Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Raz ulewa, raz premierowy gol. Przygotowania Mławianki


Słoneczne ogrody Mława

Za futbolistami Mławianki kolejne dwa mecze kontrolne w letnim okresie przygotowawczym. Jeden z nich nie potoczył się w pełnym wymiarze czasu. Rywalizacja z trzecioligowym Sokołem Ostróda zakończyła się już w 54. minucie.

Nad Mławą przeszła gwałtowna ulewa – piłkarze obu drużyn uciekli do szatni. Już z niej nie wrócili na murawę. Arbiter Karol Rychlewski podjął decyzję o niekontynuowaniu rywalizacji.

Krótszy niż zwykle czas wystarczył wyżej notowanym konkurentom na strzelenie aż trzech bramek. Podopieczni Macieja Rogalskiego nie zdołali odpowiedzieć ani razu. Uderzenia Marcina Tomczaka i Maciej Hinburga obronił bramkarz drużyny z Mazur.

Warto dodać, że w barwach Sokoła wystąpili Michał Stryjewski i Adrian Serowiec. Pierwszy to wychowanek Mławianki, który – co wszystko na to wskazuje – przejdzie do zespołu z Ostródy. Natomiast drugi występował w naszym zespole przez cały sezon 2017-2018. Rozegrał 26 spotkań w lidze i parę w Pucharze Polski.

Lepiej nasi gracze zaprezentowali się w sobotę 21 lipca – po raz pierwszy zakończyli sparing z czystym kontem obu bramkarzy. Oprócz Mateusza Berestowskiego, między słupkami zagrał testowany gracz z Radzanowa. Obronili kilka groźnych strzałów, bowiem rywale z Rypina nie próżnowali w ofensywie.

Atakowali groźnie także reprezentanci Mławianki. Na początku drugiej odsłony główkował Maciej Komorowski. Natomiast w 70. minucie padł jedyny gol konfrontacji. Po prostopadłym podaniu od Sławomira Siei, Hinburg wyszedł na czystą pozycję. Wyprzedził bramkarza i strzałem do pustej bramki przypieczętował sukces swojego zespołu. Dla Macieja to premierowe trafienie w seniorskim futbolu.

W nadchodzącym tygodniu Mławianka zmierzy się z Polonią Iłowo (25 lipca) i Motorem Lubawa (28 lipca). Oba spotkanie zostaną rozegrane w Mławie.

MKS Mławianka Mława – Lech Rypin 1:0 (0:0)
Mławianka:
Testowany – Jaworski, Drzewiecki, Białoskurski, Wróblewski, Mazurkiewicz, Głowacki, Sieja, Mikłowski, Pocieżnicki, Gawęda. W drugiej połowie zagrali Berestowski, Rogalski, Komorowski, Wodzyński, Hinburg, Gosik

 

MKS Mławianka Mława – Sokół Ostróda 0:3 (0:2) – przerwany w 54. minucie
Mławianka:
Berestowski – Jaworski, Adamski, Wodzyński, Ł.Wróblewski, Tomczak, Rogalski, Komorowski, testowany; Gosik, Hinburg. W drugiej połowie zagrali Gawęda, Głowacki, Pocieżnicki, Mazurkiewicz, Sieja, Drzewiecki, Mikłowski.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500