Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto jest winien, że prace nad kanalizacją na Wólce posuwają się zbyt wolno?


Bardzo wolno postępują prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w obszarze A6 na Wólce. Miasto analizuje prawną możliwość rozwiązania umowy z wykonawcą. Wykonawca broni się, że przekazana przez ratusz dokumentacja jest niemożliwa do wykonania.


Przystępując do budowy kanalizacji sanitarnej na terenie całego miasta ratusz podzielił je na 8 obszarów. Przebudowę kanalizacji sanitarnej w obszarze A6 obejmującym ulice: Brukową, Kościelną, Krajewskiego, Mickiewicza, Przyrynek, Rynkową, Kapliczną, Al. Piłsudskiego (część), Bracką i Graniczną realizuje Zakład Usług Wod-Kan. C.O. Gazu i Zaopatrzenia Wsi w Wodę,Wiesław Kuczalski. Długość nowo budowanych kanałów grawitacyjnych wynosić ma niemal 3,8 km. Inwestycja przewiduje włączenie budowanego kanału do istniejących kolektorów sanitarnych w rejonie skrzyżowania ul. Granicznej i ul. Krajewskiego, Granicznej i al. Piłsudskiego, włączenie do istniejącego kanału w ul. Granicznej oraz włączenie do istniejącej studzienki przy skrzyżowaniu ul. Granicznej oraz ul. Krajewskiego.

Według planu inwestycja rozpoczęła się w lutym br. a powinna zakończyć się 30 września 2018 r. Jej wartość to ponad 1,5 mln zł.

Jak twierdzi urząd miasta już na początku realizacji robót stwierdzono nieprawidłowości w wykonawstwie, co spowodowało wstrzymanie robót , które ruszyły na nowo 12 kwietnia br. Od tego czasu miasto wielokrotnie monitowało wykonawcę, że roboty postępują zbyt wolno, ten miał deklarować, że zaangażuje większe siły i dotrzyma terminu umowy.

– Od 19 lutego wykonawca wybudował około 400 m sieci z około 3800 m, korzystając z niewystarczającej ilości sprzętu i zbyt małej liczby pracowników. Prace prowadzone są niezgodnie z harmonogramem i opóźnienia są tak duże, że wg opinii inspektora nadzoru i inwestora  przy takim tempie postępu robót nie ma możliwości aby zostały zakończone przez tego wykonawcę w określonym umową terminie, dlatego służby prawne analizują możliwość rozwiązania z wykonawcą umowy – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Wiesław Kuczalski właściciel Zakładu Usług Wod-Kan. C.O. Gazu i Zaopatrzenia Wsi w Wodę realizujący tę inwestycję tłumaczy, że obecna sytuacja to skutek źle opracowanej dokumentacji projektowej, którą otrzymał od urzędu miasta.

– To nie jest moja wina. Dokumentacja jest niemożliwa do wykonania. To inwestor przyjął taką dokumentację – mówi Wiesław Kuczalski. Na tym etapie nie chce jednak sprawy szerzej komentować.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Klasa
Klasa
5 lata temu

Panie Burchacki pisze podobno Pan na Facebooku o usunięciu MKM przez Kowalewskiego??? Czy sam Pan nie pomysłu na miasto? Może pomoże Panu osoba, która Panem kieruje. Kto zlikwiduje MKM? Kowalewski? On to uruchomił i usunięcie to byłoby strzałem w kolano. Zaczyna Pan.grać nieczysto co mi sie nie podoba. Mam nadzieję, ze ani Pan ani Kowalewski nie wygracie ale nie pisze pan głupstw.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Klasa

Masz dostęp do internetu, to możesz mieć dostęp i do Facebooka i możesz sobie poczytać co Pan Burchacki tam pisze, a nie pisać jakieś głupoty, żeby zdyskredytować kandydata.
To Twoja gra jest nieczysta.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Klasa

Słowa Pana Burchackiego z Facebooka „Klaso”:
„Czy Pan Burmistrz Kowalewski ma zamiar zlikwidować MKM w Mławie?
Jako mieszkaniec Mławy jestem zaniepokojony, że obecna umowa z przewoźnikiem obowiązuje tylko do końca tego roku.
Co dalej Panie Burmistrzu? Trzeba w zakresie funkcjonowania Komunikacji Miejskiej wprowadzić stabilizację!
Mieszkańcy nie mogą co wybory zastanawiać się, co dalej z MKM.
Mam nadzieję, że od 1 stycznia 2019 r. Komunikacja Miejska będzie nadal funkcjonować.
Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej!””

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo po prostu nie wypisuj głupot, jeśli nie rozumiesz.

osiedlowy
osiedlowy
5 lata temu
Reply to  Klasa

MKM powinna być jako zadanie miasta i powinna wykonywać usługę spólka, która ma to w swoim statucie a nie wychodzi się na zewnątrz z umową w której są sztywne zapisy i jest na skraju upadłości. powinny być nowe trasy w okresie letnim np. Zalew Ruda, gdzie jest to jedyne miejsce do odpoczynku.

mławianka
mławianka
5 lata temu

Tak, tak będziemy płacić Unii kary za niewykonanie zadania w terminie.
Tylko 14 mln zł dofinansowania unijnego.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  mławianka

Zegar tyka:
tik tak tik tak, grudzień się zbliża wielkimi krokami i sylwester może być nieciekawy, ale to problem nowego burmistrza

kaktus
kaktus
5 lata temu

Pani rzecznik pomyliła pojęcie „służby specjalne” ze „służbami prawnymi”. Domyślam się po jej wypowiedzi, że to właśnie służby specjalne przyjrzą się tej inwestycji i nie tylko, a przede wszystkim ofertom, umowom i fakturom dotyczącym inwestycji w Mławie. Co do służb prawnych w urzędzie, to domniemywam, że takich nie ma. Jest za to ciągle rozrastająca się biurokracja w ratuszu i i jego jednostkach. Liczba urzędników i pracowników jednostek przekroczyła wszelkie granice rozsądku. W ciągu 12 lat liczba ta zwiększyła się o ponad 200 %, co stanowi swoisty rekord marnotrawstwa funduszy publicznych, uwzględniając jakość pracy i skuteczność działania tej grupy na rzecz dobra wspólnego. Rozrastająca się biurokracja stanowi już, z jednej strony, poważne zagrożenie dalszego rozwoju Mławy, a z drugiej wykorzystywana jest przez rządzące elity do budowy wzajemnych powiązań, pozwalających im na dalsze sprawowanie władzy. Miejsce emerytowanych pracowników elity zajmują ich dzieci, wnuki, dzieci kolesi bądź kumoter. Tworzy się fikcyjne etaty i wydziały. Żarłoczna biurokracja zjada własny ogon, a jak go przeżuje, połknie i strawi nas wszystkich.

Radnybezradny
Radnybezradny
5 lata temu

Tu Radnybezradny, kilku kadencji, pobierający dietę i rozliczający się z niej na swojej stronie internetowej, zasiadający w kilku komisjach, mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i podnoszący rękę najwyzej podczas głosowań. Paryżanin.
Ja jestem wraz z kolegami zachwycony tą inwestycją. Będziemy głosować za, bo przecież proszę zauważyć, ze towarzyszą jej „niewielkie” zniszczenia nawierzchni a więc dodatkowo Wólka zyska nową nawiezchnię ulic. Wszystkim nam zależy na piękniejszej Mławie!. Im wolniej to robią, tym dokładniej. Poza tym wiemy, ze nasza komórka prawna zna się na swoim fachu i każdą nieprawidłowość natychmiast wychwyci. Firma wykonująca prace, została przez nas radnych i UM dokładnie sprawdzona, przed podpisaniem umowy. Jest to już standard, od dawna przestrzegany w każdym mławskim urzędem. Nie ma się wiec czego obawiać i nalezy trwać i wyczekiwać spodziewanego sukcesu.

Mławianin
Mławianin
5 lata temu

Wólka to niestety uboga kuzynka Mławy

Jarek
Jarek
5 lata temu

Unia Europejska kazała, to ratusz musi robić kanalizację w mieście. Sam burmistrz na sesji wiele razy mówił, że to po to, żeby miasto uniknęło płacenia kar…

Wolka2
Wolka2
5 lata temu
Reply to  Jarek

Ok…. to dlaczego nie budują tylko czekają żeby rozwiązać umowę i wtedy zapłacić kary unii za nie wykonane zadania ? Jeśli wina miasta i dokumentacji to wytropić winnego i ukarać, jeśli wina leży po stronie wykonawcy musi partycypować w kosztach kar na równi z inwestorem…..

Dosc.ukladu
Dosc.ukladu
5 lata temu

Jaka firma taki postęp prac…. jak można wybudować w kilka miesięcy 3800m sieci 3 ludźmi i dwoma 30 letnimi koparkami…..
Chyba że w założeniu to miało się tak skończyć….
Przecież po tylu latach kadencji to miasto budują sami przyjaciele pana K. ……

Mieszkaniec wolki
Mieszkaniec wolki
5 lata temu

Zebyscie tyle nie gadali tylko wyszli i pomogli to by te prace szybciej szły. I nie bylo by tyle skarg i pretensji

Mieszkaniec wolki
Mieszkaniec wolki
5 lata temu

Dzisiaj na profilu facebook Pana Burchackiego zobaczyłem ten artykuł. Pisałem do niego ws. Wolki i jej problemów. Tak!!!! czujemy się pozostawieni sami sobie. Kanalizacja leży, park leży, rynek lezy, woda wybija i ulice zalane, brak chodników, brak dróg wewnętrznych utwardzinych, brak instytucji kultury tak właśnie wygląda nasze osiedle i nawet jeśli są pieniądze to nie można zrobić remontu w terminie.

mławianin 1
mławianin 1
5 lata temu

Ale za to będziecie mieli DINO niebawem …….

Ela
Ela
5 lata temu
Reply to  mławianin 1

I BRICO MARCHE za kopcem Kościuszki

mławianin 1
mławianin 1
5 lata temu
Reply to  Ela

Właśnie zamiast BricoMarche ma być DINO.

Ela
Ela
5 lata temu
Reply to  mławianin 1

Dino będzie na Żuromińskiej po lewej stronie

gnom
gnom
5 lata temu

Burchacki też leży, w Ciechanowie. Co za bzdury. Wólka wciąż tylko coś che.

z wólki
z wólki
5 lata temu
Reply to  gnom

oooo widzimy, że klakier Pana Burmistrza się odezwał 🙂
Pan Burchacki leży z czym lub gdzie? konkret jakiś? Bzdura gdzie? w którym miejscu???
Jakiś konkretny przykład bo takie stwierdzenia mogą się postępowaniem w sądzie skończyć? Leży jak? Pijany? pisząc na przykładzie znanym z Mławy?
Pod biurkiem? Bazując też na przykładzie naszego miasta?
W kieszeni u deweloperów leży? gdzie leży???
To człowiek młody i ambitny. Dziś właśnie rozmawiałem z nim przy okazji tematów Wólki.
Prace rozpoczęte winny być zakończone. Wólka rozkopana, plac zabaw w parku rozkopany, teren w centrum przy handlowcu rozkopany, woda miasto zalewa, Ulica Misia Puchatka rozkopana i końca nie widać. Więc odpowiedzmy na pytanie kto leży i gdzie?

kos
kos
5 lata temu
Reply to  z wólki

Plac zabaw w parku rozkopany bo trwa jego budowa, która ma się zakończyć do końca wakacji. Teren przy handlowcu rozkopany bo trwa remont, który ma się zakończyć do października. Jeśli nie znasz terminów zakończenia prac niektórych inwestycji to się nie odzywaj lub nie wymieniaj tych przykładów bo łatwo się ośmieszyć. Żeby wszystko dla Ciebie było jasne, (bo widzę, że trzeba jasno tłumaczyć) to nie jestem ani klakierem burmistrza, ani nie pracuję w urzędzie miasta a głosował będę (jeszcze nie na 100%) na …..Burchackiego. Tak więc widzisz – trochę obiektywizmu, trochę wiedzy, trochę zainteresowania tym co się w mieście dzieje i to wystarczy. Reszta sama przyjdzie……

z wólki
z wólki
5 lata temu
Reply to  kos

Skąd termin zakończenia prac przy handlowcu do końca października? od osób pracujących przy handlowcu wiem że termin taki nie będzie. Nie ma szans jak powiadają panowie pracujący na tej budowie.
Plac zabaw remontowany w wakacje? ooo to nowość i powiem również – z informacji jakie mam niestety nie będzie zakończony do końca wakacji. pomijam już że taki plac powinien być remontowany do wakacji. Zważywszy że oferta miasta dla dzieci na wakacje jest bardzo imponująca (sarkazm).
Ja chce zmian! Właśnie patrzę jak miasto płynie, bo co? bo brak odwodnień i właściwej melioracji

z wólki
z wólki
5 lata temu
Reply to  gnom

A co Wólka ma ???

Mławianin
Mławianin
5 lata temu
Reply to  z wólki

Krzywe nogi 🙂

ramzes
ramzes
5 lata temu

Winnego opóźnień nigdy nie będzie ale za to do przecinania wstęg to będzie wielu

Eryk
Eryk
5 lata temu
Reply to  ramzes

Kowalewski wszystko załatwi. Ostatnio był zajęty Summer’em ale teraz z przytupem weźmie się do roboty. Znając jego zamiłowanie do PR nie pozwoli sobie na spadek poparcia – rzekł 90 % i tyle być musi.

z wólki
z wólki
5 lata temu
Reply to  Eryk

Mam nadzieję, że wyborcy rozliczą koszty i realizację wszystkich przedsięwzięć.

KOGEL
KOGEL
5 lata temu

Kto jest inspektorem przy tej aglomeracji?

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  KOGEL

Ej ty KOGEL nie wiesz kto jest inspektorem, pewnie ten sam czlowiek co zleca roboty, któremu obiecane jest wyższe stanowisko „Prezesa”

Feliks
Feliks
5 lata temu

Ile w tym urzędzie leży dokumentacji niezrealizowanej? zostały tylko wydane publiczne pieniądze bo przecież budżet musi się zamykać i na absolutorium łapkę podnieść. Ciekawy jestem czy budżetem domowym też tak rządzą? Na wiele inwestycji jest dokumentacja i wiemy o tym dobrze, że ona wieczna nie jest. Szkoda, że jest nieudolne zarządzanie 🙁 Trzeba to zmienić!!!

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Feliks

No niestety, dokumentacje, jakie wykonuje ratusz się przeterminowują, pamiętam dokumentację na modernizację I etapu MDK: pierwsza dokumentacja się przeterminowała, trzeba bylo robić następną.
Dokumentacja na II etap modernizacji MDK też już na pewno się przeterminowała. Burmistrz już nawet nie wspomina o modernizacji kina. Zwrot, czyli środki zewnętrzne, które miasto otrzymało za I etap pewnie już dawno zostały przepuszczone między palcami, a myślę, że powinno się nimi sfinalizować II etap , no i pozyskać środki zewnętrzne na II etap.
Ech, o zaniedbaniach i lekkim wydawaniu publicznych pieniędzy przez ratusz w ciągu ostatnich 12 lat można by napisać niezłe tomiszcze.

Irek
Irek
5 lata temu

Burmistrz powołał dodatkowych ludzi do pracy dzięki budowie kanalizacji, miał to być kolejny jego sukces przed wyborami…ale życie jak to życie kieruje się własnymi prawami – kolejne przetargi są umarzane w związku z brakiem oferentów lub rozwiązywane umowy… co niestety działa na niekorzyść włodarza – w tak ważnym momencie jak jesienne wybory
Panie burmistrzu kompromitujesz się wraz ze swoją świtą ratuszową – nauczyciel powinien zajmować się nauczaniem a rządzić powinien człowiek z wiedzą i umiejętnościami zarządczymi.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu
Reply to  Irek

I sztuja nas oni ci udzie cos o k 500 000 zł a co stac nas a efekt ich dzialalnosci widać

anonimals
anonimals
5 lata temu
Reply to  Irek

dodatkowi ludzie do nadzoru? to ci na budowie w koszulach i spodniach w kancik? w lakierkach albo nowiuśkich adidasikach? w dobrych minionych czasach nadzór i kierownictwo inwestycji na budowie odróżniało się kolorem kasku, bo i tak wszyscy chodzili w gumofilcach. tylko wtedy wszyscy mieli też pojęcie o budowaniu, każdy na swoim i odpowiednim poziomie.

Niki
Niki
5 lata temu

Ta kanalizacja sanitarna, to… śmierdząca sprawa…

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Niki

Bar5dzo śmierdząca, a dodatkowo chyba trzeba będzie zwracać kasę…

anonim
anonim
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Komu?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  anonim

Unii Europejskiej.
Dofinansowanie ze środków UE to bagatela… tylko:1.642.046,47zł

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x