Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Janusz Prusinowski Kompania. Największą tremę ma się u siebie


Skoczne oberki i polki, zadzierzyste mazurki, dostojne kujawiaki i tradycyjny, polski chodzony – tak bawiła rodzimą publiczność grupa Janusz Prusinowski Kompania. A bawiła świetnie, choć jak stwierdził na powitanie Janusz Prusinowski – największą tremę ma się u siebie.


Nie raz bywało, że podczas niektórych koncertów ławki pod parkową estradą świeciły pustkami. Tym razem publiczność dopisała i spodobały się słuchaczom i skoczne melodie i zabawne czasem teksty przyśpiewek. No bo jak się tu nie uśmiechnąć słysząc np. takie słowa: „A spodobały mi się u jelenia rogi/u zająca długie uszy/ a u dziewczyny nogi/”.

Janusz Prusinowski Kompania, to formacja, która wypracowała sobie własny styl grając tradycyjną muzyka polskiej wsi muzykę łączoną z tańcem. Okazuje się, że tę muzykę można zagrać wspólnie zarówno z klasycznymi pianistami jak i jazzmanami. Janusz Prusinowski Kompania to nie tylko koncerty na całym, świecie. Prowadzą również liczne warsztaty  muzyczne i taneczne. Do tych chyba najbardziej znanych imprez promujących muzykę tradycyjną należy powstały z inicjatywy Janusza Prusinowskiego i Piotra Piszczatowskiego festiwal „Wszystkie mazurki świata”.

W Mławie Kompania wystąpiła w składzie:

Janusz Prusinowski (śpiew, skrzypce, harmonia polska, cymbały)

Szczepan Pospieszalski ( trąbka)

Piotr Piszczatowski (bębenek, baraban,skrzypce, śpiew)

Michał Żak (szałamaja, flety drewniane, klarnet)

– gościnnie Mateusz Kowalski (bęben, basy)

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Taki koncert przydałby się i na Dniach Mławy – miło słuchać takiej muzyki i nie tylko słuchać, a głos Pana Prusinowskiego przepiękny.
Po powrocie z koncertu posłuchałem jeszcze tej wspaniałej muzyki w internecie. Piękny folk. Żona Pana Janusza też utalentowana kobieta.
Mamy takie talenty, a szukamy po górach jakichś Megitz, ech świat się z nas śmieje, ale to tylko dowód na stare przysłowie:
„cudze chwalicie, swego nie znacie
sami nie wiecie co posiadacie.”

mławianka
mławianka
3 lata temu

Wspaniała muzyka – cudowny koncert

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x