Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux

Milewski czeka na debiut. Na inaugurację Piast


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W piątek 20 lipca rozpocznie się nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy w naszym kraju. Trzy dni później swój premierowy mecz rozegra beniaminek z Sosnowca. Na to wydarzenie czekają nie tylko w obozie Zagłębia. Także w Mławie liczą, że w wyjściowym składzie przeciwko Piastowi Gliwice wybiegnie Sebastian Milewski.

To wychowanek Mławianki, który od półtora roku reprezentuje barwy klubu z Zagłębia Dąbrowskiego. Trafił w jego szeregi w styczniu 2017 roku – z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowej „jedenastce”. Przez ten czas rozegrał 39 spotkań w pierwszej lidze, strzelając w nich jednego gola. Pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza GKS-u Katowice. W czerwcu bieżącego roku świętował wspólnie z kolegami największy sukces w swojej przygodzie z futbolem. Na kolejkę przed końcem cieszyli się z awansu do wspominanej na wstępie ekstraklasy.

Milewski to czwarty mławianin, który może zagrać na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Rozpoczął Wikotr Pełkowski, a potem sztafetę kontynuowali Maciej Rogalski i Dominik Lemanek. Rekordzistą jest Rogalski, obecny szkoleniowiec Mławianki. W barwach Lechii Gdańsk i Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał aż 66 spotkań, strzelając w nich pięć goli.

Warto dodać, że Milewski jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Gdy był jeszcze reprezentantem Legionovii Legionowo zagrał w zespole U-16. Potem były kolejne roczniki, kulminacją jest majowe powoływanie na zgrupowanie kadry do lat 21. To bezpośrednie zaplecze dorosłego zespołu „biało-czerwonych”.

 

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Z bliska

Cz można się dowiedzieć Panie Prezesie Chrzczon, na jakiej zasadzie, odszedl zawodnik.wypozyczenie, czy tansfer definitywny, i za ile.

max

Milewski odszedł z Klubu na zasadnie transferu definitywnego do Legionovii. Klub z Legionowa zapłacił za niego tzw ryczałt za wyszkolenie wg obowiązujących przepisów.

pol

Lemanek jest z Podkrajewa, a nie z Mławy ;]

Xxx

Drogi Polu. Nke ważne czy jest z Podkrajewa czy z Mławy. Grać w piłkę zaczynał w Mławiance i tu mial swoich pierwszych nauczycieli gry w połkę nożną. Zrozumiałeś coś z tego ???