Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MZZ. Wystawa włoskiego malarza Carmine’a Galiè’a


W piątek 13 lipca o godzinie 11:00 zapraszamy do sali wystaw czasowych Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej na wernisaż wystawy włoskiego malarza Carmine’a Galiè’a.


Artysta urodził się w 1955 roku, jest chirurgiem, ale sztuka pasjonuje go od wczesnej młodości. „Jego dyskretna, lecz wyrafinowana podróż artystyczna zakończyła się nieformalną, wyrażającą geniusz twórczy eksplozją kolorów, które budzą w widzach głębokie i niepokojące doznania” – czytamy w katalogu przygotowanym na otwarcie ekspozycji.

W 1990 roku Carmine Galiè wraz z innymi artystami (Montebello, Iannucci i Celli) stanowił grupę „Fidia”, z którą brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych. W 1994 roku zaczął interesować się kaligrafią, zwłaszcza akwafortami. W 1998 roku rozpoczął współpracę z Sandrem Ettorrem, zakończoną serią prac zgrupowanych pod tytułem „Collaborations”. Ma za sobą liczne wystawy we Włoszech i za granicą.

Mławska wystawa będzie pierwszą organizowaną w Polsce. Ekspozycja powstała dzięki współpracy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie i Urzędu Miasta Mława z prezes stowarzyszenia Irdi Destinazionearte Danutą Anną Kidą. Koordynatorem wystawy jest krytyk sztuki prof. Massimo Pasqualone.

Przypomnijmy, że u podstaw współpracy Mławy i Mosufo leży podpisana w 2009 roku umowa partnerska. W artykule opublikowanym przez Massimo Domenico (szefa włoskiej delegacji) w regionalnych czasopismach Abruzji napisano: Tak jest prawie 10 lat od zawarcia związku braterskiej przyjaźni pomiędzy dwoma społecznościami , który jest dobrze ugruntowany i wykracza poza zwykłą formalną wymianę wizyt. I tak jak w przypadku prawdziwych przyjaciół, których zawsze chce się mieć obok siebie, aby dzielić się pięknymi chwilami. Z tej okazji z entuzjazmem przyjęliśmy zaproszenie burmistrza Sławomira Kowalewskiego, by uczestniczyć w Summer City Festival Mława. Przedstawimy nasz włoski zespół Exitium, który wystąpi podczas imprezy. Sztuka Abruzzo będzie przedstawiona podczas wystawy prac artysty Carmine Galiè, skoordynowanej i zainaugurowanej przez krytyka sztuk prof. Massimo Pasqualone w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie”.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Współpracował z kimś tam bla bla bla, a gdzie, w jakich państwach, znamienitych miastach miał ten Pan wystawy? – bo jakoś tak po polsku to o nim wcale nie piszą, nawet w Wikipedii go niema, a o bardzo znanym i cenionym „aktorze” Marcinie Mroczku Wikipedia pisze.
Powtórzę, bo słowa tu zawarte aż się o to proszą o ten cytat:
„cudze chwalicie, swego nie znacie
sami nie wiecie co posiadacie.”
Te flagi włosko- niemieckie, to pewnie na cześć tego „malarza”, szkoda tylko, że tej polskiej nie ma, a może już się poprawili w ratuszu, bo przeczytali słowa „Mieszkańca szt. 1” ?
Amerykanie takiego faux pas by nie popełnili, ale cóż, to tylko Mława.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x