Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wczorajsza ulewa. 17 interwencji straży pożarnej


W ciągu kilku popołudniowych godzin strażacy 17 razy wyjeżdżali głównie po to, by wypompowywać wodę zalewającą posesje i domy. Najwięcej tych zdarzeń było w Mławie, gdzie strażacy otrzymali 7 wezwań. Kilka takich zdarzeń było m.in. w Strzegowie i Wieczfni Kościelnej.


Intensywność opadów sprawiła, że w Mławie kanalizacja deszczowa nie nadążała odbierać wody spływającej z wyższych punktów terenu.  Na kilkunastu ulicach utworzyły się rozlewiska, m.in. na ulicy Kopernika, Granicznej, Grzebskiego, Żwirki, Wójtostwie. W chyba największym z nich na ulicy Kopernika utknęło kilka zalanych wodą pojazdów. Woda wdzierała się na posesje i do piwnic, m.in.. zalane zostały piwnice budynku wielorodzinnego przy ulicy Wójtostwo. Do usuwania skutków zalań zaangażowana zostały oprócz mławskich zastępów z JRG większość jednostek OSP, które wspomogły tutaj mławskich strażaków. I tak np. na ulicy Wójtostwo działali ochotnicy z Turzy Małej i Wyszyn.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pływak
Pływak
3 lata temu

Niech miasto postawi tam znaki: „UWAGA, W LATO MOŻLIWA GŁĘBOKA WODA, SORRY TAKI MAMY KLIMAT” i po problemie. Swoją drogą śmieszne, że od tylu lat na Kopernika ludzi zalewa. Już dawno powinna być poprowadzona rura do Seracza, ale na to pewnie potrzeba dokumentacji i kolejnej koncepcji. Ulica Żwirki, bez komentarza. Po kompleksowym remoncie HA HA HA.

KONCKII
KONCKII
3 lata temu

ale nowość… te miejsca są regularnie zalewnae po większych opadach

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x