Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Asesor komorniczy, który zarekwirował ciągnik w Kulanach nie przyznaje się do winy


W środę  11 lipca przed Sądem Rejonowym Łódź Śródmieście rozpoczął się proces asesora komorniczego 34-letniego Michała K.  który zajął ciągnik młodemu rolnikowi Radosławowi Zarembie z Kulan. Oprócz asesora na ławie oskarżonych zasiedli też jego rodzice i pięć innych osób, które usłyszały zarzuty prokuratorskie. Wszyscy oskarżeni nie przyznają się do winy. Asesorowi grozi do 10 lat więzienia.


Przypomnijmy, do bezprawnego zajęcia ciągnika doszło w listopadzie 2014 roku. Zarekwirowany przez asesora komornika traktor należący do Radosława Zaremby, rolnika z Kulan (w gminie Wieczfnia Kościelna) warty 100 tys. zł. został błyskawicznie sprzedany błyskawicznie sprzedany za 40 tys. zł. Nie pomogły tłumaczenia, że traktor jest własnością pana Radosława, który nie jest dłużnikiem, ani wezwana policja. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął początkowo do Sądu Rejonowego w Mławie w dniu  30.06.2017r.  Jak wynika z akt sprawy, wezwaniu na rozprawę podlega 78 świadków oraz 8 oskarżonych i ich obrońcy. Ostatecznie proces został przeniesiony do Sądu Rejonowego w Łodzi. Decyzją ministra sprawiedliwości asesor komorniczy został zawieszony, ale od decyzji się odwołał. Na procesie odpowiada z wolnej stopy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rolniczka
Rolniczka
3 lata temu

Ja myślałam, że ta sprawa już dawno zakończona.Takie mamy sądy!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x