Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeszcze w tym roku będzie dokumentacja budowy pomostu na zalewie


Wszystko wskazuje na to, że tym razem urząd miasta wyłoni spośród 6 złożonych ofert projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji technicznej na budowę pomostu nad Zalewem Ruda.


To już drugi przetarg, który ogłosił urząd miasta szukając projektanta do sporządzenia dokumentacji technicznej przewidującej rozbiórkę istniejącego pomostu i budowę nowego. W pierwszym przetargu zgłosił się tylko jeden oferent, który za tę usługę chciał prawie 69,5 tys. zł. Ten pierwszy przetarg miasto unieważniło, z uwagi na wysoką cenę, przekraczającą środki przeznaczone na to zadanie. Znacznie lepsze były wyniki kolejnego postępowania, do którego oferty złożyło sześciu oferentów. Tę usługę najtaniej, bo na 16 tys. zł  wycenił Andrzej Wygonowski Projektowanie i Nadzór z Ostródy. Na drugim krańcu ofert znalazła się firma PPHU BROS Piotr Porosa z Poznania, która zadanie wyceniła na 83 640 zł.

Wybrana firma do końca października 2018 r. ma sporządzić dokumentację na rozbiórkę istniejącego pomostu i budowę nowego. Ten ostatni, o konstrukcji drewnianej,  miałby wymiary 50*50 m w kształcie odwróconej litery „U”. Szerokość podestu pomostu ok. 250 cm z barierkami od strony zewnętrznej na całej długości pomostu. Deskowanie pomostu z desek kompozytowych lub desek tradycyjnych impregnowanych o grubości ok. 5 cm. Dodatkowo zaplanowane będzie zejście do cumowania łódek i kajaków, drabinki umożliwiające zejście do wody, 3 stanowiska ratownicze, liny wydzielające strefy dla umiejących pływać i nieumiejących pływać oraz brodzik dla dzieci. Przy kąpielisku staną nowe tablice informacyjne, regulaminy i oznaczenia. Dopiero po przygotowaniu Zbiorczego Zestawienia Kosztów, przedmiaru robót oraz kosztorysu inwestorskiego, będzie wiadomo jakie są koszty tej inwestycji.

Na etapie projektowania wykonawca w ciągu 21 dni od zawarcia umowy musi przedłożyć ratuszowi koncepcję do akceptacji, a także uzyskać opinię i akceptację projektowanych rozwiązań przez ratusz, MOSiR i Architekta Miejskiego.

Przypomnijmy, po zarwaniu pomostu w tym sezonie letnim zarządzający obiektem MOSiR zapewnia ratowników na kąpielisku w soboty i niedziele od 6 lipca do końca sierpnia w godzinach 11 – 19. W pozostałe dni wprowadził zakaz kąpieli.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
48 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
fanka
fanka
3 lata temu

Marcin Burchacki jest bardzo kreatywnym człowiekiem i ma dużo pomysłów. Jako burmistrz zmieni to miasto na bardziej przyjazne dla mieszkańców

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Zastanawiam się jak to się dzieje – że w Ciechanowie Burchacki i Kosiński mogą otworzyć dwa kąpieliska dla mieszkańców, a w Mławie nie można uruchomić jednego 🙁 Smutne….

Think more
Think more
3 lata temu

„Zgodnie z ustawą, Rada Gminy określa w drodze uchwały, corocznie do dnia 20 maja wykaz kąpielisk na terenie gminy….
…Zgodnie z przepisami nowej ustawy (art.39.1) w przypadku gdy nie jest uzasadnione utworzenie kąpieliska, rada gminy może wyrazić, w drodze uchwały będącej aktem prawa miejscowego, zgodę na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, funkcjonującego przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym, określając sezon kąpielowy dla miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.”

Chyba wszystko jasne.
Komu zawdzięczamy miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli i brak kąpieliska? – BURMISTRZOWI i Dyrektorowi MOSiR
Żeby nie było, że ustawa,, że PIS itp.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Think more

Po prostu nie wyrobili się z dokumentacją dla kąpieliska, którą trzeba było przygotować bodajże do końca 2017 roku, a teraz kwiczą. Mieli przecież w planie modernizację zbiornika i zamknięcie zalewu na 2 lata.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Observer

Jak zwykle nie zdążyli,z wnioskami o fundusze zewnętrzne też nigdy nie mogą zdążyć, przecież sama pani Grzywacz tak powiedziała.

Pływak
Pływak
3 lata temu

Nic własnej inicjatywy miasta. Zamiast załatwić rozbiórkę uproszczoną dokumentacją lub zgłoszeniem i załatwić to na własną rękę, to znowu lecą tysiące. To się nazywa gospodarowanie w mławskim wydaniu. Poczekać do kolejnego roku i tak już teraz jest pozamiatane. Na spokojnie coś uzgodnić zaprojektować konkretnie, a nie znowu na szybko dawajcie żeby w ulotce wyborczej była informacja o nowym pomoście. Jak się sam rozleci to też zrobicie na to dokumentację?!

seniorka
seniorka
3 lata temu
Reply to  Pływak

Tak, Ktoś zgarnie kasę za rozbiórkę pomostu, a dodatkowo jeszcze zgarnie kaskę za złom, a miasto będzie miało z tego figę.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Po tym, co się dzieje w Mławie, to teraz wybory może wygrać tylko pan Burchacki. Moim zdaniem Łysy Kolarz zaliczył już tyle wpadek, że zagłosuje na niego co najwyżej jakaś mniejszość. Oczywiście za chwilę klakierzy Łysego Kolarza będą deklarować, że oni na niego zagłosują.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Ktoś

„Obyś miał rację” – Tobie, sobie i naszej Mławie tego życzę z całego serca.
Mława i mławianie zasługują na lepszego i mądrzejszego gospodarza niż Nikodem Dyzma.

War Room
War Room
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Chciałbym wiedzieć w czym pan Burchacki będzie lepszy od obecnie sprawującego funkcję Burmistrza pana Kowalewskiego.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  War Room

Kowal obrósł już w piórka, jest protegowanym „mławskich elit” i działa tylko na ich korzyść, spójrzcie tylko ile sprzedał miejskich działek deweloperom i jeszcze się nie wyrabia z kasą (bo sprzedaje za bezcen pewnie) i bierze 20 mln zł kredytu, a kredyty trzeba spłacać i to z odsetkami i niech mnie nikt nie poprawia, że to są obligacje, to samo tylko inaczej się nazywa.
Nie ma nic za darmo.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anonim

W każdym zakątku Mławy wyrastają nowe bloki, nowe osiedla, te bloki szczególnie efektownie wyglądają obok zwykłych domów mieszkalnych, podejrzewam, że Mława tak jak i gminy obok nie ma planu zagospodarowania, bo ta jak się tu buduje tylko świadczy o jednym: totalnym bałaganie

Teresa
Teresa
3 lata temu
Reply to  Anonim

I właśnie rano sąsiad z domku rozpala w piecu,
pali tak całe lato ( grzeje wodę?)
Dym prosto w okna mieszkańców bloku, a co tam niech pooddychają

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Teresa

Trzeba było dewelopera puścić z torbami i nie kupować mieszkania w otoczeniu domków jednorodzinnych.

Mario
Mario
3 lata temu
Reply to  War Room

W wielu rzeczach będzie lepszy, a przede wszystkim w pozyskiwaniu środków z Unii. Ten pan był szefem jednostki odpowiadającej za wdrażanie programów unijnych, więc zna się na tym jak mało kto. Poza tym samorząd, w którym obecnie pracuje, czyli Ciechanów – zdobywa dużo środków.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Wczoraj spotkałem Burchackiego w Parku z żoną. Rozmawialiśmy ponieważ zagaiłem Go własnie w tym temacie i powiem szczerze, że jego odpowiedź była szokująco pozytywna ale i oczywista. „takie działania jak lodowisko, park, czy zalew” są poza jakimikolwiek dyskusjami te miejsca powinny tętnić życiem. Jakoś tak to ujął.
Jestem pełen podziwu Panie Marcinie.

Olo
Olo
3 lata temu

Niech na plaży zaśpiewa Megitza, będzie weselej.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Olo

Megiza już pewnie swoje wzięła 🙂 Wierzę że i ona tutaj nie pomoże. Mam jakoś wewnętrzne przekonanie że chyba wszystko się sypie obecnie panującemu…
Z jednej strony park i bukszpany i drzewa, z drugiej rewitalizacja, która idzie jak krew z nosa, z trzeciej szumny dom dziennego pobytu dla seniorów gdzie nawet jeszcze prace nie rozpoczęły się, z kolejnej zalew, jeszcze z innej PPP i oczyszczalnia szumnie głoszona sukcesem ale kwoty zaangażowania miasta się zmieniają i są rozbieżne o około 10 mln. i szereg innych dziwnych działań dla mnie jako obserwatora tego wszystkiego bardzo dziwnych!
MMAASSAAKKRRAA

Ktos
Ktos
3 lata temu

Piekne osiedle domków jednorodzinnych by tam powstalo

Ktos
Ktos
3 lata temu

Najlepiej niech to obsusza i za parę groszy oddadzą deweloperom i po problemie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Świetnie, że miasto z tym ruszyło, szkoda, ze Iłowo i Lipowiec nie współpracują. A w ogóle gdzie jest cały powiat i starostwo? Puk puk, jest tam ktoś? A nie, mamy wakacje

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Mława budowała zalew Ruda i MOSiR Mława się nim opiekuje jako kąpieliskiem – przepraszam teraz to miejscem do okazjonalnej kąpieli.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

No tylko ty urzędasie nie masz wakacji i piszesz w godzinach pracy. Na jakim stanowisku pracujesz w ratuszu „Mieszkańcu”?

War Room
War Room
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Zalew to dobro powiatu… pytanie właśnie dlaczego Lipowiec oraz Gmina Iłowo-Osada z Woj. Warmińsko-Mazurskiego nie chcą współpracować? Słabe to…

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  War Room

O to to zapytaj burmistrza, obawiam się, że wina leży (jak zwykle) po stronie Kowalewskiego., dlaczego – to już nie do mnie to pytanie.
Zalew należy w sumie do Mławy, bo Mława go budowała, chyba że go sprzedała…?

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Anonim

Gdybym był włodarzem, gdyby zależało mi na dobru miasta to nie zastanawiałbym się nad tym czy to moje czy nie moje czy to ja czy nie ja. Ja zrobiłbym wszystko i tak skonsolidował działania aby ten zalew wyglądał! Gdyby zależało – byłoby zrobione bez względu na to kto za to odpowiada i w jakiej części.
Spotkanie z osobami odpowiedzialnymi – właścicielami, jedna druga i trzecia rozmowa i temat byłby wspólnymi siłami klepnięty!

War Room
War Room
3 lata temu
Reply to  Anonim

Zalew niestety, ale administracyjnie (chyba 1999 rok?) został przypisany do Warmii i Mazur… Tak wyczytałem.

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  War Room

Dobrze wyczytyłaś, ale kąpieliskiem (byłym kąpieliskiem) zawsze opiekował się MOSIR i właśnie dlatego Mława powinna się nim zająć, doprowadzić pomost do stanu używalności jak i zagospodarować teren (przydałyby się jakieś ławeczki, nowe urządzenia do zabawy dla dzieci), przecież tam od chwili budowy nic nie jest robione.

Grizzly
Grizzly
3 lata temu

Nie kąpielisko, a miejsce wykorzystywane do kąpieli. Zamknięte jest, gdyż nowo wprowadzona ustawa przewiduje że miejsce wykorzystywane do kąpieli może być użyte do 30 dni w roku kalendarzowym. Dlatego ratownicy pracują tylko w weekendy, a nie cały tydzień jak zawsze.
I nawet jak będzie nowy pomost to zalew kąpieliskiem nie będzie i nadal czynny tylko 30 dni w roku.
Zalew będzie zamknięty całkowicie, kwestia roku czy dwoch, a tak naprawdę wyniku wyborów.
Obecna władza, i Mosir już mieli okazję się wykazać, dziękujemy

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Grizzly

Tak, obecna władza dopięła swego, czyli pozbawiła mławian opieki ratowników w dni powszednie NA DOBRY POCZĄTEK, wszystko małymi kroczkami, następny krok to całkowite ZAMKNIĘCIE tego miejsca do okazjonalnej kąpieli.
Było kąpielisko, jest miejsce do okazjonalnej kąpieli, a będzie miejsce z zakazem kąpieli.
Wszystko jest pięknie i tak jak chciały władze ratusza – będą oszczędności w budżecie, nie będzie kłopotu.
Nasza kochana władza wykorzystała kruczki prawne, które dała im ustawa i postarała się o zmianę z kąpieliska na miejsce do okazjonalnej kąpieli.
Nie trzeba czyścić zalewu, może zarosnąć, bo w przyszłym roku przy braku zmian na stołku burmistrza nie będzie nawet okazjonalnego miejsca do kąpieli – już nasze władze się o to postarają żeby był zakaz kąpieli.

Komentarz
Komentarz
3 lata temu
Reply to  Grizzly

Przecież ta ustawa to autorstwa PiSu (naszej kochanej Partii), a nie PO czy Kowalewskiego.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Komentarz

Ustawa ustawą, a kwalifikacja kwalifikacją.

War Room
War Room
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Panie Jarząbek piszesz ustawa ustawą… a jak trzeba obciąć wynagrodzenia to już tak byś nie napisał…

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Komentarz

Piszesz dużo i bezsensu nie is a dyrektywa ue to uregulowała co to jest kompielisko a 2 ustawa zabrania mosirowi zatrudnic tam ratownika ? Oj chyba os przekreciles

Kompielisko
Kompielisko
3 lata temu

Następnym razem zanim skomentujesz, wrzuć w translatora, będzie łatwiej zrozumieć.
Nie żadna dyrektywa UE a ustawa z 20 lipca 2017.
Natomiast rozróżnienie kąpielisko a miejsce wykorzystywane do kąpieli to rozporządzenie z 2012 roku.
Jakie wymagania musi spełnić kąpielisko znajdziesz.
Na pierwszy rzut oka: wymogiem jest łódź motorowa, której w Mławie nie ma.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Kompielisko

Była łódź motorowa, co się z nią stało, też przerdzewiała jak pomost?

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Kompielisko

W006/7/WE przepisana zywcem do ustawy w celu normalizacji prawa bo jak wiedza Ci ktorzy odrobinę interesują się prawem (o studentach 1 roku prawa nie wspomne) prawo unijne z wyjątkami nie obowiazuje wprost na terenie RP

Wiec nie popisuj sie swoja niewiedzą

Anna
Anna
3 lata temu

Tak, to jest kolejna słuszna koncepcja. Jeszcze aby dokumentacja, czy czasami ta kolejna dokumentacja jest potrzebna. I jeszcze jedna dokumentacja, czy ta poprzednia dokumentacja była słuszną koncepcją wobec nowej dokumentacji, poprzedzającej starą dokumentację. Czy to Urząd Miasta ? Czy może Dom Wariantów?!
Paranoja. Zaorać najlepiej i niech ludzie paznokcie gryzą, jeżdżą do Lidzbarka lub na inne kąpieliska. Jeden wielki wstyd i tyle. Ludzie przyjezdni z inny miast dziwią się że mamy Zalew pod nosem, a nic tu się nie dzieje. Inne miasta jakoś potrafią załatwić sprawę, dogadać się z gminami. A tu tylko zespół Cantare i zeschłe (ze wstydu) kwiatki w parku. No cóż, trzeba jakoś zdobywać elektorat… Mławo, patrz i płacz!

Thierry
Thierry
3 lata temu
Reply to  Anna

Problem w tym droga Anno, że elektorat jest już zdobyty (Kowalewski, głośno o tym mówi) więc po co się starać. Zresztą skoro mieszkańcy chcą takiego włodarza, to nie ma podstaw do polemiki. Smutne ale prawdziwe.

Jaro
Jaro
3 lata temu

Dokumentacji w tym mieście dostatek, np., na kładkę nad torami w ul. Kościuszki he he wydali na to około 60 tysięcy, poszło w błoto…

Misiek
Misiek
3 lata temu
Reply to  Jaro

Ci ludzie z Wólki są chorzy. Już kładka by była. Tunelu im się zachciało za 50 milionów 6 metrów pod ziemią. Nie zgadzam się na takie wydatki. Niech lepiej zbudują lodowisko albo inny aquapark dla wszystkich.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Ile tej dokumentacji lezy w ratuszu ile koncepcji

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

mają obszerne piwnice – niedawno je pokazywali mieszkańcom, a więc tony dokumentacji w postaci planów i projektów, się tam pomieszczą.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Dokumentacja to jeszcze daleka droga do wykonania zadania,
Ile już było dokumentacji na dworzec zintegrowany?
Ile było dokumentacji na remont kina i co? – kicha! ( pamiętam, że jedna dokumentacja poszła do kosza z I etapu, bo już była za stara, na drugi etap też już była dokumentacja, ale t wym temacie wielka cisza, warto by było przed wyborami odgrzać i ten kotlet)
Była dokumentacja na rewitalizację Seracza, co z nią?
Przedwyborcza propaganda.
Ech, szkoda już słów na to marnotrawienie pieniędzy, naszych pieniędzy, bo wniosków o dotacje nie chce się składać.

Ola
Ola
3 lata temu

Wybiorą najtańszego wykonawcę a potem będzie płacz że coś źle zrobił i będą go oskarżać. Chore.

Ala
Ala
3 lata temu
Reply to  Ola

W Mławie to już klasyka…

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Ala

A czemu Starosta nic nie chce pomóc Mławie ?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  mławianin

Miasto pomaga staroście, kiedyś przecież dokładało do jakichś polnych dróg na zadupiu, to widać wyraźnie, że starosta nie ma z czego dokładać.

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x