Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z cyklu „Syzyfowe prace”


Jak zapewne pamiętamy ze szkolnych ław, Syzyf to w mitologii greckiej, król miasta zwanego później Koryntem, uczestnik biesiad w towarzystwie bogów. Za zdradzanie tajemnic śmiertelnikom skazany ostatecznie na wieczną i bezużyteczną pracę.  Miał on wtaczać na szczyt ogromnej góry wielki głaz, który jednak przed wierzchołkiem zawsze wymyka mu się z rąk i stacza się na sam dół zbocza. Współcześnie określenie „syzyfowa praca” oznacza ciężką, bezcelową pracę, nie mającą końca, z góry skazaną na niepowodzenie. Dlaczego przypominam tę historię?


Otóż po publikacji na łamach naszego portalu artykułu „Zapomniana przez Boga i urząd” zadzwoniła do redakcji p.o dyrektora Miejskiego Domu Kultury pani Edyta Suszek. W rozmowie okazało się, że tablica informacyjna w miejskim parku na pewno nie jest zapomniana, przynajmniej przez urząd. A konkretniej przez MDK, który od czerwca br. nakleja na niej plakaty. Pani dyrektor poinformowała, że na pewno takie plakaty znajdowały się tam przed Dniami Mławy i zapewne ktoś je zerwał.

Oczywiście takiej ewentualności nie można wykluczyć. Niestety w naszym mieście przypadki wandalizmu wcale nie należą do rzadkości, zdarzają się nawet pod samym okiem kamer monitoringu.

Pracownicy MDK w trybie pilnym mieli sprawdzić czy plakaty zostały zerwane na tej i innych tablicach oraz uzupełnić brakujące. I rzeczywiście, już następnego dnia na wspomnianej tablicy pojawiły się dwa plakaty z zapowiedziami imprez.

Gdy jednak przyjrzeć się im bliżej, okaże się, że świeżo naklejony plakat sam już się od tej tablicy odkleja. Nie potrzeba więc nawet kogoś kto pomoże mu wylądować na ziemi. Raczej nie wróżę mu, że przetrwa choćby tydzień, a więc być może do następnej zapowiedzi kolejnych imprez. No chyba, że ktoś codziennie będzie go na nowo podklejał. Być może jest to wina nawierzchni, jaką pokryta jest tablica. Tak czy inaczej do tych prac spokojnie można by zatrudnić Syzyfa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janowicz
Janowicz
3 lata temu

Gdzie jest Bareja? Materiał na portalu… Cyk działamy.

Mateusz
Mateusz
3 lata temu

Tam jest jakaś tablica? Xd

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Śmiać się czy płakać?
Pani Suszek, jak można tak mydlić oczy mieszkańcom, te tablice w parku są naprawdę zapomniane, zapomnieliście w ogóle, że je tam postawiliście. Nie ośmieszajcie się.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x