznie popisany jakimiś markerami. Na tym placu nawet uczniowie szkoły podpisują sie z nazwiska i szkoła nic z tym nie robi. Na dodatek na teren szkoły przychodzi młodzież pije i pali tam. Boisko niby przeznaczone dla uczniów szkoły, a czasem przychodzą tam nawet licealiści i grają i dzieci nie mogą z niego korzystac, bo młodzież nie chce ich wpuścić.

Imienna
Imienna
3 lata temu
Reply to  Bezimienna

Od razu widać, że konkurencja z innej szkoły nie śpi i zamieszcza negatywne wpisy. Wszyscy wiedzą, że boisko z inicjatywy władz miasta ma być ogólnodostępne i nie jest tylko dla dzieci ze szkoły. Podobnie jest z innymi placami i boiskami.

Zabajone
Zabajone
3 lata temu

a co robi sanepid…podobno też kontroluje… a place w fatalnym stanie…a na protokole same plusy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x