Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Magdalena Grzywaczewska laureatką konkursu historycznego


Magdalena Grzywaczewska, uczennica Zespołu Szkół nr 1 odebrała nagrodę za zdobycie II miejsca w I Edycji Konkursu Historycznego.


Nagrodę wręczał Poseł na Sejm RP Pan Marek Jakubiak. On też wystosował zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie historycznym, organizowanym w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego tematyka to „Dążenia do niepodległości – Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, polityczne nurty niepodległościowe, lata 1914-1918”.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym i okręgowym. Do pierwszego etapu przystąpiło ok. 140 uczniów. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Ciechanowa, Mławy, Płocka Płońska, Radzanowa i Strzegowa. Rywalizacja odbyła się w Warszawie 10 kwietnia w budynku Sejmu RP. Przed konkursem Poseł Marek Jakubiak oprowadził uczestników i ich opiekunów po Sejmie. Magdalena zdobyła drugą lokatę. Gratulujemy! Oprócz ciekawych nagród rzeczowych, uczennica wywalczyła nagrodę dla klasy tj. sfinansowany przez p. M. Jakubiaka wyjazd do Warszawy, połączony ze zwiedzaniem budynku parlamentu i zakończony wspólnym obiadem w restauracji sejmowej. Do konkursu uczennica przygotowywana była przez  Panią Ewę Wiącek.

autor i fot.: ZS nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Emi
Emi
3 lata temu

Gratulacje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x