Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płońsk. Wandal wylał atrament na kościelne zabytki


W dniu 09.07.2018 roku w godzinach popołudniowych wszedł do kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Płońsku nieznany mężczyzna, który dokonał uszkodzenia dwóch zabytkowych konfesjonałów i kropielnicy polewając je atramentem. Wartość powstałych strat oszacowano na kwotę 1000 złotych.


W kościele i na terenie kościoła znajdują się kamery monitoringu wizyjnego. Po odtworzeniu zapisu z tych kamer, kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali wandala. Sprawcą okazał się 59 letni mieszkaniec Płońska. Trwają czynności mające na celu ustalenie motywu działania sprawcy, któremu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Płońsku podinsp. Grzegorz Osiński

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x