Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z uszkodzonej pompy leje się woda


Minął już miesiąc odkąd uszkodzona została stojąca w samym centrum miasta stylizowana na zabytkową żeliwna pompa, stanowiąca Uliczny Zdrój. Jak dotąd ułamane w czerwcu ramię pompy nie doczekało się naprawy.  Okazuje się jednak, że naprawdę spragnieni znaleźli sposób by jednak wody się i tak napić lub przynajmniej umyć i ochłodzić ręce.  Komuś udało się przesunąć końcówkę ramienia, uruchomić wypływ wody i tak to pozostawić. Z uruchomionej pompy wczoraj długo wypływała woda.

Żeliwny, ponad dwumetrowy odlew pompy miasto zamawiało w Gnieźnie. Pompa stylizowana jest na dawniej powszechnie używane pompy dźwigniowe i ozdobiona herbem Mławy. Jej umiejscowienie nawiązuje do jednej ze studni wykopanych  po pożarze ponad 80 domów na ulicy Warszawskiej w sierpniu 1776. Pompa wodna widnieje na fotografiach naszego miasta z okresu międzywojennego. Punkt czerpania wody w bezpośrednim sąsiedztwie kościelnego parkanu jest zaznaczony także na planie pomiarowym ratusza i kościoła z 1925 r. Pompa została zlikwidowana prawdopodobnie  w 1937 r.,  gdy na Starym Rynku ułożono wodociąg. Na Starym Rynku ponownie została zainstalowana w dniu 22 marca 2016 r.

Jak poinformowała nas już po publikacji jedna z czytelniczek, pompa była wcześniej naprawiona i jeszcze w sobotę miała rączkę.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Pompa
Gość
Pompa

Może to bubel, złe wykonanie, nie odpowiednie materiały i odpad.

Misio
Gość
Misio

Tak jak prawdziwy KILLER ma POMPĘ, tak samo i Mława. I Mławie też POMPA POSZŁA. Kap, kapu kap, kapie woda, podstawcie tam, tego parowoza… Drodzy mieszkańcy, potrzebna jest kolejna dokumentacja koncepcji nie kapania substancji płynnej o wzorze H2O.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Mieszkańcu rynku, nie bulwersuj się tak na codziennik, nie każdy sprawdza czy jest już rączka, czy też jej nie ma. Po pierwszym akcie wandalizmu powinna być tam zamontowana kamera, która być może sprawiła by, że wandale zaczęliby omijać ową pompę albo przyczyniłaby się do ujęcia wandala, których w naszym mieście nie brakuje, a pompa zapewne jest dość droga i jedna kamera więcej dla naszej straży miejskiej nie byłaby problemem i tak nie mają co robić. A policja drogi m..r.. nie będzie stała na każdym rogu, bo policjantów jest za mało, nawet gdyby do krawężników dołączyć jeszcze drogówkę i wszystkich pozostałych,… Czytaj więcej »

aaaa
Gość
aaaa

Pan Jarząbek na burmistrza !!!!!
Zastanawiam się czasami czy te tematy dla codziennika to Pan podrzuca ? Gdzie by nie wejść to Pana komentarze, czasem tak durne , że głowa mała. Widzę , że na portalu kampanie wyborcze pełną gębą . Zapomniał pan jeszcze o dodani kilku słów o burmistrzu i pracowników UM.

mieszkaniec Rynku
Gość
mieszkaniec Rynku

Panie Jarząbek jeśli się nie sprawdza to nie pisze się informacji w formie „Minął już miesiąc odkąd uszkodzona została stojąca w samym centrum miasta stylizowana na zabytkową żeliwna pompa, stanowiąca Uliczny Zdrój. Jak dotąd ułamane w czerwcu ramię pompy nie doczekało się naprawy” a jak się już prostuje to można zmienić treść artykułu…ale po co niech ludzie czytają!!!! . jeśli chodzi o nasze służby mundurowe to co z tego że człowiek dzwoni pod 112 lub pod 997 jeśli na rekację czeka się ponad 20 minut a czasami nawet dużo dłużej, a jak przyjadą to robią wielką łaskę i się oburzają… Czytaj więcej »

Aleksandra
Gość
Aleksandra

Te kamery w naszym mieście to za przeproszeniem gówno dają.Policja czy tez straż wiejska niczym się nie interesuje,no chyba ,że złym parkowaniem w niedzielę przy kościele.A jak już widzą grupkę 3-4 osobową pijanej ,demolującej co popadnie młodzieży to nawet się w ich stronę nie odwrócą.Dopiero jak towarzystwo się rozejdzie to władza rusza do akcji. To co się dzieje wieczorami i nocami szczególnie w weekendy to jest jakaś parodia.I dzwonienie na policję absolutnie nic nie daje.Bo po prostu nie przyjeżdżają. Może więc nasz kochany Codziennik zajął by się tematem właśnie tego ,że nikt nic nie robi z demolowaniem miasta przez debili??/A… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Oczywiście, pompa byla naprawiona, tylko znów łobuzom przeszkadzała. A codziennik nawet nie sprawdził

mieszkaniec Rynku
Gość
mieszkaniec Rynku

Ewidentnie codziennik szuka sensacji, pompa do piątku wieczór posiadała jeszcze rączkę, która została naprawiona po ostatnim akcie wandalizmu…niestety w Mławie nie brakuje chamstwa i łobuzeri!!! Ponownie w nocy komuś przeszkadzała i postanowił ją wyłamać!!! Szczerze ja nie wiem co w tym mieście robi policjia…nie od dziś wiadomo że weekend w Mławie w nocy pod wpływem alkoholu dochodzi do aktów wandalizmu a Policja nie reaguje od czego mamy kamery monitoringu…przy takiej bierności to samo czeka plac przy handlowcu.

dosiek
Gość
dosiek

Jeśli tak faktycznie było, jak napisano powyżej, to oznacza, że ta pompa ewidentnie zgrywa się z burmistrzem, bowiem obydwoje polewają wodę.

Lenka
Gość
Lenka

Ładnie, tabliczkę trzeba było powiesić, zagrodzić,myślcie trochę.