Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sponsorzy wycofują się, burmistrz kapituluje bez bitwy. Uczmy się od Działdowa


W tym roku rekonstrukcji Bitwy pod Mławą nie będzie. Według burmistrza Kowalewskiego to wina jedynej oferty złożonej na organizację widowiska, która jest o niemal 100 tys. wyższa od ubiegłorocznej. Mławskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej ograniczą się w tym roku zasadniczo do obchodów oficjalnych w centrum miasta, inscenizacji nalotu, okolicznościowego biegu i koncertu.

Na specjalnie zwołanej wczoraj konferencji prasowej burmistrz Sławomir Kowalewski przedstawił program obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej w Mławie. Uzasadnił również, dlaczego miasto rezygnuje z przyciągającego gości z całej Polski widowiska rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Według niego miasto zorganizowało przetarg nieograniczony, w którym wpłynęła tylko jedna oferta od tej samej co w ubiegłym roku spółki Military Art. Jest ona wyższa od ubiegłorocznej o niemal 100 tys. zł, a to przekracza możliwości budżetowe miasta.  Przyznał, że nie wie dlaczego ta oferta jest tak wysoka i nie prowadził żadnych rozmów ani negocjacji z oferentem. W innych przetargach miasto zwykle ogłasza kolejny przetarg, gdy ofert nie ma lub opiewają na kwoty wyższe niż środki w budżecie. Tak było m.in. w przetargu na budowę placu zabaw w parku za 1 mln zł. W przypadku rekonstrukcji nie było drugiej próby.

– Uznaliśmy, że nie chcemy rozmawiać z firmą, która dokładnie za to samo co było zrealizowane w tamtym roku, życzy sobie 100 tys. zł więcej – konkludował burmistrz Kowalewski. Podkreślił również, że jest rok wyborczy więc wszystkie usługi i remonty są droższe. Zadeklarował jednak, że to nie koniec rekonstrukcji, w następnym roku znów ogłoszony zostanie przetarg.

W organizowanych dotychczas rekonstrukcjach bitwy ich koszt pokrywany był ze środków budżetu miasta i w znacznej części z wpłat sponsorów. I tak w 2013 roku miasto wydatkowało 99 980 zł, sponsorzy 134 500, w 2014 r.: 99 980 zł  (miasto),  97 450 zł (sponsorzy), w 2015 r.: 109 000 zł (miasto), 133 800 zł (sponsorzy), w 2016 r.: 102 000 zł (miasto), 193 830 zł (sponsorzy), w 2017 r. : 169 740 zł (miasto) i 116 200 zł (sponsorzy). W tym roku burmistrz uznał, że sponsorzy nie wpłacą dodatkowo tych 100 tys. zł choć nie do końca jasne było czy rozmowy ze sponsorami były już prowadzone. A ponieważ nie ma tych dodatkowych 100 tys. w miejskiej kasie, stąd decyzja o zaniechaniu realizacji widowiska.

Wielu organizatorów różnych widowisk, pokazów czy rekonstrukcji pisze wnioski o dofinansowanie do instytucji samorządowych i rządowych. Tu burmistrz Kowalewski nie umiał odpowiedzieć konkretnie na pytanie, do jakich instytucji miasto napisało wnioski o dofinansowanie rekonstrukcji, stwierdził jedynie, że takie wnioski były składane.

Dlaczego tak wysoka jest tegoroczna oferta spółki Military Art. zapytaliśmy telefonicznie już po miejskiej konferencji jej prezesa Jacka Habra. Według niego odzwierciedla ona rzeczywiste koszty organizacji widowiska. Różnica pomiędzy ubiegłym rokiem wynika przede wszystkim z tego, że wówczas Military Art. skorzystał z grantów, o które ubiegał się wcześniej wiedząc, że Bitwa pod Mławą się odbędzie. W tym roku zapytanie ofertowe wpłynęło dopiero w końcu maja, wcześniej nie było żadnych rozmów i sygnałów ze strony miasta. Jacek Haber zwrócił również uwagę, że w specyfikacji miasto wymaga udziału dwóch czołgów FT – 17, które pochodzą z innego okresu historycznego, a ich zapewnienie to koszt ok. 15 tys. zł.

Z zestawienia wypowiedzi burmistrza i oferenta wynika kilka ciekawych wniosków. Po pierwsze,  nieprawdą jest, że burmistrz ogłosił w tej sprawie przetarg. Zresztą nawet szybki przegląd ogłoszeń o zamówieniach publicznych ratusza wykazuje, że takiego ogłoszenia nie ma na stronie urzędu. A skoro nie było przetargu, to ustawa o zamówieniach publicznych pozwalała wybrać prostsze tryby np. negocjacyjne. Po drugie w specyfikacji są elementy, których pominięcie obniżyłoby koszty, bez większej szkody dla jakości widowiska, jak choćby wspomniany czołgi z okresu I a nie II wojny światowej. Do tego okazuje się, że były możliwości uzyskania dotacji na rekonstrukcję. I tak Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie otrzymało 118 tys. zł na spektakl historyczny „Od Tannenbergu do Niepodległości. Działdowo 1914 – 1920” z programu dotacyjnego „Niepodległa”. Wśród 2516 złożonych wniosków w tym programie na próżno szukać wniosku z Mławy. Za to znajdziemy tu wnioski sąsiadów choćby z Ciechanowa, Przasnysza, Płońska czy Gruduska. Ci przynajmniej spróbowali, a Działdowo nawet z pozytywnym skutkiem.

Co do samej idei rekonstrukcji Bitwy pod Mławą od mieszkańców usłyszeć można różne głosy. Również takie, że powinna się ona odbywać rzadziej i być mniej kosztowna. Tą jednak rekonstrukcją, wielokrotnie i przy różnych okazjach chwalił się nasz burmistrz. I słusznie zresztą, choć polemizować można czy największa w Polsce, ale na pewno była znacząca. Teraz jednak burmistrz skwapliwie korzysta z pretekstu, by się z tego przedsięwzięcia wycofać. Deklaruje jednak powrót widowiska za rok. Tylko co zmieni się w przyszłym roku? Oferta stanieje o 100 tys? Czy po wyborach na nowo pojawią się masowo sponsorzy? A może ratusz w końcu po dwunastu latach nauczy się pisać dobre projekty i zacznie pozyskiwać jakieś środki zewnętrzne?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

79
KOMENTARZE

avatar
1500
.N.pl
Gość
.N.pl

Podobno Kowalewski jest kandydatem popieranym przez Nowoczesną. Ta partia to w ogóle ma struktury w Mławie?

???
Gość
???

To on taki nasz mławski Petru???

wyborca
Gość
wyborca

burmistrz rozmawiał ze sponsorami ale w sprawie dotacji swojej kampanii wyborczej bo przecież 30 banerów wisiało na budynkach deweloperskich.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Bardzo dobrze, że burmistrz nie dał się nabić w butelkę. Chcieli wycignąć kasę.

Halo tu Bracka - dzwoni A.....
Gość
Halo tu Bracka - dzwoni A.....

Ale jak nabic w butelkę jak samni nie umieją to nauka kosztuje ,niech pogna to swoje stadko do roboty ,niech to sami ogarniaja ,niech piszą wnioski
Nie leżą na mazurach……

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Bracka, a kogo ty przekonujesz do rekonstrukcji? Ty ją wymysliłeś czy burmistrz? Wiesz lepiej niż on ile to warte i jak to zorganizować? Jesteś jak kibic, co najlepiej zna się na piłce, a nigdy nie stał na boisku. Jak masz leżące 100 000, to poświeć się.

Halo tu Bracka - dzwoni A.....
Gość
Halo tu Bracka - dzwoni A.....

A były granty mogli pisac na asfalcie to nic nie lezy popracować trzeba nie tylko brac publicznu grosz i pier….w stołek

mławianka
Gość
mławianka

Burmistrz nie wymyślił tej rekonstrukcji, wymyśliła ją ówczesna dyrektor MDK

Kajko
Gość
Kajko

Czy burmistrz wie jak zorganizować rekonstrukcję, też nie można powiedzieć, on ma od tego ludzi czyli firmy zewnętrzne (bo nie pracowników) czy to dni Mławy czy rekonstrukcja na Uniszkach, albo jak w mieście: reżysera (co do Uniszk nie mam obiekcji, bo potrzebny jest sprzęt i co do reżysera nie mam zastrzeżeń, bo może to i za bardzo skomplikowane dla pracowników MDK wyreżyserowanie takiego spektaklu ale Dni Mławy to chyba nie jest skomplikowana impreza). Pracowników to ma od robienia dobrego wrażenia, a i to nie zawsze się im udaje, nie pomagają w tym nawet szkolenia z dress code.

Emerytka
Gość
Emerytka

Widziałam go, nawet rozmawialam. Jest pełen energii i absolutnie nie odpuszcza. Myślę, że jak kiedys bitwę czy komunikację miejskąl, znów coś wymyśli i sporo jeszcze osób zaskoczy ☺

mławianka
Gość
mławianka

Kobieto, jeszcze nie przejrzałaś na oczy? – żal

Halo tu Bracka - dzwoni A.....
Gość
Halo tu Bracka - dzwoni A.....

Slawek daj spokuj i tak ich nie przekonasz
Ze ze sobą rozmawiałeś nie uwierzą

Emerytka
Gość
Emerytka

Przepraszam Wszystkich ja się pomyliłam to przez te okulary ten co z nim rozmawiałam to był Marek Kełbiński przepraszam jeszcze raz

mławianka
Gość
mławianka

Och, a nie Burchacki, Marek Burchacki? taki młody, ładny blondynek?

mławianka
Gość
mławianka

Czy to prawda, że obecny burmistrz czuje się tak zmęczony i wypalony, że zrezygnował z kandydowania na jesieni? Podobno już sam się gubi w tym co mówi. Na konferencji prasowej dał podobno straszną plamę.

SławKow.
Gość
SławKow.

Nic z tych insynuacji
Tak twardy zawodnik musi wystartować i pokonać tak słabych przeciwnikow na to zwycieztwo czeka cały ratusz i radni bezradni

Radnybezradny
Gość
Radnybezradny

Tu Radnybezradny kilku kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, podnoszący rękę najwyzej podczas głosowań i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach organizacyjnych UM. Paryżanin. Jacy radni bezradni? To są tylko SŁABE KOPIE mojej osoby. Jak śmiesz używać mojego wizerunku do ich określania. To Ja przez te wszystkie lata doszedłem do perfekcji, wydoilem ile się dało dla siebie i ustawiłem całą rodzinę, po odpowiednich studiach internetowych oczywiście, we wszystkich urzędach miejskich. Moi wyborcy są do tego przyzwyczajeni i nie mogę sobie pozwolić na to aby przez Twoje ignoranctwo i nierespektowanie wręcz moich praw autorskich, mogli się pomylić w odpowiednim… Czytaj więcej »

SławKow.
Gość
SławKow.

Dziekuje panie radny przepraszam za faux pas doceniam gest z lotem ale ja jestem twardy zawodnik i nie latam

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jak miło, że o mnie myślisz, ale ja nie jestem z Twojego okręgu wyborczego, a więc nie planuj ze mną lotu w kosmos 737, zresztą mi tutaj jest dobrze, na Marsie za zimno, nie lubię aż tak niskich temperatur

Zasmucony
Gość
Zasmucony

Może faktycznie „Bitwa” nie powinna być organizowana każdego roku ale jej brak w setną rocznicę odzyskania niepodległości, to po prostu totalna wtopa burmistrza. A jeśli chodzi o rozmowy z „Military Art”, to powinny być one podjęte na początku roku, budżet wszak został przyjęty i chyba nic nie stało na przeszkodzie, żeby o tym przedsięwzięciu, przynajmniej ramowo dyskutować. A co do środków z zewnątrz, cóż … Kowalewski nie schyla się po takie „ochłapy”, to poniżej jego wysokiego ego.

Marcin
Gość
Marcin

Dla rekontrukcja to dzieło i sukces Mlawy i burmistrza. Ale moze i czas z tym skończyć

Observer
Gość
Observer

Pomysłodawcą bitwy to była Redkowska, warto o tym pamiętać, a nie burmistrz. Tyle, że burmistrz umie się pod wszystko podpiąć, pod wszystko co dobre, zawsze jest ojcem sukcesu.

Kajko
Gość
Kajko

Jaki tu sukces burmistrza??

obserwator
Gość
obserwator

Cały ten cyrk z rekonstrukcjami, to młyn na wodę dla stowarzyszeń, grup rekonstrukcyjnych na wyłudzanie publicznych pieniędzy. Większych walorów patriotycznych trudno w tym dostrzec.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A posiadasz jakies dane w tej materii czy tak obrazasz i pomawiasz bo jestes debilem i jest to dla ciebie bezkarne

mławianka
Gość
mławianka

Tak samo jak np. Dni Mławy dla firmy organizującej

bez odbioru
Gość
bez odbioru

Jak to śpiewa klasyk: to już jest koniec nie ma już nic, jesteśmy wolni możemy iść” Sami emeryci nie mogą już wygrać w wyborach i wybrać obecnego burmistrza, bo nie potrafi pozyskiwać po prostu środków z zewnątrz na nic dosłownie: NA NIC.

kaktus
Gość
kaktus

Zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający wszczyna postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, zamieszczając ogłoszenie o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej. Celem zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej jest umożliwienie dostępu do ogłoszenia każdemu zainteresowanemu treścią ogłoszenia, a nie tylko zainteresowanym ubieganiem się o udzielenie zamówienia. Ogłoszenie o zamówieniu musi mieć charakter publiczny. Wynika to z samej istoty przetargu nieograniczonego, który ma charakter publiczny. „Przetarg nieograniczony to tryb udzielenia zamówienia, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu oferty… Czytaj więcej »

Kasjerka
Gość
Kasjerka

A może PPP? I bilety po 1-2 zł. ?!

Loki
Gość
Loki

A ja zadeklaruję, że w następnym roku w Mławie wyrosną gruszki na wierzbie. A co tam gruszki. Ludzie, wszystko czego dotkniecie zamieni się w złoto. Ach, jak ja lubię łgać.

jarek
Gość
jarek

jak na zbędne przetargi i plany to jest a na to co trzeba to niema.panie kochany jest pan tyko i aż do jesieni

Egon Olsen
Gość
Egon Olsen

Kasa miasta jest w opłakanym stanie i to jest odpowiedź. Wstyd organizować coś po kosztach. Widać jak oszczędzają na kilku tysiącach (oszczędzają ha ha ha, dobre) przy kolejnych koncepcjach i projektach. Większość nie jest rozstrzygnięta. Chcą dojechać na tym wozie z urywającymi się kołami do jesieni, później przewali się na następny rok i jakoś poleci. Będzie nowy budżet, nowe obligacje i nowe kredyty. A My na nowo będziemy mieli co pisać.

Malgorzats
Gość
Malgorzats

Uważam, że takie obchody powinny odbywać się co kilka lat a nie jak dotąd. Pan burmistrz powinien zadbać bardziej min o Plan Zagospodarowania Przestrzennego, jak to mają inne miasta. Odpowiedź dlaczego przez tyle lat go nie ma, dla myślących jest prosta. Wystarczy popatrzeć jak stawiane są nowe bloki..ile, jak szybko i jak gęsto .Architektura miasta jest coraz bardziej odstraszajaca. O estetyce nie wspominając.

Zbynio
Gość
Zbynio

Z Planem Zagospodarowania masz rację. Dziwny krajobraz powstaje w Mławie. Zamiast rozciągać miasto i wypychać osiedla blokowisk na obrzeża, to funduje się mieszkańcom Big Brothera. Swoją drogą w ramach protestu domków jednorodzinnych można wysypać kupę obornika pod płotem i rozwiesić gacie. Może wtedy ktoś pomyśli zanim wybuduje blok na osiedlu domów. To jeszcze nie koniec, będą startować z kolejnymi (najpierw dwa, docelowo 6 bloków!!!) na ul. Smolarnia na samym końcu po prawej, gdzie teraz są te stawy za biedronką, z basenem w gratisie. A jeżeli chodzi o bitwę, to jest robienie wody z mózgu ludziom. Takie wmawianie że Polska krew… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i dlatego deweloperzy, którzy pomogli burmistrzowi w objęciu fotela mają się dobrze. Prawie każdy kawałek miejskiej ziemi poszedł pod młotek dla deweloperów za psi grosz.
Długi trzeba spłacać.
Nasi radni bezradni zamykają oczy na wszystko byle brać te 2 tysiaki co miesiąc, bo jak tylko który próbuje podskoczyć i delikatnie otwiera oczy, to burmistrz już mu grozi paluszkiem albo obraża się i strzela focha.

RADNYBEZRADNY
Gość
RADNYBEZRADNY

Tu Radnybezradny, kilku kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i podnoszący rękę najwyzej i najszybciej podczas głosowań. Paryżanin. Szanowny Panie Jarząbek, proszę nie używać na forum publicznym moich danych, do określania innych osobników. Ja moją ciężką pracą przez lata dla dobra Mieszkancow Mławy, podejmując roztropne decyzje, sprawdzając wszystkie przetargi, zamiany, ppp a w szczególności konkursy na zatrudnianie wysoko wyspecjalizowanych urzędników, na kluczowych stanowiskach w UM, dorobiłem się określenia, które każdy z Mieszkancow mojego rejonu wyborczego, natychmiast ze mną skojarzy i skreśli przy moim nazwisku krzyżyk. W nadchodzących wyborach oczywiście. Jezeli dostosujesz… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

😀 😀 😀 – dobry jesteś 🙂

Outsider
Gość
Outsider

Zaraz fontanną pod handlowcem będziecie mieli oczy zachlapane i tyle. Do wyborów nieprawidłowości i uchybienia zostaną zapomniane nowymi obietnicami, rozkojarzycie się mili państwokolanka i ugąsię kolanka…… i po „bulu”

Think more
Gość
Think more

Obyś nie miał racji, ale pewnie ją masz…

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Nie jest powiedziane bo pytanie czy do wyborow woda z fontanny poplynie 🙂
Podwykonawcy podobno wycofują się z prac przy Handlowcu.

Maciek
Gość
Maciek

Po co wydawać 100 tys zł na jakąś przegrana bitwę. Może w każdym mieście co roku rekonstrukcja bitwy pod ( setki przegranych bitew)… to jest jakieś chore

GnOm
Gość
GnOm

Hery to ty jestes

Kwota
Gość
Kwota

A wiadomo jaka kwota była przeznaczona na tego roczną imprezę? Bo chyba nikt o tym nie mówił? Kwoty które podalo miasto są za dwa dni piątek i sobotę czy tylko za jeden?

Outsider
Gość
Outsider

Niech się sponsorzy wycofują ze wszystkiego, najlepiej z poparcia burmistrza który nie pozyskiwał strukturalnych środków finansowych UE.
Czerpanie finansów z zasobów miasta , emisja obligacji, zaciąganie kredytów i pożyczek żadna sztuka niech pan wybaczy ale do wszystkiego potrzeba profesjonalizmu, nigdy buty, arogancji i czynienia na skróty.
„Wy mi dajcie kasę a ja wam pokażę jak się żądzi” – to bardzo płytkie. ŻADNE.

Malgosia
Gość
Malgosia

Popieram w pełni. Mądre spostrzeżenie. Czas przewietrzyć korytarze Ratusza a gabinetu wywietrzyc. Czas na nowe, mądre pomysły. Mi o. Zupa jedzonka ciągle ta sama przez tyle lat każdemu się znudzi.

Po sąsiedzku
Gość
Po sąsiedzku

Na tyle nakrętka spada, na ile śruba poluzowana. Szanowni Państwo, dziwicie się?! Jeszcze bardziej będziecie się dziwić przez kolejne 5 lat… Brak realnej konstruktywnej opozycji tworzy patologię. Brak silnego kontrkandydata z zapleczem, powoduje to, czego jesteście świadkami na co dzień. Czasami mam wrażenie że mieszkańcy Mławy są w jakimś amoku. Wasz gospodarz rządzi 12 lat, więc myślicie że jak ktoś nagle wyskoczy jak Filip z konopi to będzie dla niego zagrożeniem, nie sądzę. On doskonale jest tego świadomy i robi z Wami co chce. Przykłady sami codziennie sypiecie z rękawa. Tu jest potrzebny ktoś z cohones żeby przebić ten beton.… Czytaj więcej »

Think more
Gość
Think more

Gorzkie słowa, ale jakże prawdziwe.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Ja widzę realnego kontrkandydata w tegorocznej bitwie jesiennej.
Jest nim Marcin Burchacki i obyśmy wszyscy to zrozumieli na tyle, aby w mieście nastąpiła ta upragniona zmiana.
Warto nad tym pomyśleć na serio. Bo inaczej za 5 lat będzie totalna klęska.
Jest jeszcze szansa na zmianę i nie jest za późno na zmniejszenie obligacji w mieście

Zofia
Gość
Zofia

Chyba masz rację. Pomimo że jest namaszczony przez PSL (może i dobrze, przykład Ciechanowa) to potrzeba świeżego spojrzenia na mławskie sprawy. Z Wojnarowskim i Struzikiem też lepiej się dogada. Często też słychać u mieszkańców że bedą na niego głosować.

Kwota
Gość
Kwota

Skąd pewność że Struzik będzie?

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Bo Struzik robi bardzo dobrą pracę dla Mazowsza i ludzie Go uwielbiają.
Poparcie regionu Płockiego wystarczy dla niego.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Ta zmadrzej na jesieni 5 gora 8 % dlatego na gwałt szukacie miejsc w gminach zeby ten cały elektorat upchnac

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Ty chyba nie rozumiesz tego na czym polegają wybory samorządowe. Struzik był jest i pewnie będzie. Poczytaj ile środków idzie i gdzie. I jak rozwija się Mazowsze.

Kwota
Gość
Kwota

Ty chyba nie rozumiesz na czym polega ordynacja wyborcza. Znaczna część elektryczne PSL to ich członkowie ich rodziny i zatrudnieni przez PSL ludzie. A to tym razem może się okazać za mało.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Żyj z kowalem i w przeświadczeniu że Mława kwitnie.
Jeśli jest jak mówisz zapisz się do pss i też stołek dostaniesz 🙂

Kwota
Gość
Kwota

Owszem uwielbiają go ale w PSL, rodzina na swoim działa

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Poczytaj o wyniku jaki osiągnął w poprzednich wyborach. A dopiero pisz. Niezła ta rodzina musiałaby być

Kwota
Gość
Kwota

Ta a tym razem znowu będziecie dwa tygodnie liczyć głosy i znowu będą nieważne?

anonim
Gość
anonim

Dzień dobry panie Burchacki.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

No dzień dobry 🙂 ale nie nazywam się Burchacki i nie mam na imię Marcin.

GnOm
Gość
GnOm

Mazowieckie w tarapatach

Według mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, łączny przewidywany poziom zadłużenia tego województwa na koniec 2015 r. wyniesie ok. 1,6 mld zł, z

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To za Gorczakowem wszystko jasne panie Burchacki

Aldo
Gość
Aldo

Dzień dobry pani rzecznik

Edi
Gość
Edi

rok wyborczy, sponsorzy przecież muszą sponsorować kampanię a nie bitwę. burmistrz nie chce ich nadwyrężać.

mławianka
Gość
mławianka

I tu chyba pies pogrzebany, oby to pogrzebało burmistrza

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To widzicie drodzy mieszkańcy jak burmistrz robi Was na szaro. Jeżeli tu kłamie jak najęty, to co mówić o całej jego działalności? Zawsze twierdziłem, ze jest fałszywy, teraz dodaję ZAKŁAMANY Dobrze, że to zostało mu w końcu udowodnione. Ponadto wyżej s.a jak d.pę ma: nawet nie chce negocjować z firmą, której składa ofertę w ostatnim momencie, bo to niegodne? Sponsorzy się wycofuję? – oj panie burmistrzu chyba traci pan poparcie elit, a może elity nigdy się nie dokładały, dobrze że wsadziły pana na ten fotel. Burmistrz popełnił straszny grzech zaniechania, ciekawe czy się wyspowiadał z tego grzech tak jak i… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Dodam do swojej wypowiedzi, że artykuł świetny, wiadomości jak widać dokładnie sprawdzone i przeanalizowane i to mi się podoba. Zdjęcie burmistrza też idealnie dopasowane do treści.
Burmistrz sam sobie strzelił w kolano, oby mieszkańcy wyciągnęli z tego odpowiednie wnioski.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Nie powiedziałbym Jarząbku że babcie i dziadki zagłosują za Panem Kowalewskim. Im też wcale nie jest tak kolorowo, a to za sprawą podziału jaki jest między Seniorami. Podziałami przed jakimi się ich stawia.
Przez ostatnie dwa lata też strzela sobie w kolano w stosunku do nich.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Czytelniku, licz się z tym, że nie wszyscy seniorzy należą do klubów seniora, a zwłaszcza do tego jednego jakim jest bodajże „pogodny uśmiech”.
Zresztą, obserwuję dyskusje na portalach społecznościowych i okazuje się, że wiele młodych osób burmistrz też zahipnotyzował i popierają go.
Wysyła jakieś durne liściki dziękczynne za coś tam i to chyba też łechce młodych.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Liczę się z tym 🙂 i wiem jakie są środowiska seniorów.
Pogodny uśmiech
Milonga w MDK
As w Handlowcu
Polski związek.
Co do młodych wiem… 🙂
nawet zyczenia radnym wysla hahahah

Już czas
Gość
Już czas

Poszedł biznes po rozum do głowy, szloch i lament burmistrza szerokim eche się odbija. Może niech wyemituje kolejne obligacje lub zaciągnie milionowe kredyty na realizacje dziecięcych zabaw dużego chłopca w ” wojnę i żołnierzyki” Żegnam burmistrzu ” nie do widzenia”

Aro
Gość
Aro

„Jest super, jest super więc o co Wam chodzi” hehe

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Wniosekjest jeden a przepraszam dwa pomijając ze szkoda czegos tak normalnie szkoda co znala Polska szkoda imprezy na która czesto pieszo szlo jechało kilka kilkanascie tysiecy Mławian po ktorej tygodniamy trwały dyskusję o tym czy byla lepsza czy gorsza od poprzedniej To z tej imprezy mieszkancy byli dumni to na tą imprezę z dalekich miest przyjeżdżała rodzina w moim bloku bylo chyba nagle 2 razy wiecej mieszkańców pamietam to stanie na balkonie i retoryczne pytania z usmiechem a sąsied jutro jedzie bo my to chyba autobusem Wyjechac z tamtad ciężko. bo x…… ki to od Windyk jedzie. Mozna pewnie pytac… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mława poprzez rekonstrukcję bitwy była rozpoznawalna. Cała Polska słyszała o Mławie. Teraz pozostanie zapyziałą mieściną jakich wiele. Widocznie o to chodzi burmistrzowi. Po co się wychylać, po co się starać, organizować, załatwiać. Przetarg ? Po co to przecież tyle pracy. Lepiej siedzieć cicho , nie sprzątać śmieci. Jakoś to będzie.

Biznesmen
Gość
Biznesmen

Mława przede wszystkim znana jest z pogromu cyganów i ostatnio z pogryzienia dzieci przez psa-cielaka. Co bym rozmawiał z klientami z różnych zakątków Polski to mówią a Mława, tam co ten pies dzieci pozagryzaliby? Jaka tragedia… a o Cyganach to juz nie zliczę ile razy przytakiwałem ale co zrobic. O bitwie nigdy ani słowa więc może tak ważna wcale nie jest.

Think more
Gość
Think more

Wiesz dlaczego nikt z Twoich (i nie tylko Twoich) klientów nie mówi i nie słyszał o rekonstrukcji tej bitwy? – to była bitwa przegrana, to smutne wydarzenie, mimo tego, że Polacy walczyli do ostatniej kropli krwi.
Co innego bitwa pod Grunwaldem, tam wojska polskie wraz z litewskimi odniosły sukces, a ponadto każdy uczył się o tej bitwie w szkole, prawie każdy czytał „Krzyżaków” lub chociaż oglądał film, a o bitwie pod Mławą raczej cicho i wiedzą o niej tylko historycy i lokalna społeczność.

Biznesmen
Gość
Biznesmen

Ale na zdrowy rozum powinni słyszeć skoro to wydarzenie rekonstrukcyjne największe w Europie jak to szumnie ogłaszano. Ludu co roku masa była na polach nieważne czy Polacy przegrali czy wygrali 🙂 liczył się event.

Think more
Gość
Think more

Kto szumnie ogłaszał, że to wydarzenie największe w Europie? – burmistrz?
Ha…, nawet widać w tym artykule codziennika, że burmistrz kłamie jak najęty i robi z gęby cholewę.
Należę raczej do ludzi ufnych, ale temu człowiekowi od samego początku źle z oczu patrzyło i nigdy mu nie wierzyłem, ale jak widać miałem rację

taka prawda
Gość
taka prawda

Rozsądek sponsorów przemówił przed lansem wyborczym i miasto zrobiło krok do przodu. Jakie to wzniosłe.
Czas się pożegnać ze stanowiskiem, bardzo wielu miszkańców ta decyzja bardzo ucieszy. miła wiadomość.
Propaganda przegranych pierwszych dni wojny ustąpiła zdrowemu rozsądkowi.