Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Hitano. O życiu i miłości, koniach i cygańskiej duszy


W niedzielne popołudnie 22 lipca na estradzie w parku miejskim koncertował romski zespół Hitano. Dawno, żaden koncert w tym miejscu nie przyciągnął tylu słuchaczy. Zapełnili oni szybko ogrodzoną przestrzeń wokół estrady, a wielu z nich stało w parkowych alejkach.


Ten pochodzący z Olsztyna zespół już pierwszymi piosenkami porwał słuchaczy w falujący w tańcu barwnymi sukniami, cygański świat. Porywające okazały się proste i rytmiczne piosenki, z tekstami o tańcu, muzyce, miłości, koniach, życiu i cygańskiej duszy. Koncert miał niesamowite tempo, piosenki płynęły jedna po drugiej, niemalże bez przerwy. Szkoda jedynie, że momentami tę harmonię psuły problemy akustyczne.

Zespół HITANO powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem jest Adam Lulek Fedorowicz – prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej HITANO.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
3 lata temu

Fajna imprezka szczególnie dla „dzieci ” które mają wakację i nie mają co robić w naszej wspaniałej Mławie.Szkoda że o nich nikt nie myśli.Lepiej zalew byście wyremontowali!!!!!!

Otm
Otm
3 lata temu

Jacy ci niektórzy Mławianie i Mławianki opaleni! Taki szlachetny brąz na ich twarzach!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x