Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sadolewski na olimpiadę. Dwa rekordy życiowe


Ostatnie tygodnie są wyjątkowo pracowite dla lekkoatlety mławskiego Zawkrza  Alana Sadolewskiego. Wszystko podporządkował występowi na finałowych zawodach tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży. Zmagania w Chorzowie rozpoczną się już w najbliższy weekend.


Młody zawodnik nie tylko pracował ciężko na treningach prowadzonych przez Waldemara Łaszczycha. Wziął udział w trzech mityngach rozegranych w Warszawie. Na pierwszym powalczył na dystansach sprinterskich – zarówno na 100, jak i na 200 metrów ustanowił na stadionie Orła rekordy życiowe. „Setkę” pokonał w 11.59 (drugi na mecie), dwukrotnie dłuższy odcinek w 23.49 (czwarty w klasyfikacji generalnej).

Na kolejnych zawodach Łaszczych wystawił swojego podopiecznego na 400 metrów. Jedno okrążenie pokonał w czasie 50.98.

Ostatni sprawdzian formy przed najważniejszą imprezą sezonu wypadł w piątek 20 lipca. Podczas zawodów na obiekcie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego z braku chętnych nie rozegrano biegu na czterysta metrów. Walczono za to na trzysta – na krótszym odcinku mławianin spisał się kapitalnie. Finiszował na drugim miejscu, z nową „życiówką” na koncie 35.82.

W Chorzowie Sadolewski powalczy na dystansie 400 metrów. Warto dodać, że wcześniej za jego rozwój odpowiadał  Adam Szymański.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x