Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

A jak adrenalina. K jak kasa


fot. Psy-pies.com


Marzeniem większości z nas jest spokój. Święty spokój. Od pracy, obowiązków, trudnych spraw i kłopotów. Czy jednak wszyscy zrelaksują się np. spacerem leśnymi ścieżkami, czy założeniem słuchawek i godzinką spokojnej muzyki? Nie jesteśmy jednakowi.

Są tacy, którzy zamiast spokoju poszukują mocnych wrażeń. Tak mocnych, że dla nich łamią prawo, narażają się na niebezpieczeństwa, czasem ryzykują swoją reputację, zdrowie a nawet życie. Dla nich im większe ryzyko, tym większa przyjemność. A zgodnie z prawem popytu i podaży, znajdą się też tacy, którzy im takie wrażenia zapewnią lub przynajmniej ułatwią do nich dostęp.

Wszystko się może zdarzyć/ gdy głowa pełna marzeń/ gdy tylko czegoś pragniesz/ gdy bardzo chcesz śpiewała niegdyś Anita Lipnicka. I zdarza się, nie tylko takim bogaczom i gwiazdorom, którzy nie wiedzą już co zrobić ze swoim życiem i kasą, której nie są w stanie przepuścić. Zdarza się nawet w Polsce. Nielegalne walki psów (dog wrestling), nielegalne wyścigi samochodowe (nocne ustawki), świadome kradzieże w sklepach, hazard,  eksperymenty z seksem, dzikie narciarstwo czy nurkowanie w morzu z rekinami, to tylko niektóre ze znacznie dłuższego katalogu sytuacji, gdy u niektórych skacze adrenalina. Oni takimi chwilami żyją i żyją dla tych chwil.

Niektóre z tych ekstremalnych rozrywek wymagają specjalnych warunków. Nie mamy w Mławie morza z rekinami (ani bez rekinów) i tras narciarskich (a nawet lodowiska), nie wiemy nawet czy mamy amatorów tego rodzaju adrenaliny. Jeżeli nawet są, to nie afiszują się z tym zbytnio.

Na pewno jednak znajdziemy miejscowe przykłady ekstremalnych rozrywek.  Już dobre kilkanaście lat temu głośno było o pewnej pani, która kradła w drogeriach. Okazało się, że oprócz ukradzionych perfum jest też posiadaczką zaświadczenia, że jest kleptomanką. Dziwnym jednak zrządzeniem kradła perfumy jedynie te markowe i najdroższe. Ot, taka kleptomanka – koneser. Nieobce są nam też w Mławie wyścigi. To też już stara historia. Gra w rosyjską ruletkę polegała bowiem na przejeżdżaniu bez zatrzymywania się, na pełnym gazie przez skrzyżowanie ulicy Nowowiejskiej z „siódemką”. I tak było do czasu. Dziś już trochę ucichły też nocne rajdy w centrum miasta. Ucichły, a może tylko zmieniły lokalizację. Również kilka lat temu były też takie wieści,że walki psów, a przynajmniej ich szkolenie do walk odbywało się w okolicach Mławy. Podobno niektórzy podczas spacerów napotykali rozszarpane, martwe zwierzęta. Podobne głosy i wpisy na Facebooku pojawiły się też po tragicznym zdarzeniu w Łomi, gdy trzyletni amstaff pogryzł dwoje dzieci.

Walki psów w większości krajów świata są zabronione. I prawie wszędzie się odbywają. W Polsce najgłośniejszą chyba sprawą z tym związaną, była historia gangsterów, którzy pod Opolem organizowali krwawe walki psów. Prokuratura przy okazji śledztwa dotyczącego kradzieży samochodów zabezpieczyła kasety z nagraniem szkolenia psów i potem ich walki. Wydawać by się mogło, że to prosta droga do skazania winnych. Okazało się jednak, że świadkowie wyjechali za granicę, a przestępstwo przedawnia się po pięciu latach. I tak skończyło się to umorzeniem sprawy. W sprawie z Łomi nie wiadomo, czy w ogóle prokuratura bada wątek ewentualnego prowadzenia hodowli psów do walk. Postępowanie skończyło się postawieniem zarzutów dotyczących  narażenia zdrowia i życia dzieci i chyba na tym koniec. Podobno walki psów to hazard z niezłą kasą. A tam gdzie kasa, tam będą ci, którzy zrobią dla niej wszystko.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hahaha
Hahaha
3 lata temu

No, do kościoła by szli ci narciarze, a nie.. się w dupach poprzewracało. Albo rowerzyści wariaci na dwóch kółkach, za grosz rozumu żeby z gór zjeżdżać! Dobrze, że w Mławie nie ma gór, morza, rzek i jest wszędzie daleko. Dobrze, że nic tu nie ma i ludzie mało pasji mają, bo jeszcze by się dali wciągnąć i co by było?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

w nieszczesliwym wypadku widzisz kase

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czy ktoś tu pisze o jakimkolwiek wypadku? – nie zauważyłam…
Proszę czytać ze zrozumieniem.

Zainteresowana
Zainteresowana
3 lata temu
Reply to  mławianka

Czy możemy się dowiedzieć od Redakcji co z dziećmi z Lomii????

mławianka
mławianka
3 lata temu

„Podobno walki psów to hazard z niezłą kasą. A tam gdzie kasa, tam będą ci, którzy zrobią dla niej wszystko.” – dokończyłabym: ryzykując nawet życiem i niekoniecznie swoim.
Dobry felieton, dobrze się czyta – jak zwykle z resztą.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x