Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już pierwszego dnia wielu chętnych po dotację na wymianę pieca


W poniedziałek 9 lipca w Urzędzie Miasta Mława ruszył nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródeł ciepła. Tylko tego dnia kancelaria ratusza przyjęła 89 wniosków od mieszkańców. To już druga edycja programu samorządu Miasta Mława. Poprzednia – zeszłoroczna – również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


Dotację można otrzymać na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi na nowe źródła ciepła o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Wysokość pomocy, o jaką można się ubiegać, wynosi maksymalnie 6 tys. zł (jednak nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów) na zakup nowego pieca centralnego ogrzewania, maksymalnie 10 tys. zł (jednak nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów) na zakup ogrzewacza pomieszczeń z pompą ciepła albo niskotemperaturowej pompy ciepła, dla których źródłem ciepła jest grunt lub podobne źródło bądź 1,9 tys. zł na przyłączenie do sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego nieruchomości, która nie była podłączona do sieci gazowej, przy jednoczesnej wymianie pieca na paliwo stałe na piec gazowy. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono na dotacje 200 tysięcy zł.

Wnioski z niezbędnymi załącznikami (formularze i szczegółowe informacje TUTAJ) można składać w kancelarii urzędu do 30 listopada 2018 r. (zapraszamy w poniedziałki oraz od środy do piątku w godzinach 8.00-16.00, a we wtorki – od 8.00 do 18.00). Informacji o programie dotacji udziela także Wydział Środowiska Urzędu Miasta Mława (pokoje 17 i 18; tel.: 23 654 32 96, wew. 300 i 302).

Po raz pierwszy podobnej pomocy w zakupie nowych źródeł ciepła udzieliliśmy mieszkańcom w 2017 r. Za 368 160,47 zł mieszkańcy wymienili 63 piece zasilane paliwem stałym na 62 piece gazowe i 1 wgłębną pompę ciepła oraz zainstalowali 6 przyłączy gazowych.

Mławian planujących wymianę źródeł ciepła opalanych paliwem stałym na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne lub pompy ciepła, a także termomodernizację budynków, mogą zainteresować także bezzwrotne dotacje i pożyczki w ramach programu „Czyste powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dofinansowanie będzie można uzyskać dla przedsięwzięć, których wartość kosztów kwalifikowanych wynosi co najmniej 7 tys. zł i nie przekracza kwoty 53 tys. zł. Więcej informacji o tej formie pomocy można znaleźć TUTAJ.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz.K
Tomasz.K
3 lata temu

Na ich miejscu bez wahania wymieniłbym stare piece na nowoczesne rekuperatory albo pompy ciepła [wymoderowano]

git
git
3 lata temu

KTO KUPIŁ POSESJĘ PO BYŁEJ PRZYCHODNI KOLEJOWEJ NA WÓLCE JAKIŚ BIEDAK SŁUPEK CZY JAK MU TAM?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  git

A kto sprzedawał? do kogo wcześniej należała?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x