Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na trasie Koguciej Dychy. Podium dla Kuciejczyka


Szósta edycja Koguciej Dychy przyciągnęła na start 213 biegaczy. Wśród uczestników imprezy rozegranej w Kurzętniku, mieście położonym na Mazurach, nie zabrakło naszych reprezentantów. Najlepiej na trasie o długości 10 kilometrów poszło Henrykowi Kuciejczykowi.


Mieszkający w Szydłowie zawodnik plasował się od pierwszego metra w czołówce zmagań. Na półmetku był siedemnasty. Strata do trzeciego w zestawieniu konkurenta wynosiła zaledwie kilkanaście sekund.

Potem nie zwolnił tempa, szydłowianina zdołał wyprzedzić tylko Sławomir Adamasiuk z Iławy. Ostatecznie ukończył zmagania na osiemnastej pozycji. W  kategorii M50 nie miał sobie równych. Wyprzedził w niej m.in. drugiego Bogdana Cebulę ze Sztumu (szesnaście sekund przewagi) i Adama Patalona z Marzęcic (trzydzieści cztery sekundy przewagi).

Blisko podium w swojej grupie wiekowej była Iwona Kubit. Szesnasta wśród kobiet, wśród czterdziostolatek przegrała zaledwie z trzema rówieśniczkami. Do Joanny Grabowskiej z Torunia, brązowej medalistki, straciła niespełna półtorej minuty.

W Kurzętniku walczyli także Tadeusz Kubit (129. miejsce), Piotr Szempliński (153. miejsce) oraz Agnieszka Szemplińska (dziewiąta wśród kobiet, szósta w kategorii K40).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x