Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żmijewo – Gaje. Piorun zabił klacz, źrebię ocalało


fot. ilustracyjne; Pixabay

Występujące ostatnio na terenie praktycznie całego kraju załamanie pogody dość łaskawie obchodziło się z naszym powiatem. Intensywne, choć krótkotrwałe opady deszczu nie poczyniły większych szkód. Nie było też gwałtownych i niszczycielskich wichur. Nawet burze z wyładowaniami atmosferycznymi zdarzały się sporadycznie. 

Jednak ta wczorajsza, która przeszła nad terenem gminy Stupsk, przyniosła miejscowemu rolnikowi poważną stratę. W okolicach miejscowości Żmijewo – Gaje na pastwisku piorun uderzył w drzewo. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że schroniła się pod nim klacz ze źrebakiem. Kobyła została porażona wyładowaniem, na skutek którego poniosła po chwili śmierć, ale stojący trochę dalej dwumiesięczny źrebak ocalał.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Żmijewo Gaje to gmina Stupsk. pozdrawiam