Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława w ogólnopolskim projekcie „Przyjazdy.pl”


Miasto Mława przystąpiło do projektu realizowanego przez Studio JZK Sp. z o.o., Dział Realizacji Systemów Transportowych w Rzeszowie pod nazwą PRZYJAZDY.PL.


Bezpłatny projekt polega na przetwarzaniu rozkładów jazdy środków polskiego transportu publicznego w ramach otwartej, niekomercyjnej i niezależnej technologicznie hurtowni danych. Dzięki projektowi prezentowana jest informacja  o publicznych połączeniach multimodalnych w Polsce, dzięki powiązaniu rozkładów jazdy komunikacji wodnej, kolejowej, drogowej, miejskiej i lotniczej.

W portalu PRZYJAZDY.PL prezentowane są dane agregowane automatycznie z innych serwisów, co pozwoli na analizę dostępności komunikacyjnej dowolnego punktu adresowego w Polsce, z wykorzystaniem adresu uniwersalnego, kodu pocztowego, rejestrów TERYT i REGON. Będzie to dostęp do informacji transportowej dla wszystkich, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami, w tym z ograniczeniami ruchowymi.

Do projektu przystąpiło już wiele miast oraz instytucji odpowiedzialnych za transport na terenie naszego kraju. Są to między innymi: Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie,  Koleje Śląskie,  Łódzka Kolej Aglomeracyjna,  Pociągi międzywojewódzkie PKP Intercity,  Pociągi międzynarodowe PKP Intercity,  Pomorska Kolej Metropolitalna,  komunikacja miejskie w Białej Podlaskiej, w Białymstoku, w Bolesławcu,  w Bydgoszczy,  w Częstochowie,  w Ełku, w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, w Giżycku,  w Inowrocławiu,  w Jeleniej , Kielcach,  w Lesznie, w Pabianicach, w Sanoku i Zagórzu, wiele innych.

Dane dotyczące Mławy to rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich ze stacji kolejowej Mława – https://przyjazdy.pl/test-km/stacja/37226 oraz Mława Miasto –  https://przyjazdy.pl/test-km/stacja/37218, Intercity – https://przyjazdy.pl/ic/stacja/37226/mlawa. Niebawem w bazie znajdzie się także dostęp do rozkładu jazdy Mławskiej Komunikacji Miejskiej (MKM).

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Nie. Ma oddzielnego postu wiec pisze w pierwszym z brzegu a szanowna redakcja może pogłębi
Na ratuszu dziś wiszą dwie flagi włoska i niemiecka a gdzie flaga Polski zabrakło miejsca a moze ratusz wstydzi sie barw narodowych i odsyłam do ustawy bo nawet te dwie wiszą nieprawidłowo

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Może niemiecka, bo z okupacji ZSRR przeszliśmy pod unijną, a teraz może pod niemiecką, kto to wie? może w ratuszu już wiedzą.
A tak na poważnie, to oni chyba szkolenia nie przeszli i nie wiedzą jakie i jak się flagi wiesza, ostatnio już coś było na ten temat, chyba przed świętem flagi, a MOSIR to banderę wiesza zamiast polskiej flagi – jeszcze ciekawiej.
Oni bidule w tym ratuszu jak szkolenia nie przejdą za pieniądze podatnika, to sieroty nie wiedzą nawet jak trzeba prawidłowo oddychać, a flagi? – toż to za bardzo skomplikowane.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

„Niebawem w bazie znajdzie się także dostęp do rozkładu jazdy Mławskiej Komunikacji Miejskiej (MKM).” i wtedy będzie widać czarno na białym jak godziny kursowania kopcących autobusy MKM współgrają z rozkładami jazdy pociągów, bo teraz burmistrz tego nie widzi, że są w ogóle niedopasowane.

c złonek
c złonek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Były dopasowane i to bardzo dobrze, tyle że PKP zmienia rozkłady jak rękawiczki… Lepiej nie zmieniać rozkładów MKM bo dobrze Miasto jest skomunikowane.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x