Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest kurtyna wodna przy św. Wojciechu


Bardzo dobry sposób na letnie upały. Od dziś działa kurtyna wodna zakupiona przez miejską spółkę WodKan. Ustawiona została obok pomnika św. Wojciecha i już z jej dobroczynnego chłodu korzystają dzieci, a nawet dorośli.

Na razie nie wiadomo dokładnie w jakich godzinach będzie czynna, bo podłączana jest do ujęcia wody w urzędzie miasta. To w Mławie drugie tego typu urządzenie, pierwsza kurtyna ustawiana jest na terenie MOSiR.

Trochę żartem można napisać, że miasto ma jeszcze co najmniej dwie spółki, których jest właścicielem. Gdyby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe było tak uprzejme i ufundowało jeszcze ze dwie kurtyny, można by uszczęśliwić dzieci w parku czy może na Wólce.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Wszystko fajnie z tą kurtyną, tyle że ławki po sezonie wakacyjnym będą do wyrzucenia, a jeśli nie po jednym to po dwóch. Mógłby ktoś pomyśleć o usunięciu stamtąd trzech ławek, które i tak w tej chwili są bezużyteczne, bo non stop mokre.

Babcia
Gość
Babcia

Super pomysł. Brawa dla władz miasta!

Think more.
Gość
Think more.

Tak, burmistrz „wsłuchuje się w głos ludu” ostatnio, mławianie chcieli kurtyny wodnej to ją mają, nie chcieli bitwy na Uniszkach – to jej nie ma.
Jest OK..
Babciu widzę, że nadal jesteś święcie przekonana do do obecnego burmistrza i nadal nie widzisz jego niegospodarności i jego zakłamania, no ale cóż niektórych nic nie przekona, żadne fakty.

Bezstronna
Gość
Bezstronna

Może jakies konrety co do przekonania nas, ze obecny burmistrz jest niegospodarny i zakłamany? Pisac to sobie można tak o każdym i to anonimowo, odwaga Herosa ( pożal się Boże). A teraz Cię zaskoczę klakierze Marcinka – nie mam nic wspólnego z burmistrzem oprócz tego, że reprezentuje mnie jako włodarz tego miasta. Nie wiem jeszcze na kogo będę głosowała ale irytują mnie ludzie, którzy uważają, ze napiszą coś, tak sobie rzucą, że ktoś jest niegospodarny, zakłamany itd i nic na potwierdzenie. O każdym tak sobie można powiedzieć, napisać. Oby te Twoje lekkie wywody nie przyniosły dla Ciebie odwrotnego skutku, niż… Czytaj więcej »

Think more.
Gość
Think more.

No cóż portale podawały jak burmistrz zachowywał się na ostatnio zwołanej konferencji prasowe, jeśli czytasz codziennik to doskonale o tym wiesz. To był jawny dowód na to, że co innego mówi, a co innego robi. Niegospodarność? – och, tutaj by dużo pisać, ale wymienię tylko kilka przykładów: – brak wniosków o fundusze zewnętrzne (inwestycje na które można by je pozyskać jest wiele, np. rewitalizacja przy handlowcu, plac zabaw w parku – to tylko 2 ostatnie), czyli inwestowanie tylko pieniędzy miasta – zwiększanie zadłużenie o ponad 100% w jednym roku, bo to rok wyborczy Ech, zbyt dużo by pisać. Nie jestem… Czytaj więcej »

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Jak nie to nie idzie kurtyna staneła w dniu kiedy zaczęło padać

Rusan
Gość
Rusan

Może mlawska deweloperka postawi kilka kurtyn. Tyle dzialeczek, wszędzie bloki. Na każdym osiedlu powinna być kurtyna. Burmistrz próbuje nadążyć za Ciechanowem, ale jest 10 lat wstecz.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

… ale kmiotki z ratusza wierzgają 😀
… a może to deweloperka?

normal
Gość
normal

Rusan, nie przesadzaj z tymi 10-cioma latami wstecz. A co do bloków to wszędzie się budują. Pojedź do tego swojego ulubionego Ciechanowa i zobaczysz, że tam tez się budują bloki i wcale nie tak mało. Pojedź do Działdowa, zobaczysz to samo. Nawet w dużo mniejszej i dużo gorzej rozwijającej się Nidzicy powstają nowe bloki, które buduje m.in deweloper z Mławy. Zdziwisz się ile w niemal dwukrotnie mniejszym Przasnyszu buduje się bloków i domków jednorodzinnych. Oczywiście mniej niż u nas ale jak już napisałem jest to dużo mniejsze miasto od Mławy. I gwarantuję Ci, ze jeśli wygra Twój kandydat na burmistrza… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

I też są tak samo stawiane jak w Mławie te bloki? gdzie popadnie? Też nie mają planu zagospodarowania przestrzennego i na każdej działce miejskiej (poprzednio miejskiej) powstają bloki?
Patrzmy na estetykę naszego miasta, a nie na inne miasta jak sobie z nią radzą. Mieszkamy tu, w Mławie i co nas może obchodzić estetyka Ciechanowa, Działdowa czy też Nidzicy.

normal
Gość
normal

To niech Cię zacznie obchodzić. Wtedy będziesz miał chociaż porównanie. Przejedź się, popatrz, oceń sam. Przekonasz się.

Moniek
Gość
Moniek

Kurtyna w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza a za kurtyną … wiadomo teatr jednego aktora 😉

mławianka
Gość
mławianka

Wow, nareszcie, no ale lepiej późno niż wcale. Kurtyna na MOSiR to potrzebna jak dziura w moście, chyba że dla sportowców. Plac zabaw na tej patelni (ani jednego drzewka) jest tam oblężony że aż strach. Czy będą dodatkowe kosze na śmieci na samym placu, no ja mam obsesję na punkcie czystości, a na tym placu nie ma żadnego kosza na śmieci, obok jest, ale uważam, że powinny być i przy ławkach i to przynajmniej jeden na dwie ławki.

kos
Gość
kos

Mławianko – jakby były drzewa to byś napisała, że drzew jest za dużo i zabierają naturalne światło. Pamiętaj, że jak skończą się upały a będzie wciąż ciepło to takie słoneczko jak znalazł. A jeśli będziesz chciała cienia to w parku miejskim za chwile będą dwa place zabaw. W tym jeden w dużym cieniu. Tak na marginesie – mam nadzieję, że będzie on niedługo odnowiony Panie Burmistrzu……

mławianka
Gość
mławianka

Drzew nigdy nie jest za dużo, „kos” – drzewa to tlen, oczyszczają powietrze, które w naszej Mławie podobno nie jest najlepsze, drzewa to zieleń, która nas wycisza, uspokaja, relaksuje – wystarczy? 🙂 (ja nie jestem ministrem Szyszką)

kos
Gość
kos

Nie wiedziałem…… Dziękuję za informację. A mój wpis dotyczył tego, że zawsze komuś coś nie będzie pasowało. Albo za daleko od centrum, albo za blisko centrum, albo przy ruchliwej ulicy, albo za dużo cienia lub za dużo słońca (to odnośnie Twej uwagi). I tak dalej… i tak dalej….Nie chce mi się podawać kolejnych przykładów.