Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Ciechanowie powstają pierwsze podziemne pojemniki na śmieci.


Rozpoczął się montaż pierwszych w Ciechanowie podziemnych pojemników na śmieci. Gotowe będą już w sierpniu. To innowacyjne rozwiązanie, pierwszy raz stosowane przez miasto.


Podziemne śmietniki mają poprawić estetykę przestrzeni publicznej, gdyż dzięki ich zastosowaniu nie będzie konieczne eksponowanie dużych kontenerów. Zalety ukrytych pod ziemią zbiorników o dużej pojemności to także oszczędność powierzchni oraz minimalizacja kosztów odbioru odpadów. Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższej niż na zewnątrz temperaturze, przez co zostaje spowolniony proces gnilny. Pozwala to ograniczyć m. in. nieprzyjemne zapachy.

Kontenery na śmieci pod ziemię! 4-tonowe olbrzymy ze stali są właśnie umieszczane pod powierzchnią ziemi przy hali targowej. Na co dzień ich nie zobaczymy, bo na zewnątrz będą małe i estetyczne kosze. Przy ich opróżnianiu zadziała elektronika, kiedy to po naciśnięciu „czerwonego guzika” wyłonią się na powierzchnię, żeby potem wrócić pod ziemię. Estetyka, oszczędność miejsca i brak uciążliwych zapachów. – pisze prezydent Kosiński.

źródło: UMM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
3 lata temu

Teren przy PKP to olbrzymie targowisko. Ten trzykomorowy kontener zapełni się w ciągu godziny a obok po handlowym dniu pozostanie góra śmieci – kartonów, resztek po sprzedawanych tam warzywach, folii, opakowań po jedzeniu. Nie można też liczyć że wszyscy grzecznie będą wyrzucać swoje odpady do właściwych komór. Cała ta konstrukcja wymaga zasilania elektrycznego i odwodnienia. Może pomysł dobry ale lokalizacja zła. Taki kontener raczej pod domem kultury niż wielkim targowiskiem. Nie warto naśladować.

Czesław
Czesław
3 lata temu
Reply to  Józef

Lepiej wdychać smród i oganiać się od much i mieć większe wysypisko na widoku.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Józef

A zatem ustawiając „mniejsze” pojemniki na śmieci wszyscy będą „grzecznie wrzucać swoje odpady do właściwych komór i nie zapełnią się w ciągu godziny a obok po handlowym dniu nie pozostanie góra śmieci”?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x