Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów. Potrącenie 9-latka na rowerze


Wczoraj (9 lipca) około godz. 17:00 w miejscowości Kargoszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Przypominamy, że dziecko poniżej 10 roku życia może kierować rowerem tylko pod opieką osoby dorosłej.


Według ustaleń funkcjonariuszy, 9-letni rowerzysta jechał jezdnią ulica Osiedlową w kierunku ulicy Kargoszyńskiej natomiast 62-letnia kierująca samochodem skoda poruszała się ulica Kargoszyńską w kierunku Ciechanowa. Kobieta aby uniknąć zderzenia z rowerzystą skręciła w lewo, jednak lusterkiem uderzyła w kierownicę roweru. W wyniku zderzenia rowerzysta przewrócił się na jezdnię a kierująca skodą wjechała w pole. 9-latek został przewieziony do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. W tej sprawie są prowadzone czynności wyjaśniające.

Przypominamy, że dziecko poniżej 10 roku życia może kierować rowerem ale tylko pod opieką osoby dorosłej. Zgodnie z artykułem 2 Kodeksu Drogowego dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku (w razie ich braku poboczem lub lewą stroną jezdni) .

źródło: kom. Jolanta Bym oficer prasowy KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x