Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Serdecznie zapraszamy do przedwojennej Mławy!


GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ LUDNOŚCI CYWILNEJ MŁAWA (GRHLC MŁAWA) serdecznie zaprasza na spotkanie z historią, czyli inscenizację – ,,Życie cywilów i wojskowych w przedwojennej Mławie”, która odbędzie się w sobotę 28 lipca w godzinach 15.00 – 17.00 przy Estradzie w Parku Miejskim w Mławie.


Organizatorzy przeniosą Państwa do  przedwojennej wielokulturowej Mławy, gdzie kwitnie handel na straganach  polskich i żydowskich, karczma  wspaniałymi zapachami potraw przyciągnie na degustację, cyganka prawdę powie wróżąc z kart, a wszystko to w tanecznym rytmie oryginalnej przedwojennej muzyki. Będzie również konkurs z niespodziankami…

GRHLC MŁAWA – to grupa ludzi pasjonatów historii, która odtwarza ludność cywilną w inscenizacjach i rekonstrukcjach historycznych, która od 10 już lat dostarcza Mławianom wzruszeń i emocji podczas ,,Nalotu bombowego na Mławę”. GRHLC reprezentując nasze miasto bierze udział w różnych rekonstrukcjach historycznych na terenie całej Polski przekazując lekcje historii i patriotyzmu. To wreszcie dzięki inicjatywie rekonstruktorów przedstawicielka naszego Stowarzyszenia otrzymała prestiżową honorową nagrodę ,,Mławianin Roku 2017”!

źródło: organizator

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ort
Ort
3 lata temu

Chyba powinno być „cywili” a nie cywilów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x