Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po co ta sygnalizacja, skoro ciągle nie działa?


Już od kilku tygodni nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Marszałkowskiej i ulicy Studzieniec. A dokładniej działa jedynie światło pulsujące.

 – Po co ta sygnalizacja, skoro ciągle nie działa? Dlaczego tak długo nie jest naprawiona? To już chyba czwarty tydzień – pisze do redakcji jeden z czytelników, często jeżdżący tą trasą.

O budowę sygnalizacji świetlnej w tym miejscu szczególnie zabiegali mieszkańcy ulicy Studzieniec i ulic przyległych, dla których przejazd przez ruchliwą Aleję Marszałkowską był bardzo utrudniony i niebezpieczny. Doraźnie bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu poprawiały jedynie ustawione tam lustra.

Budowę sygnalizacji świetlnej udało się miastu sfinalizować rok temu. Jej budowa wraz z niezbędnymi pracami drogowymi kosztowała miasto 196,8 tys zł. Wykonawcą była wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Insbud z Łomży.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
mink
Gość
mink

Szanowna redakcjo,
Jest jeszcze jedna sygnalizacja na Al. Marszałkowskiej, koło ronda Flagi Polskiej, która nie działa już kilka lat. Tam nawet nie pulsuja światła, one od kilku lat są wyłączone. Po co więc i tamta sygnalizacja? Czy to działanie celowe?

ramzes
Gość
ramzes

Jak to po co Panie Redaktorze? Po to by przy wyborach było czym się pochwalić. Mieszkańcy chcieli sygnalizację? Mają sygnalizację. A że świeci się światło żółte ostrzegawcze? To też spełnia swoją funkcję „bezpieczeństwa”. Ktoś może przecież nie zauważyć stojących znaków drogowych ale może zauważy migające światełko ostrzegawcze 🙂 Jest „poprawa bezpieczeństwa”? Jest. Nasze władze są „wspaniałe”? Są 🙂 Co z tego że nie działa światło zielone i czerwone. Ważne że stoi sygnalizacja. Można by było się doczepić też o te przy teperesach na przejściu dla pieszych. W godzinach szczytu tworzą się korki podczas gdy nikt z tego przejścia nie korzysta.… Czytaj więcej »

HUBERCIK
Gość
HUBERCIK

Jeżdżąc rowerem tą drogą stwierdzam że światła nie działają już od dłuższego czasu

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

To niekoniecznie musi być awaria. Żółte mogło zostać ustawione ze względu na niewielki ruch, o którym zresztą wspomniał jeden z przedmówców. Poza tym na skrzyżowaniu są ustawione znaki mówiące o pierwszeństwie przejazdu, więc nie dramatyzujmy. Włączanie żółtego migającego jest praktyką dość często stosowaną.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No to kto tu w końcu ma rację?
pracownicy i klakierzy ratusza, którzy widzą działające światła
czy też
redakcja codziennika i pozostali mieszkańcy miasta i nie tylko miasta?

razy
Gość
razy

jechałem dzisiaj o 6. nie działa

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Jeżdżę rowerem tą trasą i gość ma rację nie działa już parę tygodni juz w czerwcu zauważyłem że coś jest nie tak skoro tylko żółte swiatło miga

komora
Gość
komora

ruchliwa aleja marszałkowska doooobre
jeśli nazwać ulicę po przejeździe raz na jaki czas jednego samochodu ulica ruchliwa to co mówić o ul. dworcowej krata zaczęły jeździć dziesiątki tirów omijając śmieszny wiadukt RYPINSKI!To już chyba autostrada!

Piotrek
Gość
Piotrek

Chyba mocno przesadzacie, nie od kilku tygodni tylko kilku dni, co nie zmienia faktu że to i tak za długo, codziennie tamtędy przejeżdżam to widzę.Wiecej rzetelności dziennikarskiej.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Piotrusiu z urzedu mm
4 miesiace to jeden z sygnalizatorow był zgiety pod kątem 45’i nikt na to nie reagował drugi do dziś ma oderwany sygnalizator a nie działa ciagle od 2 tygodni ruszcie d…. I zobaczcie co się dzieje a wogole to co juz pisalem3 w czasie budowy kto to odebrał i zaprojektował jadaca ciezarowka zaczepia o sygnalizator mimo ze zdielisc osłony przeciwsłoneczne wbrew przepisom

Piotrek
Gość
Piotrek

Bezmózgi mieszkańcu sztuk 1… gdybyś myślał to wywnioskował byś mojego komentarza że nie pracuję w umm tylko w jednej z firm w dzielnicy przemysłowej, po co miałbym inaczej tamtędy codziennie przejeżdżać? Myślenie najwyraźniej nie jest twoją mocną stroną.

pol
Gość
pol

jechałem dzisiaj do LG – działała…

Pok
Gość
Pok

Nie dziala