Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już wiemy, dlaczego śmierdziało z oczyszczalni ścieków


W ubiegłym tygodniu przez kilka dni niektórzy mieszkańcy skarżyli się na smród, który napływał od strony oczyszczalni ścieków. Również kierowców wjeżdżających do miasta ulicą Płocką, witał niemiły fetor, trudny do wyeliminowania, nawet po przestawieniu klimatyzacji na obieg wewnętrzny. Urząd miasta wyjaśnił dlaczego tak się dzieje.


– W minioną środę i czwartek odbywał się wywóz odwodnionych osadów ściekowych tymczasowo składowanych na rotacyjnym placu składowania osadów, w celu przekazania ich do rolniczego wykorzystania. Identyczna operacja odbywa się cyklicznie od lat mniej więcej co 2 miesiące. Zastosowana w chwili obecnej  na oczyszczalni ścieków w Mławie technologia stabilizacji nadmiernych osadów ściekowych nie pozwala na całkowite wyeliminowanie uciążliwości zapachowych przy załadunku składowanego osadu. Między innymi z tego powodu, tj. złego stanu oraz braku odpowiednich urządzeń węzła osadowego budowana jest nowoczesna oczyszczalnia ścieków, w której przewiduje się pełną higienizację i stabilizację osadów ściekowych oraz dezodoryzację wszystkich elementów oczyszczalni, które mogły by emitować uciążliwe dla mieszkańców zapachy – wyjaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
4 lata temu

hmm… z tą oszyszczalnią nasuwa się jedno pytanie. Skoro szanowny Pan Burmistrz zachwala tak wspaniałe PPP, to CO ZROBIŁ PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA KADENCJI W KIERUNKU MODERNIZACJI OCZYSZCZALNI??? Zapewne mieszkańcy chętnie zobaczą sprawozdania, i ile pieniędzy na tak strategiczny zakład dla miasta przeznaczono. Przecież nie ma się czego wstydzić, trzeba pochwalić się przed wyborcami. A może na te wszystkie lata w Urzędzie Miasta zatrzymał się czas?! I to „nie nasza wina tylko poprzedników”.

mławianin
mławianin
4 lata temu

Nawet Premier PiSU Morawiecki mówi że PPP , które Pan krytykuje to przyszłość i koniecznośc wręcz potrzebna dla napędzania polskiej gospodarki .Nie ma się więc czego obawiać. Pozdrawiam

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  mławianin

Lotnisko też burmistrz zbuduje w systemie PPP?

Sad
Sad
4 lata temu
Reply to  Anonim

Tak. Po co ci lotnisko jak ty chodzisz w skarpetkach w sandalach

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Sad

Ooo, prawdziwy Polak się odezwał. Nie zauważyłeś nawet, że w tym roku w modzie są skarpetki do sandałów? – to jest tera hit.
Wsiadając do samolotu musisz mieć skarpetki, żebyś gołymi nogami pokładu nie pobrudził.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu
Reply to  mławianin

Nie zasz wypowiedzi a madrzysz
Pan Premier Rzeczypospolitej kmieciu powiedział ze taka forma jest pożądaną kiedy obie strony będą partnerami kiedy do naszej oczyszczalni inna firma wniesie taki sam wklad a zyskami podzielimy sie uczciwie a jak to zrozumiałeś ?
Oddalismy oczyszczalnie zwolnilismy z oplaty co roku i co z tego edziemy mieli za 33 lata oczyszczalnie ktora trzeba bedzie modernizowac. Za grube miliony
A zysk wyjedzie do Paryża
A na marginesie dlaczego rzecznik miasta wypowiada sie w sprawie prywatnej firmy

Misiek
Misiek
4 lata temu

No to wszyscy chyba widzą sens budowy nowej oczyszczalni

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Misiek

Tak, tylko, że to samo mogło zrobić miasto, a nie wymyślono jakieś tam potrójne P czyli PPP, za które mieszkańcy będą słono bulić, a miasto jakby się postarało, to na taki obiekt dostałoby dofinansowanie, ale lepiej wszystko sprzedać czy też wydzierżawić na dziesiątki lat i nie kiwać nawet palcem w bucie, a pieniążki brać.
Ot i wszystko.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x