Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyniki matur 2018. Nieco lepiej niż w ubiegłym roku, ale poniżej średniej krajowej


Znane są już wyniki zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. Stuprocentowej zdawalności nie osiągnęła żadna ze szkół w powiecie mławskim. Najwyższą zdawalnością, sięgającą 96 procent w tym momencie może pochwalić się jednak I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Mławie. Ogólnie szkoły powiatu mławskiego wypadły nieco lepiej niż w roku ubiegłym, ale nadal wyraźnie poniżej średniej krajowej i mazowieckiej.


Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku w całym kraju przystąpiło 247 840 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników), na Mazowszu było ich 36 118, a w powiecie mławskim do egzaminu przystąpiło 541 maturzystów. Tegoroczna zdawalność w kraju wyniosła 79,7%, na Mazowszu 82,5%, a w powiecie mławskim 77,4%.  W naszym powiecie  to wynik nieco lepszy niż w roku ubiegłym,  gdy zdawalność wyniosła 74%, ale nadal wyraźnie niższy niż średni na Mazowszu i w kraju. Pamiętać też trzeba, że wskaźnik określony jest na podstawie liczby absolwentów, którzy do egzaminu maturalnego przystąpili. W niektórych szkołach jednak część uczniów otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły i nie przystępuje do egzaminu maturalnego. Tak również i w tym roku działo się w placówkach na terenie naszego powiatu.

Również w porównaniu z ościennymi powiatami nasz powiat nie wygląda najlepiej. Najwyższym wynikiem zdawalności mógł się pochwalić powiat sierpecki – 89,1% i kolejno: przasnyski – 81,5%, płoński 79,6%, ciechanowski 78,5%. Gorsze niż w naszym powiecie są wyniki w żuromińskiem. Tam zdawalność była na poziomie 69,8%.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 11września 2018r. i wtedy dopiero będzie dokładnie wiadomo, jaki odsetek absolwentów i w jakiej szkole poradził sobie z egzaminem maturalnym.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mlawiak
mlawiak
4 lata temu

Wyniki matur powinny być dokładnie przeanalizowane przez Wydz.Oświaty.Z nauczycielami z przedmiotów, których uczniowie na maturze osiągnęli wynik poniżej 50% powinno się rozwiązać umowy. Natomiast dyrektorzy szkół nr 1,2 i 3 nie powinni być uwzględniani przy nagrodach do następnych matur.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Nie oszukujmy się, słabe wyniki matur świadczą nie tylko o uczniach, ale przede wszystkim o kadrze pedagogicznej jaką mamy.

mlawiak
mlawiak
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Na niską średnią matur mają wyniki szkół ZS nr 2,1 i 3. Zobaczymy ilu nauczycieli z tych szkół zostanie nagrodzonych przez starostę z okazji Dnia Nauczyciela!!!

uczennica
uczennica
4 lata temu

Ogólniak jak zawsze najlepiej

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

o czym to świadczy że poniżej średniej krajowej może nie do końca o uczniach Ci co maja korepetycje to jeszcze ale nie wszystkich rodziców stać na kor.

Nauczyciel
Nauczyciel
4 lata temu
Reply to  Mławianka

Droga mławianko i korepetycje nie pomogą, gdy uczeń nie uczy się, a jedynie liczy na cud. Współczesny rodzic daje pieniądze i myśli,że będzie dobrze. Niestety nie jest.

belfer
belfer
4 lata temu
Reply to  Nauczyciel

Dzisiaj, aby dobrze zdać maturę na poziomie rozszerzonym, trzeba nie tylko być zdolnym i pracowitym, ale szczególnie myślącym. Zadania są tak skonstruowane, że wiedzę trzeba przetworzyć, a nie odtworzyć.Trzeba być mistrzem a nie rzemieślnikiem.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  belfer

O to chyba w końcu chodzi, bo dziś jak przeglądam różne portale, to stwierdzam, że dzisiejsza młodzież nie potrafi myśleć (nie piszę tu, że wszyscy, ale niestety jest wiele osób, które nie umieją używać szarych komórek w ogóle).

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x